Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Braki zelaza
PostWysłany: Wto Paź 22, 2019 7:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 26, 2018 1:23 pm
Postów: 28
Mam problem z brakami żelaza w organizmie, szukam jakiegoś dobrego preparatu, który pozwoli mi te braku uzupełnić. Znacie jakąś sensowną propozycję, po którą będzie można sięgnąć i rzeczywiście dobrze sprawdzi się w praktyce? Niestety te braki mocno wpływają na moje samopoczucie więc potrzebuje czegoś co pozwoli mi sobie z tym poradzić.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Braki zelaza
PostWysłany: Śro Paź 23, 2019 7:42 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 23, 2019 9:20 am
Postów: 15
Sporo w aptece takich różnych propozycji, na które można zwrócić uwagę, między innymi nowy preparat Captafer – który nie dostarcza żelaza, ale w składzie ma elementy, które będą poprawiać jego przyswajalność i dzięki temu świetnie się sprawdzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Braki zelaza
PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 6:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Sprawdź czy masz "dostateczną ilość/jakoś" kwasu w żołądku.
Wg obserwacji speca od grup krwi dotyczy to głównie osób z grupą krwi A i AB oraz tych osób, które mają nawyk popijania podczas jedzenia. Aby kwas był właściwy powinien mieć Ph ok.2. Picie do 0,5 godziny przed i do 2 godzin po posiłku bardzo go osłabia... i jeśli to rzeczywiście nawyk... może prowadzić do różnych chorób... bo nie wchłaniają się też często i inne składniki, a niestrawione pożywienie w kiszkach to najczęściej powód kłopotów...
Warto też sprawdzić czy masz metabolit 25(OH) >>50 i homocysteinę 6-8 poniżej do 5 (to badanie powinno koniecznie być w pakiecie podstawowych badań). Jeśli lekarz tego nie wie to zmień lekarza. Statystycznie osoby z takim wynikiem są zdrowe. Zakwaszanie żołądka można robić 15 min przed jedzeniem kwasem l- askorbinowym lub octem jabłkowym.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności