Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:11 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 9:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 23, 2014 11:56 am
Postów: 9
Niestety ale wygląda na to, że mojej leczonej kanałowo czwórki nie da się uratować :( Stomatolog zaleca mi wstawienie implantów stomatologicznych. Szczerze mówiąc nie wiele o nich wiem. Czy mógłby ktoś z Was przybliżyć mi opis takiego zabiegu? Jak funkcjonował po wszczepieniu tego zęba? Co z bólem?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 11:21 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 1:39 pm
Postów: 9
Ja jestem po zabiegu wszczepienia implantu. Jak każdy chyba miałam wiele obaw ale na szczęście obyło się bez komplikacji. Doszło nawet do tego że dzień przed planowanym zabiegiem chciałam wszystko odwołać :P Cieszę się, że tego nie zrobiłam. Ząb wygląda jak prawdziwy i mam nadzieję, że posłuży mi przez wiele lat. Co do samego zabiegu to był on bezbolesny. Najbardziej nieprzyjemny moment to wiercenie w kości. Dało się wytrzymać nawet kiedy znieczulenie przestało działać. Dopiero po trzech miesiącach od wszczepienia implantu lekarz zamontował mi koronę. Trochę to wszystko trwa ale warto było troszkę pocierpieć ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 1:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 23, 2014 11:56 am
Postów: 9
A czy bezpośrednio po zabiegu można normalnie funkcjonować? Tzn. czy byłaś opuchnięta i przez kilka dni nie mogłaś wychodzić z domu itp. Najbardziej boję się tego bólu i powikłań dlatego tak zwlekam :( Mogę wiedzieć gdzie miałaś wstawiane te implanty?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 1:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 08, 2014 1:53 pm
Postów: 12
Właśnie, jak wygląda sytuacja po zabiegu? Też mnie to interesuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 12:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 1:39 pm
Postów: 9
Można normalnie funkcjonować. Byłam troszkę opuchnięta na twarzy co było widać ale opuchlizna szybko zeszła. Ja też obawiałam się okropnego bólu, więc na czas zabiegu wzięłam kilka dni wolnego w pracy. Przez ten czas oczywiście należy przyjmować jedynie płynne pokarmy a zęby płukać specjalnym płynem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 12:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 23, 2014 11:56 am
Postów: 9
Czyli nie jest tak strasznie jak wszyscy mówią? ;) A mogę wiedzieć gdzie miałaś wykonywany zabieg?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 10:15 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:12 pm
Postów: 36
Moja mama miala wstawianego implanta gornej jedynki przez doktora Rybickiego. Przyjmuj on w klinice Dental-Design w Warszawie. Naprawde osoba godna polecenia - wybitny sppecjalista i przesympatyczny człowiek. Mama wstawiała go juz jakis czas temu i jest bardzo zadowolona nie ma z nim zadnych problemow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest wśród nas mająca implant zęba?
PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 7:58 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Po każdym zabiegu w gabinecie stomatologicznym możemy mieć opuchniętą twarz,szczególnie jeżeli jesteśmy akurat po wstawieniu implanta zęba. Znam osoby które już od kilku lat go posiadają i są zadowolone,początkowo jest lekki dyskomfort,natomiast potem stopniowo uczucie mija.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności