Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:35 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Testy alergologiczne
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 11:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Które testy są bardziej wiarygodne dla określenia czynnika alergologicznego: testy skóry czy testy krwi?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 11:46 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
Z tego co wiem na początku zawsze robi sie testy skóry, a dopiero jak określi się alergen to można dodatkowo zrobić test krwi aby ustalić dawkę odczulacza.
Test krwi jest dokładniejszy ale trzeba najpierw wiedzieć czego w niej szukać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 3:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Problem w tym, że testy skórne nie dają jednoznacznej odpowiedzi, nie wiem czy jest sens robić test krwi czy po prostu przyzwyczaić się do alergii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 11:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 27, 2007 7:25 pm
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Nie wiem,czy testy skóry są do końca miarodajne,ale...
Osobiście miałem robione testy skórne wiele lat temu.
Wyszło na nich,że byłem uczulony na wiele pokarmów.Wyeliminowane miałem przez kilka lat kilka alergenów z pożywienia i potem mogłem już jeść normalnie.
Także testy skórty okazały się przydatne.

_________________
szcz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 1:37 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 7:35 pm
Postów: 17
Nie wiem o jaki rodzaj alergii tu chodzi ale ja kiedyś miałem uczulenie na pyłki i roztocza, które wywoływały katar. Nie zrobiłem sobie testów więc nie wiem jaki to alergen. Po kilku latach katar sienny mi całkowicie przeszedł bez żadnych kuracji. Już wcale nie mam takich problemów.
Wiem jednak, że niektóre nieleczone alergie mogą przyczynić się do rozwoju astmy, więc nie ma co stawiać na fuksa tylko poddać się testom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 26, 2007 2:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
piec czy szesc kropli oleju rycynowego,zazywane wewnetrznie raz dziennie,jest czesto przydatne do opanowania,a czasami nawet rozwiazania problemu alergii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 4:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
ja wyleczylem sobie alergie przez jedzenie raz dziennie zmielonych skorupek jaj
najpierw nalezy zalac umyte dokladnie skorupki wrzatkiem na 5 min
pozniej po wysuszeniu zmielic w mlynku do kawy a pozniej wlasnie tak jak powiedzialem raz dziennie lyzeczke do herbaty spozywac skorupki
efekty fantastyczne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 6:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam.
Jak widac jest jeszcze wiele innch wyprobowanych sposobow.
Dobrych rad nigdy nie za wiele.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 5:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Gru 23, 2007 12:30 pm
Postów: 75
Miejscowość: Zawiercie
ja alergie wyleczyłem sobie metodą Michała Tombaka tzn w jego książce przeczytałem że po umyciu skorupek z jajek należy je zalac wrzatkiem na 5 min nastepnie w mlynku do kawy dokladnie zmielic i jeść łyżeczke dziennie
i co i działa teraz nie tylko nie mam problemow z alergia na pyłki traw ale również alergia nie dokucza mi przy koszeniu trawy (a trawnik nie jest mały) co przez ostatnie 2 lata było tragedia tak wiec polecam ^^


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 3:50 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 16, 2008 11:40 am
Postów: 12
Miejscowość: Rzesz
Witam
Mój 4 letni synek bardzo kaszlał szczególnie nocą, pediatra wysłał nas więc do pulmunologa.
Mój maż ma astmę oskrzelową więc od razu pulmunolog podejrzewał tę samą przypadłość u mojego synka :(
zrobiono mu więc testy skórne- wyszły ujemnie
i tak dostał zyrtek i singular5
po 2 tyg kaszel nie ustąpił więc zrobiono mu testy z krwi podobno bardziej miarodajne :roll: czekamy na wyniki :roll:
Dodam że dołożono mu 2 dmuchawki Ventolin przez 10dni i Flexitide na dłużej :(
minęło następne 2 tyg i mój synek nadal pokaszluje już 4 miesiądz :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 1:11 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam beato83 w Nowym Roku :D

Ciekawa jestem, czy przy pomocy testów krwi coś się z tym kaszlem dziecka wyjaśniło...(nie pamiętam, czy pisałaś, że jadacie zgodnie z grupą). Ja słyszałam, że kaszel powodują też pasożyty i grzyby.

Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 5:06 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Testy krwi są od testów skórnych droższe a mniej czułe. Wynika to z mechanizmu alergii, tesy krwi mają po prostu dobra reklamę.Alergolodzy zalecaja robic testy skórne nawet jesli ktoś ma zrobione testy krwi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 10:54 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Chyba warto obejrzeć swoją krew... można coś sobie wypatrzeć... jak na tych przykładowych zdjęciach. (http://www.revitum.pl/index.php/glaeria-1)..widać tam wszystko: jak powinna wyglądać zdrowa krew, a jak wyglądają w niej grzyby, pasożyty, aglutynacja, inne nieprawidłowości ... i jeśli ktoś z czymś walczy, to za jakiś czas może sam osobiście (a nawet później z całą rodziną w domu) tym samym sposobem robiąc następne badanie kropli krwi, obejrzeć efekty leczenia.


Poza tym podczas wczorajszego wykładu w Holiday Inn pani Ordynator Oddziału Alergologii w Wojewódzkim Szpitalu w Lublinie powiedziała, że zdecydowana większość alergii, to alergie pokarmowe i że najlepszym sposobem pozbycia się ich jest po prostu jedzenie zgodnie z grupą krwi i koniec. Powiedziała, że sama tak robi od dawna. Dodała, że jeśli jest alergia pokarmowa na jakiś produkt to nie należy po prostu tego produktu jeść (do najczęściej spotykanych objawów alergii pokarmowych należą przewlekłe nieżyty nosa, obrzęk krtani, atopowe zapalenie skóry, zapalenie jelit, pokrzywka, zapalenie spojówek, świąd odbytu, kaszel, chrypa)... a przecież ci co czytali książki D'Adamo, to wiedzą, że on pisał wcześniej to samo, tylko większość lekarzy na to nie zwracała uwagi.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Testy alergologiczne
PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 10:56 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nieprawda to nie to samo, ponieważ alergię np na kazeinę, orzeszki, jajka mają osoby z każdą grupa krwi. I oni nie powinni jeść danych produktów, prawda. Tak samo jak osoby chore na fenyloketonurię, celiakię, mogą mieć KAŻDĄ grupę krwi.
Co do patrzenia na własną krew, domowym sposobem, dostępnym w sklepach mikroskopami nic się nie zobaczy. Raz że trzeba mieć zestaw profesjonalnych odczynników, bo inaczej krew skrzepnie, dwa dostępne powiększenia na dostępnych mikroskopach są za małe, trzy trzeba mieć ogromną wprawę, żeby wiedzieć na co się patrzy. Pamiętam jak jeszcze na zajęciach z krwi mieliśmy ćwiczenia mikroskopowe...Oj nie wygląda to bynajmniej tak,że kropelke na szkiełko i pod mikroskop, oj takie proste to jest na filmach tylko.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności