Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 10:59 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 12:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
ja miałem podobny problem ale na szzęście trafilem w Krakowie na świetnego okuliste doktora Hanarza z OkoAkcent i mi bardzo pomógł


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 8:16 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Postów: 147
Minęło już trochę czasu,więc jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny,to koniecznie daj znać na forum jaka była diagnoza oraz jak wypały testy,bo przecież właśnie to ma tutaj kluczowe znaczenie. Czekamy na Twoją odpowiedź.

_________________
www.Zielonysmak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 11:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
Z flora bakteryjna? a mozna napisać jakie kolezanka miała objawy poza oczami, które puchna i są czerwone?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 10:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
FulTal a mozesz mi napisać co sprawiało u Cb takie przyczyny? Co okulista u Cb zdiagnozował po jakich badaniach? ile trwało leczenie, bardzo mi zalezy.
U mnie sytuacja zmieniła sie o tyle, że trafiłem do kolejnej okulistki, która w końcu postanowiła porobić jakies badania. Miałem wykonany posiew z oka oraz badanie na nużeńca. z posiewu wynik ujemny a na nuzenca dodatni.. Wiec lecze sie na tego pasozyta juz koło 2 miesiecy, czyszcze powiekipłynem: Demoxoft wieczórem żelem smaruje. Niestety 2 miesiace kuracji i efektów smecjalnych brak.. Z tego co czytałem do wiele osób moze miec tego nużenca na skórze czy w rzesach i ma normalne oczy.. wiec pytanie teraz jest takie czy u mnie ten nużeniec wywołuje suchosc oka, podraznienie, czerwone zyłki, czy przyczyna jeszcze jest inna :/ jezeli komus przychodzi jeszcze jakis pomysł do głowy bardzo prosiłbym o pomoc. :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 12:50 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Postów: 147
Teraz opuchnięte,czerwone i łzawiące oczy to również objawy alergii,pamiętajmy o tym i warto stosować odpowiednią profilaktykę aby złagodzić podrażnienia. Jeżeli nie przejdzie to warto również udać się do dermatologa lub alergologa.

_________________
www.Zielonysmak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 8:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
Ja przypominam, że czerwone napuchniete oczy i łzawiące mam juz około 10 lat jak nie lepiej czy to może być alergia? lekarze do tej pory odrzucali, testy alergiczne mialem robione nic nie wykazały :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 7:27 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Postów: 147
No dobrze to w takim razie napisz kiedy ostatni raz wykonywałeś testy na alergię,czy było to w tym roku? Poza tym jeżeli tak,to może uczulenie nie tyle na pyłki traw ile na jakiś składnik spożywczy,nie sądzisz?

_________________
www.Zielonysmak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 11:02 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
ostatnio dawno nie wykonywałem testów, ale kiedy juz miałem czerwone oczy robiłem testy to nic nie wykazały, a testów pokarmowych nie robiłem, ostatnio kiedy mi zbadali, że mam nuzenca w rzęsach demoxoftem smarowałem codziennie i robiłem sobie okłady ciepłe rano/wieczór i wtedy sie poprawiło troche tak ze 40% lepiej było ale tylko odstawiłem to to znowu powraca wszystko do mojej normy :/ czyli zaczerwienione oczy i podkrązone z brzegami powiek zwlaszcza dolnych tez lekko czerwonawymi;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 7:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Jeśli by to była nużyca to powinieneś się odrobaczyć , można by pokombinować herbatki z wrotyczu , piołunu, może pójdz tym tropem, poszukaj coś u H Różanskiego facet jest obeznany w ziółkach


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Śro Lip 13, 2016 8:53 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 13, 2016 8:50 am
Postów: 4
z oczami nie ma żartów ... jak nie będziesz o nie dbać, to coraz częściej będą odmawiać Ci posłuszeństwa. Przede wszystkim korzystaj jak najmniej z komputerów, nie oglądaj telewizji w nadmiarze, ponieważ oczy nie lubią być tak eksploatowane. Idź też do apteki po jakieś naprawdę dobre krople nawilżające. No i regularnie badaj wzrok, bo czasami chodzenie bez okularów (a gdy jest taka konieczność) też bardzo męczy oczy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Śro Lip 20, 2016 5:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Może warto kupić ParaProteX...on cieszy się dobrą opinią w zwalczaniu przeróżnych pasożytów... więc chyba często pomaga (ja zwalczyłam nim kiedyś gradówkę... która jest ponoć nie do zwalczenia innym sposobem jak wycięcie w szpitalu)... ale to inna historia (przez przypadek zastosowałam wtedy dużo większą dawkę niż zalecana)...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Śro Sty 04, 2017 10:45 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 04, 2017 10:28 am
Postów: 6
Powodów podrażnień może być mnóstwo, czasem warto przyjrzeć się swojej diecie i stylowi życia. Na przykład może się okazać, że ma się alergię na coś, o czym nie miało się pojęcia. W moim przypadku były to jakieś trawy, więc nie wiadomo skąd kilka razy w roku oczy miałam tragicznie czerwone i podrażnione. Poszłam do okulisty bojąc się co mi powie, a on mi dał czerwony Starazolin i kazał zrobić próby alergiczne ;) Starazolin pomógł od razu, a z alergiami sobie poradziłam z pomocą lekarzy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 1:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 31, 2017 1:09 pm
Postów: 2
Czy dbasz o swoje oczy? Tzn. pilnujesz ile czasu spędzasz przez monitorem komputera albo tv? Jakiego światła używasz? Jak zabezpieczasz się zimą przed zanieczyszczeniem w powietrzu? Ile godzin odpoczywasz/ śpisz? To wszystko ma wpływ na kondycję oczu. Sprawy alergiczne należy skonsultować z lekarzem, jeśli natomiast nie masz alergii, warto kupić krople. Kiszynka też używam Starazolinu, w tą zimę był niezbedny w ochronei przed smogiem. Juz nie moge doczekac sie wiosny... :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności