Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Żylaki i obrzeki nóg
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 11:00 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2016 10:34 am
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Polecam Detramax, który składa się z diosminy, hesperydyny, ekstraktu z liści winorośli właściwej i pestek winogron, a także z witaminy C. Wspiera mikrokrążenie żylne i, poprzez wpływ na syntezę kolagenu, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Przeznaczony jest dla osób mających problemy z wydolnością nóg, które objawiają się pajączkami, obrzękami, uczuciem ciężkości czy mrowieniem.

http://detramax.pl/
Image


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Żylaki i obrzeki nóg
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 2:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ekstrakt z Vitis vinifera rzeczywiście zawiera duże pokłady diosminy, hesperydyny czyli roślinnych bioflawonów wzmacniających krążenie żylne. Poza tym przydatne są jeszcze rutyna wzmacniająca ściany naczyń krwionośnych, a także aescyna o podobnej funkcji. Aescynę na przykład znajdziemy obficie w Aesculus hippocastanium czyli korze kasztanowca zwyczajnego. Podobną funkcję ma też napar z kwiatów kasztanowca. Poza tym świetne działanie ma rosweratrol który znajdziemy głównie pod skórką winogron.
Maciej Kora na schorzenia żylne podaje następującą mieszankę ziołową:

Kwiatostan głogu (Inflorescentia Crataegi) 100g
Owoc głogu (Fructus Crataegi) 100g
Ziele jemioły (Herba Visci) 50g
Liść babki lancetowatej (Folium Plantago lanceolata) 50g
Liść ruty (Folium Rutae) 50g
Ziele rdestu ptasiego (Herba Polygoni avicularis) 30g

W razie uciążliwych dolegliwości do mieszanki można dodać korę kasztanowca zwyczajnego.

W Homeopatii wykorzystywane są w tym przypadku Conium maculatum i Hamamelis virginica.
W refleksologii trzeba pamiętać iż receptor naczyniowy spojony jest z receptorem odbytnicy po wewnętrznej dolnej stronie goleni.
I w zasadzie to na tyle.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki i obrzeki nóg
PostWysłany: Sob Lut 04, 2017 6:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 15, 2016 10:37 pm
Postów: 4
Ja z kolei słyszałam o maści VARIVE (więcej informacji tutaj znajdziecie: http://varive.pl/), która pomaga się uporać z problemem żylaków i przywraca naturalne krążenie krwi. Wydaje mi się, że jest to skuteczniejsza metoda, gdyż działasz bezpośrednio na miejsce, gdzie występuje problem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki i obrzeki nóg
PostWysłany: Nie Lut 05, 2017 7:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 06, 2013 3:47 pm
Postów: 4
Ja też słyszałam o maści Varive, na forach ludzie chwalą ten preparat. Wyciąg z podmoru oraz witaminy B1, B5 i C to iście super działające komponenty. Istnieje w sklepach multum leków pomagających zredukować takiej natury choróbsko, a Varive to jeden z nich. Krem Varive to przeciwśrodek na między innymi zwiększenie tonusu żył oraz uczynienie ścian żylnych bardziej jędrnymi i elastycznymi. Zakrzepica i żylaki są okropnie upierdliwą dolegliwością, dlatego warto zwalczać ją sprawdzonymi środkami.
____________________________
http://varive.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki i obrzeki nóg
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 1:58 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Tak czytam o tych preparatach, o których piszecie i jestem zaskoczona, że Wam pomogły. W moim przypadku nic nie działało, a trochę tego stosowałam. Dopiero raz, a porządnie żylaków pozbyłam się w łódzkim szpitalu Bonifratrów, gdzie wykonano mi zabieg skleroterapii. Wszystko przebiegło pomyślnie, co mnie niezmiernie ucieszyło, bo słyszałam o przypadkach z innych miast, że jakieś tam skutki uboczne były. U mnie nic, rekonwalescencje przeszłam szybciutko i po 2 tygodniach już wróciłam do pracy z pełnymi siłami. W każdym razie teraz unikam już siedzącego trybu życia i wzięłam się za sport, by przypadkiem problem nie powrócił


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Żylaki i obrzeki nóg
PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 4:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 21, 2016 1:31 pm
Postów: 16
Miejscowość: Nasut
Polecam Memophenol, który zawiera suchy wyciąg z owoców winogron (Vitis vinifera). Charakteryzuje się silniejszym działaniem przeciwutleniającym niż witaminy C i E. Pomaga zachować prawidłowe funkcje układu żylnego kończyn dolnych. Dlatego stosowany jest w przypadku żylaków, obrzęków, skurczów i uczucia ciężkości nóg.

https://hepatica.pl/sklep/memophenol/
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności