Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 9:56 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problemy z nogą
PostWysłany: Nie Lis 15, 2015 12:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 15, 2015 11:59 am
Postów: 2
Witam serdecznie, mam 24 lata. Od kilku miesięcy mam problemy z prawą nogą. Wszystko zaczęło się od zgrubienia w ścięgnie Achillesa. Zgrubienie okazało się być stanem zapalnym. Po jakimś czasie zauważyłem w 2 miejscach jakby guzki. Przy kostce, oraz wyżej z boku łydki. Uwypuklają się gdy napne nogę. Po dokladnym "dotykaniu" moge stwierdzić że to żadne guzy, tylko miejsce w których coś się zbiera - płyn, krew? Co najciekawsze pod tymi wypukleniami są ewidentne ubytki, domyślam się że w mięśniu? W każdym razie można tam wcisnąć palec. W drugiej, zdrowej nodze są takie same, w tych samych miejscach, jednak zarówno wypulenie jak i dołki są dużo dużo mniejsze ) Oprócz tego chora noga jest ewidentnie grubsza ( łydka ), nie dużo ale jest, do tego mam wrażenie że ma nieco inny zarys/kształt. Ostatnio doszły pojedyńcze drgnięcia mięśni, głównie wieczorem, w nocy ( Raz drgnie np na plecach, za chwile dwa razy w nodze, potem raz w ręce itp ) Nic mnie w tej nodze nie boli, chociaż jest wrażenie ciężkości, czuje że ją mam - im dłużej siedzę tym bardziej. Byłem u lekarza, dostałem skierowanie do ortopedy, czekam na wizyte.

Jeżeli chodzi o te drgnięcią, obstawiałbym jakąś nerwice, coś - pojawiło się to dokładnie w momencie naczytania się w necie o milionach chorób.

Po za tym funkcjonuje normalnie, czuje się dobrze, nic mi nie dolega.

Wiem że nikt mi tutaj nie postawi diagnozy i trzeba czekać na lekarza i badania, ale może ktoś jest w stanie cokolwiek powiedzieć? Google oczywiście pokazało raka, wiem że nie ma co panikować, ale jednak ciężko uspokoić myśli ;)

Dodam że prowadzę tryb zdecydowanie siedzący i niedługo będę miał badany kręgosłup, prawdopodobne skrzywienie. Czy może mieć to jakiś związek?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Problemy z nogą
PostWysłany: Nie Lis 15, 2015 1:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Umięśnienie łydki tworzą głównie dwa mięśnie z których największy jest mięsień brzuchaty (m ventralis sapheni) który odznacza się wyraźnie obecnością dwóch brzuśców po dwóch stronach goleni oraz leżący pod nim mięsień płaszczkowaty (m paliatum sapheni), którego przedłużeniem jest ścięgno piętowe (tendum calcanei) zwane też ścięgnem Achillesa (tendum Achillei). Czasami zdarza się że przy zbytnim obciążaniu ścięgna Achillesa czego przyczyną może być np nieprawidłowy chód może dochodzić do deformacji jego kształtu i często stanu zapalnego jako towarzyszącego objawu. Zwiększa się wtedy tonus, czyli napięcie mięśnia co również może być bardzo widoczne. Drżenie mięśni może być również następstwem ich napięcia, czy też obciążenia. Proponowałbym w tej sytuacji uzupełnienie magnezu, albowiem główną przyczyną tego stanu jest najczęściej hypomagnezemia, czyli niedobór minerału. Także wapń (calcium) uczestniczy w normalnej pracy mięśni. Przy skurczu mięśni wapń umożliwia ich rozkurcz, a zachowanie tych dwóch faz jest właśnie potrzebne do normalnej pracy całego układu mięśniowego. Dlatego proponuję również uzupełnić braki kalcemiczne. Wcześniej jednak warto zrobić sobie dokładny jonogram po to aby przekonać się o ewentualnej zmniejszonej retencji wspomnianych minerałów.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy z nogą
PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 8:03 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- problemy w kręgosłupie przenosza się na mięśnie nóg.
- tylko wtedy zwykle obwód nogi jest mniejszy, noga chudsza i następuje usychanie mięśni.
- z objawów to wg mnie tzw. zator limfatyczny, trochę niebezpieczny, radzę nie czekać z wizytą u lekarza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy z nogą
PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 2:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja do tego dorzucę jeszcze o czym pisze i mówi p. Jerzy Zięba... że wszelkie stany zapalne zwalcza się wit C w dużych ilościach (czyli doustnie kwasem L ascorbinowym). Jej się nie przedawkuje bo nadmiar powoduje rozwolnienie... Aby sprawdzić ile jej potrzeba dziennie naszemu organizmowi w stanie w jakim jest...sprawa prosta...1G co godzinę... aż do... :)

Masaż limfatyczny można spróbować samemu... w/g chińskiej książki...opisałam jak dobrze pamiętam gdzieś na początku swojego wątku...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy z nogą
PostWysłany: Śro Lis 18, 2015 8:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 15, 2015 11:59 am
Postów: 2
Dziękuje za odpowiedzi ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy z nogą
PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 10:11 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 30, 2015 8:52 am
Postów: 22
Co do masażu to pełna zgoda,możesz spróbować samemu a jeżeli to nie przyniesie efektu,to dopiero wówczas udać się raz jeszcze do lekarza,moze fizjoterapeuty na masaż?

_________________
www.NaFitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy z nogą
PostWysłany: Śro Lip 27, 2022 8:53 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 05, 2021 1:16 pm
Postów: 79
Może chodzić o Achillesa, zobaczcie - https://multimed.pl/baza-wiedzy/badania-usg/usg-sciegna-achillesa/ Tam masz przypadki, w których taki scenariusz jest realny. Multimed jest w Wawie, ale też w innych miastach. Mają wypasione przychodnie z nowoczesnym sprzętem, szybko załatwiają wizyty, od razu możesz mieć konsultację i zalecenia. Właśnie tak powinno przebiegać leczenie - bez zbędnej zwłoki, rozsądnie, z odpowiednim podejściem. Zacząłem leczenie i skończyło się dobrze - nie czekajcie z takimi rzeczami.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności