Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 1:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 22, 2015 11:49 am
Postów: 5
Moje podejrzenia się sprawdziły, właściwie dlatego założyłam konto na forum. Mam łuszczycę. Kilka tygodni temu zaczęła mi schodzić skóra z łokci i w okolicach karku. Mama załatwiła mi szybką wizytę u lekarza. Okazało się, że łuszczyca na 100%. Boże, mam 28 lat i będę musiała z tym żyć ;( a uwierzcie mi wygląda to obrzydliwie i mam wiele ograniczeń. Dostałam rozpiskę od lekarza co jeść a co nie. Jakich maści używać itp. Jest mi strasznie przykro... Taka zmiana. Szukam wszędzie ratunku, żeby znaleźć jakiś lek na to... Jest ktoś kto się wyleczył? :(


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 6:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Gru 16, 2014 2:16 pm
Postów: 57
Sprawdź lavylites - spray. Wiele osób mówi że jest super i pomaga. Dzwoń - 609 583 837, a podam Ci kontakt do właściwej osoby. [ po 18 ]

_________________
Zdrowie i super biznes na lata - - www.zdrowiebiznesnalata.webnode.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Czw Paź 08, 2015 9:24 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 22, 2015 11:49 am
Postów: 5
Cześć dzięki za chęć pomocy, niestety w tygodniu pracuję raczej za granicą (Norwegia) i ciężko jest mi dzwonić do Polski. Dlatego preferuję pisanie i internet. Jednakże, sprawdziłam ten sprej i chodzi Ci konkretnie o Lavyl Auricum? Co możesz o nim więcej napisać? Bo w opisie produktu jest ładnie wszystko, ale czy faktycznie działa?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Czw Paź 08, 2015 4:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Gru 16, 2014 2:16 pm
Postów: 57
Tak, działa i jest bardzo dobry nie tylko na to. Więcej znajdziesz tu - www.zdrowiebiznesnalata.webnode.com Kontakt do mnie na stronie.

_________________
Zdrowie i super biznes na lata - - www.zdrowiebiznesnalata.webnode.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 9:38 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 23, 2015 2:09 pm
Postów: 4
Moj brat ma rowniez problemy luszczycowe a dodatkowo bole zoladka ;/ W pewnym momencie zaczal stosowac ostropest . Faktycznie jak przestal pic alkohol i jadl lyzeczke ostropestu 3x na dzien to zmiany luszczycowe byly mniejsze i brzuch go przestal bolec . Ja mu zamawiam z herbafarmu (bo sama sie bawie w zioła) ostropest mielony (wd mnie najlepszy) http://herba-farm.pl/Smart-Cafe-Ostropest-plamisty-mielony-1kg i jeszcze artykul http://blog.herba-farm.pl/ostropest-plamisty-wlasciwosci-zdrowotne-rosliny/ Jak masz to poczytaj sobie o działaniu . Pozdrawiam i glowa do gory !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 9:53 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 22, 2015 11:49 am
Postów: 5
Dziękuje Wam dziewczyny za wsparcie. To bardzo ważne dla mnie. Vegastyle bardzo przydatny artykuł z herbafarmu. Spróbuje wszystkiego co może mi pomóc. O tym ostropeście słyszałam - nic nie zaszkodzi zakupić. Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 11:40 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
W/g encyklopedii zdrowia Dr Petera J. D'Adamo Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi... korzystne działanie ostropestu plamistego zaobserwowano u grup krwi 0 i AB... (str 462)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 3:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Łuszczyca (Psoriasis) jest chorobą skórną i jako taka musi być leczona dermatologicznie. Wspieranie funkcji wątroby jako organu od którego w dużej mierze zależy wygląd skóry wydaje się rzeczywiście mieć swoje uzasadnienie. Ostropest plamisty (Sylibi mariani fructus) wzmacnia przecież właśnie funkcję wątroby, która produkuje więcej akseroftolu i tokoferolu jako witamin tzw skórnych.
Ale ostatnie badania mówią iż łuszczycę dobrze leczy np promieniowanie słoneczne, czy po prostu słona woda. Dlatego Talasoterapia u chorych na psoriasis jest wysoce wskazana. Talasoterapia zaś jako taka jest częścią Balneoterapii, ale w tym przypadku wykorzystuje się klimat morski i jego naturalne korzyści, jak chociażby zasolenie wody i powietrza.
Czasami w leczeniu psoriasis wykorzystuje się sztuczne promieniowanie podobne do promieniowania słonecznego, a opisane jest to chociażby w publikacji pod red prof Rewerskiego pt Medycyna naturalna.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 10:17 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Pan Zięba radzi zakwasić żołądek... ponoć często z niedostatecznej ilości kwasu w żołądku pojawiają się choroby... też skóry. U D'Adamo w protokołach widziałam, że też radzi on czasem zakwaszanie żołądka (betainą HCl)... ale tylko u grupy krwi A. A może zaczęłaś pić przy jedzeniu? W żołądku musi być kwas... rozrzedzanie go powoduje nietrawienie białek...i ich podążanie dalej w takim stanie... czyli same kłopoty... różne i nieprawdopodobne... warto sprawdzić.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Śro Paź 28, 2015 7:12 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- łuszczyca równiez jest wywołana przez podwyższoną zawartość cholesterolu w skórze i we krwi wywołaną przez dysbakteriozę.
- dlatego chorzy na łuszczycę są zobowiazani w pierwszej kolejności leczyć swoje jelita z dysbakteriozy, spożywając np. Narine lub inne produkty z kwasniego mleka - eubiotyki.
- trzeba wykluczyć słodycze, potrawy mączne, przejść na roślinny, żywy i gruby pokarm.
- istnieje nawet opinia że dieta tłuszczowa jest w stanie wyleczyć łuszczycę.
- chorzy na łuszczycę muszą spożywać tłuszcze roslinne a dodatkowo jest potrzebny zestaw tłuszczy roślinnych w których występuje witamina F.
- lekarz amerykanski J. Pegano opracował koncepcję łuszczycy, w tej jego koncepcji jedną z podstawowych przyczyn łuszczycy proponuje się zaburzenia barierowej funkcji jelit, których ścianki stają się bardziej przenikliwe.
- udowodniono, że przenikalność jelit u chorych na łuszczycę dwukrotnie przewyższa normę.
- możliwymi przyczynami zaburzenia funkcji barierowej moga być zapalenia w błonie śluzowej jelit wywołane przez dysbakteriozę, słabe opróżnianie jelit, niewłaściwą dietę, naruszenie kregosłupa i stresy.
- pacjenci , którzy stosowali dietę wzmacniającą ściany jelit, osiągali spektakularne sukcesy.
- ta dieta polega tak w skrócie na stosowaniu leczenia za pomoca monodiety, potem diety wieloowocowej, lewatywy i stopniowe przejście na produkty sfermentowane,
- ważne przy tej diecie jest regularne opróznianie jelit.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 9:17 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lis 01, 2015 8:50 pm
Postów: 7
Leki przepisze Ci tylko specjalista, ale masz tutaj wskazówki lekarza jak radzić sobie z łuszczycą też innymi metodami: https://www.medpytania.pl/1873-cierpie-luszczyce-bardziej-skuteczne-leki-chorobe-recepty, wypróbuj też tą wskazówkę z dietę bezglutenową, słyszałam, że wielu osobom pomaga. No i używaj specjalnych preparatów do mycia czy pielęgnacji ciała, a nie np. zwykłego nie mydła.

_________________
Mowa jest


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Pon Lis 14, 2022 7:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 19, 2017 3:22 pm
Postów: 96
Ja tez mam ale nie dołuj się :) da sie z nią żyć. Kup sobie na stronie pachnacakraina mydło aleppo 24% fajnie nawilza i skora tak nie swedzi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mam łuszczycę :(
PostWysłany: Czw Sty 12, 2023 10:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2022 7:43 am
Postów: 40
Dzień dobry! Dodam tylko, że bardzo ważna jest również praca z psychiką i próba radzenia sobie ze stresem. Ponieważ znacznie zaostrza każdą chorobę. I oczywiście jedzenie jest bardzo ważne. Ogólnie rzecz biorąc, zintegrowane podejście jest moim zdaniem najlepsze. Odwiedziłem tę klinikę https://doktorpro.sk/en/bratislava/services/dermatology/psoriasis i tam z lekarzem krok po kroku walczyliśmy z łuszczycą. Mam nadzieję, że znajdziesz swojego idealnego lekarza! Najważniejsze to się nie poddawać i nie panikować :) .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności