Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 11:38 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 9:52 am
Postów: 27
Juz od jakiegoś czasu rozważam zakup oczyszczacza powietrza i szczerze zastanawiam się czy takie urządzenie jest warte zakupu? Kiedyś takie urządzenia były tylko w szpitalach a obecnie mozna je mieć w własnym domu. Ktoś moze ma?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 4:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 21, 2018 4:16 pm
Postów: 7
Znam wiele osób które mają tego typu oczyszczacz powietrza i są zadowolone, polecają głównie tam gdzie do domu wdaje się smog. Może sprecyzuj jaki budżet posiadasz na jego zakup i wtedy doradzimy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 11:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 9:52 am
Postów: 27
Budżet myślę, że do 1000 zł mogę obecnie przeznaczyć na takie urządzenie. Chociaż na oxyshop.pl są takie nawet do 600 zł. Pytanie tylko czym one się różnią prócz ceny. W spcyfikacjach są podane różne filtry itp. Czy coś w tym temacie możesz podpowiedzieć?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 9:27 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 17, 2018 9:54 am
Postów: 9
Ja co prawda oczyszczacza nie mam, ale co jakiś czas robię w domu ozonowanie i jestem bardzo zadowolona, mam alergię na kurz i roztocza i po takim zabiegu o wiele lepiej mi się oddycha. Może warto spróbować :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 11:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 23, 2018 11:14 am
Postów: 1
Cześć, ja sobie ostatnio kupiłem urządzenie takie: https://loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
Akurat było w fajnej promocji więc spróbowałem skorzystać.
Jestem alergikiem, próbowałem już wiele innych rozwiązań, ale oczyszczacz zdecydowanie robi najlepszą robotę.
Polecam każdemu, nawet nie alergikom, choć oni odczują jego działanie od razu. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 11:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 9:52 am
Postów: 27
A na czym polega ozonowanie?

Fisip porównałam już kilka modeli i ten który wybraliście wyglada ok, ale widzę, ze nie ma jonizacji. I z tego co czytałam na blogach to jonizacja jest dość korzystna i dodoatkowo ten który masz nie ma lampy ultrafioletowej a przynajmniej nie pisz o tym w specyfikacji. A znów na oxyshop.pl ten Opus ma zarówno jonizacje jak i UV, wiec chyba lepszy no i trochę tańszy. Czy dobrze myślę, ze te funkcje są przydatne?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 7:57 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 17, 2018 9:54 am
Postów: 9
fithit napisał(a):
A na czym polega ozonowanie?


Do mnie przyjeżdża ekipa z firmy co się tym zajmuje, mają ozonator i oczyszczają tym ozonem dom. Trzeba zawsze wyjść na ten czas, ale nigdy to nie trwało dłużej niż dwie godziny, chodzę zazwyczaj do kina albo na obiad wtedy :) potem trzeba przewietrzyć, ozon daje taki fajny zapach powietrza jak po burzy, bo ogólnie a naturze właśnie powstaje podczas wyładowań :D fajna sprawa, polecam spróbować :) można też brzydkie zapachy usuwać, np z papierosów albo po zwierzakach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 11:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 04, 2019 11:01 am
Postów: 23
Miejscowość: Kowale
Myslę, ze teraz to akurat jest dobry pomysł, zeby takie urządzanie kupić.. Wszędzie ten smog, a w zimę to w ogóle ludzie bezmyślnie truli innych jakiś badziewiem wkładając do pieców.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Sob Lut 29, 2020 5:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 29, 2019 11:27 pm
Postów: 5
Ozonowanie domu co jakiś czas to dobry pomysł, ja się teraz zastanawiam jaki do domu oczyszczacz powietrza kupić, bo wybór jest ogromny.
Ze smogiem na zewnątrz poradziłam sobie dzięki masce antysmogowej, jak jest duże stężenie pyłów, to zakładam na twarz maskę Broyx, fajny wybór jest w Decathlonie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Czw Mar 26, 2020 2:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2020 2:14 pm
Postów: 1
Ja wytestowałam wiele odświeżaczy powietrza. Do tej pory najlepszy dla mnie jest odświeżacz ze strony https://generalfresh.pl/swiezosc/odswiezacze-i-srodki-zapachowe. Nie zamieniłabym już teraz na żaden inny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Czw Mar 26, 2020 8:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Wrz 18, 2012 5:12 pm
Postów: 33
Ale odświeżacz nie wyczyści powietrza, a o to właśnie chodzi prawda? Aby cały czas pozbywać się alergenów, zanieczyszczeń, kurzu, smogu, bakterii z powietrza. I potem zapach w pomieszczeniu jest bardzo przyjemny, czuć czystość. U mnie od paru miesięcy stoi Coway Classic więc coś o tym wiem, ten oczyszczacz robi świetną robotę, jest powietrze naprawdę świeższe i czystsze, to mocno jest odczuwalne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Pon Sie 03, 2020 12:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 03, 2020 11:45 am
Postów: 4
Polecam jak najbardziej, różnica jest odczuwalna szczególnie u alergików. Dodatkowo proponuję zainteresować się tematem elektrosmogu, na który jesteśmy cały czas narażeni. Wytwarzają go urządzenia elektroniczne wokół nas, a mamy opcję aby się przed tym zabezpieczyć. Produkty https://www.adr.com.pl/ świetnie się sprawdzają


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Oczyszczacz powietrza?
PostWysłany: Pon Paź 12, 2020 8:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 12, 2020 8:30 am
Postów: 1
Cześć. Oczyszczacz powietrza przyda się najbardziej. Jeżeli mieszkasz w mieście, a często niestety też już poza miastem, to jest duża szansa, że masz bardzo słabej jakości powietrze. Polskie miasta są w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Na oficjalnej stornie Inspekcji Ochrony Środowiska, codziennie są udpadtowane dane i wygląda to kiepsko. Zwłaszcza w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym.
Tak jak już wielu pisało jak zamontujesz oczyszczacz to zobaczysz różnice. Zalety oczyszczacza to nie tylko usuwanie smogu, usuwa też różne drobnoustroje i alergeny. Dobry oczyszczacz z dobrym filtrem zaczyna się już od jakiś 800PLN ale trzeba dobrać do wielkości pomieszczenia itp. Ważne tez żeby sprzęt miał jak najlepsze filtry. Tu jest dobra, angielska marka i można poczytać jaki sprzęt dobrać. 
https://meacopolska.pl/kategoria-produktow/oczyszczacze-powietrza/
Plus tak jak pisali inni. Wszyscy powinniśmy się też starać o ogólne zmniejszenie smogu w miastach. My samochód używamy tylko na dalsze wypady. Na co dzień rower albo komunikacja miejska. 
Pozdrowienia


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności