Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 6:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: miesiac po upadku palec nadal opuchniety
PostWysłany: Śro Gru 30, 2015 2:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2015 2:00 pm
Postów: 1
wiec miesiac temu upadlem i ucierpial maly palec u reki, nie wiem czy byl zlamany czy nie, nie bolal mnie ogolnie tylko jak probowalem go zgiac to wtedy tak (i dalem rade go zginac tylko nie do samego konca), minal miesiac palec wydaje sie jakby byl opuchniety, napewno jest wiekszy niz ten na drugiej rece, minimalnie boli jak go zginam, czy to normalne, ze to tyle czasu trwa co z tym robic nie chce z byle czym lazic po lekarzach??


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: miesiac po upadku palec nadal opuchniety
PostWysłany: Czw Gru 31, 2015 12:25 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Normalnie na tego typu obrzęki pourazowe (Spumiae) zimny kompres powinien przynieść efekt. Niemniej jednak przy bardzo uporczywych objawach stosuje się okłady z liści babki zwyczajnej (Plantago major) lub babki lancetowatej (Plantago lanceolata). Najlepiej zakupić susz ziołowy i po zrobieniu naparu część powstałego osadu przenieść po wystygnięciu na gazę i tak przygotowany okład stosować bezpośrednio na zmianę. Oba gatunki babki mają działanie silnie ściągające przez co zmniejszają objawy obrzęków.
Innym dość pomocnym ziołem jest aloes zwyczajny (Aloe vera) należący do rodziny wilczomleczowatych (Euphorbiaceae). Okłady z aloesu działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Liście należy rozetrzeć aż do uzyskania miazgi i soku. Jest to łatwe do zrobienia ponieważ gruboszowate liście są obfite w soki roślinne.
Przy kontuzjach i obrzękach pomagają też okłady z liści kapusty (Brasica oleracea foli) należącej do rodziny krzyżowe (Crusiferae). Liście należy odpowiednio przygotować pozbawiając je nerwów, a następnie robiąc opatrunek liściowy bezpośrednio na zmienione miejsce.
To wszystko co mogę polecić.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności