Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:57 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Śro Wrz 09, 2015 5:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 09, 2015 5:39 pm
Postów: 1
Poszukuje suplementu diety z kurkuminą dobrego i najlepiej niezbyt drogiego.
Do tej pory czytałam trochę na temat dwóch preparatów NOW CURCUMIN i CURCUMIN COMPLEX ale zdecydowana większość opinii na ich temat była negatywna
ludzie czepiali sie krótkotrwałego działania i niskiej wchłanialności(~1%). Natomiast mi zależy na preparacie który wchłaniałby się dobrze i którego cena nie byłaby z kosmosu


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 3:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 13, 2015 3:32 pm
Postów: 3
No to Ci powiem, że możesz mieć problem za znalezieniem takiego suplementu, a już na pewno nie za 30 zł. Rzeczywiście podane suplementy mają bardzo niską biodostępność, ale szczerze mówiąc chyba u nas w Polsce nie ma jeszcze dobrego produktu. Słyszałem o longvida, ale nie jest u nas dostępna, więc cena nie będzie niska. Mimo wszystko życzę szczęścia w poszukiwaniu, być może jest jakiś suplement godny uwagi:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 8:48 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Niestety ale to racja,nie ma jednego,dobrego suplementu diety,na którym można bazować i tutaj z reguły jest ich co najmniej kilka lub kilkanaście jako całość kompleksu multiwitaminy. Poszukaj w dobrych aptekach oraz sklepach internetowych,tam znajdziesz też zdecydowanie największy wybór.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 10:33 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 22, 2014 1:23 pm
Postów: 30
Miejscowość: Wroc
Polecam preparat uznanej marki Doppelherz w kapsułkach, który oprócz kurkumy, zawiera karczoch i oliwę z oliwek, a kosztuje 18 zł. Kurkuma posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Poprawia trawienie, usuwanie toksyn, dlatego stosowana jest w leczeniu przewlekłych wzdęć i zaparć.

https://www.apo-discounter.pl/doppelherz-karczoch-oliwa-oliwekkurkuma-kapsulki-p-57959.html
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 7:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sie 21, 2015 7:09 pm
Postów: 33
A nie lepiej dokupić Kurkumę w sklepie i dodawac ją często do posiłków to byłoby chyba lepsze rozwiązanie.Przynajmnije ja tak to robię. Jako suplement dodatkowy wybrałam revitasens. Działa więc na razie trzymam się tylko niego :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Wto Lis 10, 2015 1:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Właśnie to samo miałam proponować,czyli aby kupić zwykłą kurkumę i dodawać ją do posiłków. Może w smaku nie jest jakaś rewelacyjna,ale jeżeli zależy Ci właśnie na niej to wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 2:07 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 02, 2015 3:00 pm
Postów: 14
Fajne są też herbatki z imbirem i kurkumą. Zawsze możesz też zrobić sama nalewkę/napój z kurkumy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 2:11 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Może lepiej zwykła herbatkę,która moim zdaniem będzie bardziej skuteczna niż nalewka czy napój,zresztą po drugie jest to także kwestia naszego smaku,nie każdemu kurkuma w ogóle podchodzi do gustu.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Pon Sie 01, 2016 1:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 01, 2016 1:04 pm
Postów: 1
Ja od dwóch miesięcy biorę kurkuminę 95 produkowaną przez firmę Yango. Z tego co czytałem, to jedna z najlepszych dostępnych w Polsce, bo ma aż 95% kurkuminy i dodatek piperyny, który potęguje przyswajalność. Do tego przyjmuję razem z posiłkiem bogatym w tłuszcze (zazwyczaj jakaś sałatka z oliwą z oliwek) tak jak rekomenduje ich strona kurkumina95.pl i muszę przyznać, że działa, ustąpiły po kilku dniach problemy z trawieniem, a zacząłem to brać, bo mam chory przewód pokarmowy. W cuda nie wierzę, ale uważam, że nie zaszkodzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Śro Sie 03, 2016 10:16 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Cze 03, 2016 11:30 am
Postów: 31
Akurat jeżeli chodzi o dobre i sprawdzone suplementy plus zdrową żywność,to będziemy w stanie pomóc oraz doradzić,zerknij na Mednatur.pl gdzie służymy radą:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 1:24 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Wrz 13, 2016 1:07 pm
Postów: 11
Zacznij używać naturalnej kurkumy, albo przynajmniej tej w przyprawie, już 1/3 łyżeczki pomaga na wiele schorzeń.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Suplement + Kurkuma
PostWysłany: Śro Paź 05, 2016 7:33 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Akurat w kwestii suplementów diety, witamin to warto poszukać ich w dobrych sklepach internetowych które się tym zajmują, zacznij od TopWitaminy.pl w razie pytań służymy pomocą na forum.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności