Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ćwiczenia jogi pomagają alergikom wiosną.
PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 5:17 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Ćwiczenia te podpowiada Państwu Pani Ewa Biała (instruktor hatha-jogi) w swoim artykule: „na wiosenne pyłki”. Artykuł ten jest zamieszczony 88-89 numeru 4/2016 miesięcznika; „Wróżka”

Może warto się przyjrzeć tym ćwiczeniom w jakimś saloniku prasowym?

Wyjaśnienie: Nie mam kontaktu ani z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu. Przed laty chętnie czytywałem to czasopismo. Później zrezygnowałem ze względu na brak czasu. Ale prawdopodobnie zacznę je znów czytywać ze względu na bardzo ciekawe artykuły dotyczące nie tylko zdrowia i zdrowej żywności.

Wyjaśnienie II: Pewne ćwiczenia typu jogi ćwiczę codziennie rano już ponad 20 lat dla zdrowia.

Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ćwiczenia jogi pomagają alergikom wiosną.
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 10:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Kwi 04, 2016 10:19 am
Postów: 50
W sumie ciekawa opcja,nie sądziłam że ćwiczenia jogi mogą pomoc przetrwać alergikom wiosnę,to szczególnie trudny czas dla wszystkich którzy sa uczuleni na pyłki traw: kichanie,katar i czerwone plamki na twarzy,pytanie tylko jak walczyć z taką alergią.

_________________
www.Denique.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia jogi pomagają alergikom wiosną.
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 1:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zestaw ćwiczeń jogistycznych pod wspólnym hasłem Pranajama pozwoli nam się oczyścić i choć w części ulżyć w przypadku alergii wziewnej. Przynajmniej bardziej niż leki typu Letizen, czy Alertec. Jako przykłady Pranajamy czyli zestawu ćwiczeń oddechowych mogę podać Sakva Purvakę, czy Buraczarya. Ćwiczenia te polegają na odpowiednio głębokim oddychaniu, gdzie wdech - puraka jest płytszy niż odpowiadający mu oczyszczający wydech - rehaka. Przy swobodnej Pranajamie jaką jest Sakva purvaka wdychamy powietrze głęboko nosem, a wydychamy głębiej ustami. Przy Pranajamie zatytułowanej Pszczółka (Buraczarya) ćwiczy się i wzmacnia mięśnie oddechowe co pozwala na swobodne oddychanie i rozszerzenie środkowych dróg oddechowych.
Dobra jest także Pranajama So-Ham, w której zwracamy uwagę na częstotliwość oddechów i tzw hiperwentylację płuc. To również ma działanie oczyszczające.
Techniki Kryja Yoga zwane technikami oczyszczającymi a dotyczące jamy nosowej (cavum nasi), czy jamy ustnej (cavum oris) mają tu również bardzo leczniczą funkcję.
Celem zapoznania się z Pranajamą jako sztuką oddychania polecam sięgnięcie do źródłopisu tj Yogs autorstwa Iengara lub Niekonwencjonalna Medycyna autorstwa Daniela Nowotczyńskiego.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ćwiczenia jogi pomagają alergikom wiosną.
PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 8:01 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę aby ćwiczenia jogi pomagały alergikom przetrwać ten trudny okres pylenia traw,natomiast jeżeli faktycznie tak jest- warto próbować i ćwiczyć,w końcu dodatkowo uzyskamy harmonię duszy i ciała,wyciszymy się:)

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności