Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zdrowie -5 elementów
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 8:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 27, 2007 7:25 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Dziś coraz częściej się mówi o tak zwanym zdrowiu globalnym.
Zdrowie to nie tylko brak odczuwanej na poziomie fizycznym choroby,bólu,kalectwa.
Oto 5 aspektów zdrowia globalnego:
-fizyczny
-społeczny
-intelektualny
-emocjonalny
-duchowy
W czasach dzisiejszych dodałbym jeszcze element zdrowia socjalnego.
Jeżeli zadbamy o te wszystkie aspekty ,wtedy możemy w pełni mówić o tym,że jesteśmy zdrowi.
Zapraszam do dyskusji :)

_________________
szcz


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 28, 2007 2:55 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Myślę, że jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem (w sensie fizycznym, np. cierpi z powodu przewlekłej choroby) to ma to ogromny wpływ na pozostałe sfery życia, choroba prędzej czy później odbija się na życiu zawodowym, rodzinnym, emocjonalnym, pojawiają się wydatki na leczenie itp. Dlatego możemy w pełni mówić o tym, że jesteśmy zdrowi gdy zadbamy o wszystkie te aspekty o których piszesz.
Ja osobiście miałam kłopoty zdrowotne spowodowane złą dietą i niewłaściwym stylem życiem. Na szczęście „wzięłam się za siebie” zanim było za późno, zastosowałam odpowiednią dietę i zmieniłam niezdrowe nawyki dzięki czemu uniknęłam choroby i nie mam już większych problemów ze zdrowiem. Gdy chorowałam musiałam często chodzić na zwolnienia lekarskie, miałam spore wydatki na leki (niektóre bardzo drogie), co było dodatkowym źródłem stresu, a więc choroba miała negatywny wpływ na wszystkie aspekty mojego życia. Czasami też zdarza się jednak i tak, że ludzie zupełnie zdrowi zaczynają chorować np. z powodu długotrwałych stresów, kłopotów itp. i wtedy ktoś kto nigdy nie chorował zaczyna mieć problemy ze zdrowiem. Dlatego wszystkie te aspekty, które wymieniasz (fizyczny, społeczny, intelektualny, emocjonalny, duchowy) są ze sobą ściśle połączone, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 2:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Gru 07, 2007 12:21 am
Postów: 39
Miejscowość: Norwegia
Łuksz napisał(a):
Oto 5 aspektów zdrowia globalnego:
-fizyczny
-społeczny
-intelektualny
-emocjonalny
-duchowy


A myślę, że jak jeden z nich podupada, to reszta też powoli zaczyna się staczać... :roll: może być to zdrowie, mogą być to emocje...
W moim przypadku był stres, brak pieniążków, czułam się jak w klatce... i wszystko zaczęło się sypać... zaczęła się depresja... 8O tyłam "z powietrza", i inne "cuda" :? , a więc tak jak napisała el-ka
el-ka napisał(a):
są ze sobą ściśle połączone, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

_________________
Krystyna, grupa krwi "A"

gotuj


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności