Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:22 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Symilla symilibus curantur
PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 3:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

O homeopatii pisałem w swych poprzednich postach. Ogólna zasada jest taka żeby podobnym zwalczać podobne jak odkrył to w XvIII stuleciu Samuel Christian Hahnemann. Jako przykład mogę podać iż lekiem na katar i łzawienie oczu często jest cebula. Wszyscy zaś wiemy iż przy krojeniu tego warzywa płaczemy i leci nam z nosa. Stąd wynika właśnie główna zasada którą podałem powyżej.
Do rozpowszechnienia homeopatii w Polsce przyczynił się w głównej mierze Antoni Kaczorowski, czy lekarz nazwiskiem Kaczyński. I to tyle uwag ogólnych albowiem w tym miejscu pragnę zająć się stroną praktyczną tematu. Wszystkie homeopatyczne medykamenty podawane są zwykle w rozcieńczeniach 5-9 CH, rzadziej w rozcieńczeniu ok 15 CH. Leki dzielimy na pojedyńcze i kompleksowe, występują one w postaci proszków, pigułek, kropli czy płynów. W obecnym temacie moim zamiarem jest podawanie najczęściej stosowanych leków homeopatycznych w cyklicznych odcinkach. W tym odcinku poruszę następujące leki: Borax, Alium cepa, Nux vomica, Arsenicum album, Nitricum acidium, Gelsemium serpenvirens, Urtica urens, Ledum palustre, Hekla, Hedeoma, Mercurius solubilis, Mercurius corosivus, Chammomilla, Aconitum napellus, Graphites, Ferrum metalicum, Cuprum metalicum, Chelidonium mayus, Natrum muriaticum, Natrum phosphoricum, Silicea, Sepia, Dulcamara, Hydrastis canadensis, Actea racemosa, Bryonia alba, Arnika montana, Rhus toxicodendron i Rutha graveolens.

Borax - lek stosowany w zakażeniu Candida albicans kiedy mamy do czynienia z wykwitami w jamie ustnej. Podawany jest aż do ustąpienia objawów.

Alium cepa - lek podawany w katarze, zapaleniu górnych dróg oddechowych z objawami kataru i łzawienia oczu. Bardzo często podawany jest w katarze siennym i alergiach.

Nux vomica - lek podawany przy bólach np żołądka, czy okolicy odbytu przy towarzyszących objawach depresji. Lek jest skuteczny w stanach lękowych i bólach o etiologii psychogennej.

Arsenicum album - lek podawany przy alergii oddechowej np w postaci dychawicy oskrzelowej (Astma branchiale). Podobnie jak inny lek homeopatyczny o nazwie Belladonna pomaga w rozszerzeniu oskrzeli i oskrzelików ułatwiając tym samym oddychanie.

Nitricum acidium - lek stosowany głównie w bólach różnego pochodzenia. Skuteczny jest też przy zranieniach jako objawach zewnętrznych.

Gelsemium serpenvirens - lek stosowany przy bólach głowy, przy bólach przydatków. Ma główne właściwości przeciwbólowe.

Urtica urens - lek stosowany przy alergiach, ma silne działanie hypoalergiczne i antyhistaminowe.

Ledum palustre - lek homeoppatyczny podobnie jak Gelsemium stosowany w bólach różnego pochodzenia.

Hekla - lek stosowany w bólach pięt spowodowanych ostrogami piętowymi.

Hedeoma - lek stosowany najczęściej w bólach stóp i pięt.

Mercurius solubilis - lek stosowany w schorzeniach przebiegających z bólem i traumą.

Mercurius corosivus - lek najczęściej kojarzony w terapii z lekiem Mercurius solubilis.

Chammomilla - lek stosowany u dzieci i dorosłych w ciężko przebiegających biegunkach i schorzeniach przewodu pokarmowego.

Aconitum napellus - lek stosowany w bólach kończyn o dużym nasileniu.

Graphites - lek stosowany w zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego Herpes virus. Najczęściej może być wykorzystany w terapii brodawek o podrażnionym charakterze.

Ferrum metalicum - lek stosowany w anemii objawiającej się niskim poziomem hemoglobiny i hematokrytu, tzw anemii niedobarwliwej. Poza tym może być również stosowany w zaburzeniach menstruacyjnych przebiegających z obfitym krwawieniem.

Cuprum metalicum - lek stosowany najczęściej w schorzeniach narządów płciowych i przy niskim libido.

Chelidonium mayus - lek stosowany przy zakażeniach wirusem brodawczaka oraz wspomagająco przy bólach różnego pochodzenia.

Natrum muriaticum - lek stosowany wraz z Natrum phosphoricum w schorzeniach skórnych także o podłożu alergicznym.

Silicea - lek stosowany w schorzeniach skórnych o charakterze łojotokowym, w schorzeniach wytworów naskórka tj paznokcie, czy włosy. Lek działa wysuszająco i łagodząco. Może być także stosowany w zakażeniach drożdżakami i w schorzeniach przebiegających ze świądem.

Sepia - lek najczęściej kojarzony z Siliceą w leczeniu chorób skórnych przyczyniających się do pogorszenia nastroju.

Dulcamara - lek stosowany w bólach kończyn, bólach głowy oraz innych schorzeniach przebiegających z nasilonymi objawami bólu. Najczęściej może to być ból o charakterze przewlekłym.

Hydrastis canadensis - lek stosowany w schorzeniach przewodu pokarmowego, głównie żołądka, przy bólach i ucisku w dołku, przy zapaleniu śluzówki żołądka i dwunastnicy oraz przy chorobie wrzodowej (Morbus ulcerosus ventriculi et duodeni).

Actea racemosa - lek o silnym działaniu przeciwbólowym. Pomaga głównie w bólach ostrych i podostrych. W terapii najczęściej może być kojarzony z lekiem o nazwie Dulcamara, jak również z lekami o nazwie Rutha graveolens i Rhus toxicodendron.

Bryonia alba - lek o słabszym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Najczęściej kojarzony z innymi lekami o podobnym działaniu.

Arnika montana - lek o działaniu przeciwbólowym stosowany w urazach i sforsowaniach np po znacznym wysiłku. Najczęściej jest on kojarzony z lekami Rutha graveolens i Rhus toxicodendron.

Rhus toxicodendron - lek stosowany w bólach kończyn głównie w schorzeniach stawu nadgarstkowo-śródręcznego (a carpo-metacarpalia) i stawu skokowego (a talus). Pomaga też w tzw Zespole cieśni nadgarstka (Istmus carpi syndrom). Lek czasem bywa kojarzony z lekiem Arnika montana lub Rutha graveolens.

Rutha graveolens - lek stosowany w schorzeniach naczyniowych dystalnych części ciała, np w chorobie Raynauda. Niweluje on objawy bólowe, często towarzyszące ww schorzeniom. Lek bywa kojarzony z aescyną substancją zawartą w korze kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanium).

I to tyle na pierwszy odcinek i pierwsze spotkanie z homeopatią praktyczną. Zachęcam Drogich Forumowiczów do śledzenia kolejnych spotkań.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 

zdrowie



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności