Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Pią Cze 18, 2021 9:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Postów: 103
jak zabezpieczyć uszy na wakacjach nad wodą? Poprzedni urlop zepsuła mi infekja uszu i ciągłe uczucie zatkania uszu, w tym roku chcę się lepiej zabezpieczyc tym bardziej, że znajomi namawiają mnie na żeglowanie


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Pon Cze 21, 2021 9:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Świetna sprawa. Najważniejsze, to podnieść sobie metabolit 25(OH) czyli poziom wit D3 powyżej tego, co dopuszcza laboratorium... właśnie mając powyżej 50 ludzie są statystycznie rzecz biorąc zdrowi... Wczoraj lub przedwczoraj widziałam w tv informacyjną migawkę, że przebadano ponad 7000 osób na poziom wit D3 i wyszło im że sporo z nich ma powyżej dopuszczalnego poziomu... co świadczy wg mnie o wyedukowaniu społeczeństwa i wreszcie przebywaniu na słońcu... a wg nich, że trzeba trąbić na alarm (bo przecież na zdrowych ludziach się nie zarabia!)... warto mieć pod ręką wit C, bo zdrowy człowiek potrzebuje jej 1-2 g dziennie ( a przedawkowanie to tylko rozwolnienie, wtedy trzeba zmniejszyć ilość do połowy ... często po np. pogryzieniach potrzeba wit C znacznie więcej). Warto też mieć węgiel drzewny... bo można nim zatrzymać różnego typu infekcje (łyżka co 5 godzin 2-3 razy i na drugi dzień finisz - to jest sprawdzony sposób dr Jerzego Jaśkowskiego z Gdańska) . Węgiel z apteki dziś jest dużo droższy i w za małych dawkach... ale dopóki dr Jaśkowski nie powiedział, że ustalili ten sposób w dawnych czasach, gdy węgiel w aptece był bardzo tani i był w proszkach 500mg, wtedy brało się ich 5 szt co pięć godzin i zatrzymywało się tym sposobem np grypę... ze trzy lata wstecz zastosowałam u wnuka te mniejsze tabletki (5x160mg) i też pomogło już po pierwszym razie... bo to był sam początek. Z praktyki też wiem, że warto mieć kminek zmielony pół na pół z majerankiem... nie wszyscy wszak jadają zgodnie ze swoją grupą krwi i czasem miewają kłopoty z trawieniem. Pół łyżeczki tego proszku popite wodą już nie jednego uratowało od niemiłych wrażeń...
Życzę miłych wakacji :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Śro Lip 07, 2021 10:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Lis 28, 2019 12:06 am
Postów: 32
kup sobie vaxol, regularnie go używam, świetny jest, skład ma super, jest z oliwy z oliwek która działa nawilżająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, zabezpiecza uszy przed zaleganiem w nich wody


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Nie Sie 22, 2021 5:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sty 18, 2019 10:36 am
Postów: 60
czy ten spray jest odpowiedni także dla małych dzieci? Synkowi się często uszy zatykają, ledwo daje sobie uszy dotknąć więc higiena jest utrudniona, szukam czegoś co da się łatwo aplikować


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Nie Sie 29, 2021 4:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 29, 2021 4:19 pm
Postów: 6
Również polecam Vaxol. Generalnie stosuję go profilaktycznie 1-2 razy w tygodniu, ale na wyjazdy zawsze biorę go ze sobą. Dobrze zabezpiecza uszy przed wodą, a wiadomo, że często jest ona siedliskiem bakterii czy chloru, także zmniejsza też ryzyko załapania jakiejś infekcji. Może być stosowany przez dzieci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Pią Wrz 24, 2021 9:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Wrz 24, 2021 9:33 pm
Postów: 16
Nigdy sie nad tym nie zastanawiałam, ale na pewno są jakieś zatyczki do uszu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Śro Sty 19, 2022 11:26 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 19, 2022 11:04 am
Postów: 34
może jakieś sylikonowe zatyczki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zdrowie na wakacjach
PostWysłany: Czw Sty 20, 2022 12:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 20, 2022 9:24 am
Postów: 22
Na żegluge zatyczki, a generalnie warto mieć na wakacjach taką podstawową apteczkę typu olejek kamforowy, krople do uszu i oczu, węgiel itd.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności