Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 4:30 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jagody goji konserwowane dwutlenkiem siarki. Czy je jeść?
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 1:50 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Niedawno w znanym mi od ponad 20 lat sklepie zielarskim kupiłem 250 gramowe opakowanie jagód goji. Dziś zażywając je zauważyłem na opakowaniu, że konserwowano je dwutlenkiem siarki. Czy mogę skończyć to opakowanie, czy powinienem z tych jagód całkowicie zrezygnować.
To opakowanie jagód goji przygotowywała Firma „VITA-NATURA” Pana Romana Skrzypczaka z Gądek
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jagody goji konserwowane dwutlenkiem siarki. Czy je jeść?
PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 4:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Związki siarki jakie by one nie były są niezwykle toksyczne dla naszego organizmu. Szczególnie cierpi na tym nasz przewód pokarmowy. Dwutlenek siarki (SO2) oraz inne jego pochodne w postaci siarczanów (SO4) czy siarczynów (SO3), a nawet wodorosiarczanów (HSO3) powodują podrażnienia w przewodzie pokarmowym co sprawia że mimo zalecanej krenoterapii np wodami siarczanowymi nie można nadużywać tego typu leczniczych napojów gdyż kończy się to zwykle biegunką i to czasem w ostrej postaci.
Związki konserwujące szczególnie chemiczne konserwanty jak benzoesan sodu, cytrynian sodu, nitrozaminy, czy wspomniane związki siarki są zwykle bardzo toksyczne i nie wolno nam o tym zapominać. A żywność konserwowana chemicznie, bez względu jak zdrowa by ona była, bardzo traci na swojej wartości.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności