Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 6:42 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Śro Sie 05, 2015 9:02 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 30, 2015 1:40 pm
Postów: 4
Warto już od samego początku uczyć dzieci prozdrowotnych nawyków żywieniowych i podawać do picia naturalne wody mineralne i wody źródlane.
Dla urozmaicenia smaku, można wzbogacić ją odrobiną soku z cytryny, pomarańczy, mięty lub zielonego ogórka.
Gdy dziecko nadal nie chce pić wody, można podawać ją w urozmaiconych naczyniach np. w kolorowym kubku, bidonie, z fantazyjną słomką. Woda powinna być zawsze pod ręką i w zasięgu dziecka.
Należy stosować pochwały, kiedy maluch pije wodę.
Rodzice powinni dawać dobry przykład, gasząc pragnienie wodą.

Jakie znacie jeszcze sposoby na przekonanie malucha do picia wody?

_________________
Zapraszam na bloga o zdrowym od


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 11:15 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Pytanie tylko, czy ogólnie dostępne wody mineralne mają rzeczywiste właściwości zdrowotne, tak jak to podano na etykiecie.
Ogólnie wody mineralne i wody źródlane można podzielić na obojętne, kwasowe i zasadowe. Wody obojętne zawierają w swym składzie wodorowęglany i mają dość intensywny smak. Do tego typu wód z HCO3 należy m in wysowska woda Henryk, lub szczawnicka woda Mieszko. Wody te najczęściej wykorzystuje się w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Choć ich smak jest intensywny, to działanie na organizm a szczególnie na przewód pokarmowy (meatus digestorius) jest słabe.
Drugi typ wód to wody kwasowe zawierające w swym składzie siarczany HSO3 lub siarczyny HSO2. Typowym związkiem dla tych wód jest dwutlenek siarki SO2, który jest przyczyną intensywnego smaku "zgniłych jaj" Wody siarczynowe i siarczanowe stosuje się np w leczeniu wątroby (hepar) lub przewodu pokarmowego. Ale uwaga, wody tego typu podrażniają ścianę przewodu pokarmowego i w nadmiarze mogą być przyczyną ostrych biegunek. Do wód kwasowych należy krynicki Jan, czy Zuber lub wysowski Franciszek.
I wreszcie wody zasadowe zawierające w swym składzie wodorowęglan sodu NaHCO3. Wody te mają specyficzny słonawy smak i są stosowane najczęściej w postaci aerozolu czyli rozproszonej mieszaniny w inhalacjach dróg oddechowych.
Jeśli chodzi o dzieci, to zapatrywania na temat ich preferencji w stosunku do picia wód źródlanych są różne. Dość dawno temu czytałem na temat tych samych preferencji w stosunku do naparów ziołowych. Powiedzmy sobie szczerze, dzieci nie lubią smaku herbatek ziołowych i dlatego też zaleca się w tym przypadku mieszanie tych napojów z sokiem owocowym. To zmienia ich smak i sprawia że dziecko chętnie je wypija. W sklepach zielarskich np dostępna jest melisa a raczej płynny preparat z melisy na uspokojenie specjalnie przygotowany dla dzieci, oczywiście z sokiem owocowym. Prof Rewerski zaleca np łączenie herbatek ziołowych dla dzieci, np na apetyt, z dodatkiem miodu wielokwiatowego. To również wpływa na zmianę smaku i dziecięce preferencje.
Nie ma w dostępnej literaturze chyba wzmianek na temat przyjaznej dla dzieci Krenoterapii, czyli picia wód źródlanych i mineralnych. Kto wie, może postępowanie podobne jak podczas fitoterapii mogłoby sprawić iż woda bez zmiany swego składu chemicznego a z dodatkiem odpowiedniego ulepszacza i wzmacniacza smaaku mogłaby być chętnie pita przez nasze pociechy. To tylko taka moja uwaga. A co wy o tym myślicie drodzy Forumowicze?
Pozdrawiam serdecznie
dany

Bibliografia:

Prof Gerard Straburzyński - Fizjoterapia
Prof Rewerski (red) - Medycyna naturalna


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 12:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 12:41 pm
Postów: 53
no właśnie ja ostatnio czytałam taki artykuł, ze zwykłe wody wcale nie mają aż tyle zdrowych wartości i organizm musi zużyć dużo energii, żeby ja przetworzyć w taką dobrą dla naszego zdrowia. Podobno najlepsza dla naszego zdrowia jest taka zjonizowana, zasadowa. Ja moje dzieci, od samego początku "atakowałam" sokami i teraz nie mam problemu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 3:57 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lis 27, 2015 3:54 pm
Postów: 39
Witajcie według mnie sprawa jest prosta. Po prostu im częściej dziecku podajemy wodę do picia tym częściej ono samo o nią zabiega. dzieci są bardzo mądre i łakną tego co zdrowe i dobre. Pomału i małymi kroczkami podawać wodę , a z czasem wypije się cały kubeczek.Powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 10:02 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 30, 2015 8:52 am
Postów: 22
To prawda,nawet po małych łykach,ale podawać wodę systematycznie- wtedy dziecko szybciej się do niej przekona,a kolejna metoda to podawać wodę do picia w fajnym kubka z motywem ulubionej bajki:)

_________________
www.NaFitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 1:43 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 02, 2015 3:00 pm
Postów: 14
Niesety woda wodzie nie równa. Podczas kupowania trzeba zwracać na zawartość minerałów. Niestety część sprzedawanych wód jest niewiele lepsza od zwykłej kranówki...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 2:15 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Sam pomysł na to aby podawać dziecku wodę w fajnym,ciekawym kubku jest moim zdaniem trafny,wtedy tym częściej i chętniej będą ją pić,oczywiście zgadzam się również,że przed zakupem należy sprawdzić dokładnie jej skład- głównie pd względem zwartości minerałów i pierwiastków.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 11:16 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 02, 2015 2:55 pm
Postów: 1
Miejscowość: Zakopane
Im wcześniej dziecko przyzwyczaimy do picia wody zamiast słodzonych napojów, tym lepiej. Mój synek szybko się przyzwyczaił latem, pije wodę na zmianę z innymi sokami, herbatami itp.

_________________
http://www.fro-tex.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 1:59 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
I właśnie tak powinno być. Czasem wystarczy nawet okleić kubek lub butelkę własnoręcznie namalowanym szablonem,co już w praktyce zachęci dziecko do częstszego picia wody:)

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 9:10 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Czasem wystarczy lekko posolic...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 10:51 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 04, 2016 3:04 pm
Postów: 7
Ja przyzwyczaiłam swoje dzieci od poczatku do picia wody, teraz nie ma z tym problemu bo są przyzwyczajone. Jak daje wodę to traktują ja po prostu jak napój i tyle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak zachęcić dzieci do picia wody?
PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 1:35 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Gru 15, 2015 4:10 pm
Postów: 65
Posolić wodę? Chyba coś źle rozumiem,bo nikt z dorosłych nie wypiłby słonej wody,a co dopiero dziecko które chcemy do tego zachęcić. Zgadzam się,że fajna butelka lub kubek to jeden z dobrych sposobów :)

_________________
www.Zdrowie-i-uroda.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności