Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 7:59 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wszawica - ciągle aktualny problem
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 11:49 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 09, 2012 6:16 pm
Postów: 2
Mam prośbę o poradę. Moje dzieciaki wróciły ostatnio dwukrotnie z wszami ze szkoły. Nie dość, że bardzo ciężko jest pozbyć się tego paskudztwa, to jeszcze sytuacja się powtarza. Szkoła nie reaguje, nabiera wody w usta. Gdzie można zgłosić taki problem, jeśli szkoła nie chce podjąć żadnych kroków (najwyraźniej jakieś dziecko / dzieci przynosi wszy do szkoły). Czy znacie jakieś skuteczne środki / domowe sposoby, które są bezpieczne dla dzieci, a jednocześnie skutecznie zwalczają wszy (i gnidy, bo gdy te zostają, wszawica się odradza...). Będę wdzięczna za wszelkie porady.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wszawica - ciągle aktualny problem
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 2:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 07, 2011 4:20 pm
Postów: 55
Jeżeli problem się powtarza,to myślę że warto zgłosić go do kuratorium,tym bardziej że szkoła nie podejmuje absolutnie żadnych kroków,aby coś zrobić w tej sprawie. Daj znać jak to się ostatecznie skończyło.

_________________
www.grzybowysklep.pl - grzyby lecznicze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wszawica - ciągle aktualny problem
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 7:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Niewiarygodne... że jeszcze zdarzają się takie rzeczy... Chyba warto uświadomić dzieci... że to nie jest choroba... i że ogólnie wszy lubią brud... Warto omijać osoby nie dbające o higienę... ale również warto im pomóc... uświadomić znaczenie utrzymywania czystości. To smutne, że jeszcze dziś żyją dzieci w takich zaniedbanych rodzinach... Ja z młodych lat pamiętam opowiedziane przez koleżankę zdarzenie... otóż w klasie jej dziecka też jedno z dzieci często przynosiło do szkoły wszy...( wtedy chyba jeszcze były w szkołach higienistki...) Gdy zwrócono mu na te wszy uwagę... dziecko powiedziało... to proszę pani jest u nas rodzinne...
Kiedyś w aptekach były takie specjalne gęste grzebienie... chyba pomaga też nacieranie włosów naftą... wymiana lub staranne pranie ubrań... pościeli... ale najważniejsze jest chyba zlokalizowanie głównego winowajcy tego stanu i ...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Problemy ze zdrowiem? Czekasz na wizytę u specjalisty zbyt d
PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 2:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 26, 2012 1:56 pm
Postów: 1
SIGNUM oferuje dostęp do kompleksowej opieki medycznej. Szybko, komfortowo, solidnie, bez kolejek i niekończących się wydatków na lekarzy. 1000 placówek medycznych w całej Polsce. Dołącz do zadowolonych użytkowników SIGNUM. Więcej informacji: Anna Leszczyńska 512 336 837, leszczynskania@gmail.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wszawica - ciągle aktualny problem
PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 12:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 09, 2012 6:16 pm
Postów: 2
W angielskich szkolach problem wszy jest bardzo czesty, a w Polsce właśnie coraz czesciej się pojawia. Ale trzeba wiedzieć, że wszawica nie dotyczy brudnych czy czystych włosów mozna sie nia zarazic przez bliski kontakt (glowa przy glowie), wiec jak jedno dziecko przyniesie do szkoly wszy to można się spodziewać, że wyjdzie z nią cała klasa, tak jak u nas zresztą. W koncu moja kuzynka, też mama, poleciła mi nowy srodek, który wczesniej był dostępny tylko zagranicą. Nazywa się Linicin Lotion i jest to płyn, który trzYma się na głowie przez 15 minut, potem spłukuje, a potem wyczesuje wszy (już martwe, bo płyn je zabija) i gnidy bardzo gestym grzebieniem, który dostaje się w Aptece razem z tym srodkiem. Linicin jest silny, ale bezpieczny a dla dzieci od pół roku, a jeszcze pielęgnuje włosy.

Uwierzcie mi, to nie jest wstydliwy problem, po prostu czasem ktoś się zarazi (nie prze brud!) trzba szybko zadziałać takim środkiem z apteki (najlepiej niech cała rodzina nałoży go sobie na włosy). Ja rozmawiałam w wieloma mami dzieci z klasy, przekazałam im wszystko co wiem, one też robią taką kurację dzieciom i na razie wszy nie ma. Obeszło się bez kuratoruim, ale i tak uwazam ze powinna edukowac szkola, a nie rodzice (maja nawet być specjalne programy dla szkoł organizowne przez ten linicin: nawszy.pl)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wszawica - ciągle aktualny problem
PostWysłany: Sob Wrz 19, 2015 9:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 8:21 pm
Postów: 19
z pasożytami głowy trzeba walczyć, to pewne, najlepiej w porę zapobiegać!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności