Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:52 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Śro Wrz 20, 2017 7:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 20, 2017 7:56 pm
Postów: 2
Od kilku dni mam wrażenie, że pogorszył mi się wzrok, siedząc przed komputerem rozmazuje mi się obraz, oczy stają się czerwone i pieką. Nigdy wcześniej nie miałam problemów ze wzrokiem i trochę się martwię, a wizyta u okulisty umówiona dopiero na koniec października. Macie jakieś domowe sposoby na poprawę?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 12:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 21, 2017 12:49 pm
Postów: 5
Staraj się robić co jakis czas przerwy, niech oczy troche odpoczna,rob oklady z rumianku,zeby troche zlagodzic bol. Mozesz tez kupic jakis suplement, ktory powinien chronic oczy i niwelowac podraznienia ja biole lutezan,pani w aptece mi polecila i od paru dni widze poprawe, literki mi sie nie rozmazuja, oczy nie sa czerowne jak kiedys


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 1:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

W zasadzie gdzieś już tutaj o tym pisałem. Najprościej byłoby od czasu do czasu przy pracy na komputerze popatrzeć na naturalną zieleń albowiem ten kolor daje naszym oczom najwięcej odpoczynku.
Dobra jest też akupresura punktów znajdujących się dookoła oczodołów. Na taki masaż można poświęcić co jakiś czas ok 2 minut.
Dobry wpływ ma też metoda Palmingu, w której obiema dłońmi zakrywa się oczy i lekko je uciska na pewien czas powtarzając zabieg kilka razy. (palmus łac dłoń).
Okładów z rumianku (Matricaria recutita, v Chammomilla recutita) nie polecam gdyż mogłyby one nasilić ropienie oczu. Przydadzą się natomiast krople homeopatyczne ze świetlika łąkowego (Guttae Euphrasiae rostkoviana v Euphrasiae officinalis). Oczy należy zakraplać 3 razy dziennie minimum.
Wieczorem najlepiej jest przemywać oczy roztworem kwasu bornego (Acidium boricum), który ma dobre właściwości odkażające i polepszające widzenie.
Z preparatów gotowych dobre są te z luteiną i zeaksantyną. Są to substancje naturalne które służą dobrze naszym oczom. Bodajże najlepszy jest preparat pt Super Optic, ale można też stosować preparaty kompensacyjne jak np Vitaminer z Luteiną.
Także naturalne bioflawony jak ciemne barwniki roślin są tu bardzo pomocne. Najwięcej Katechin bo o nich tu mowa znajdziemy w czarnej borówce (Vacinium myrtillus), borówce amerykańskiej (Vaccinium americana), czarnej porzeczce (Ribes nigrum), jeżynie (Robus nigrum), aronii i ciemnym winogronie (Vitis vinifera nigrum). Proszę pamiętać że im ciemniejszy owoc, tym więcej posiada wspomnianych Katechin.
Także Beta Karoten jako prowitamina witaminy A (akseroftolu, retinolu) dobrze wpływa na nasze oczy. Znajdziemy go we wszystkich czerwonych, pomarańczowych i żółtych warzywach i owocach. Również warzywa ciemnozielone to bogactwo Beta Karotenu.
I to właściwie na tyle. Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Pon Wrz 25, 2017 7:50 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 25, 2017 7:48 am
Postów: 1
Kiedy masz problem z zaczerwienionymi, piekącymi oczami warto zrobić sobie przerwę od pracy, ulgę przynosi też herbata. Dodatkowo pomyśl o tym, aby wspomóc się od środka, ja już pół roku biorę lutezan i serio działa. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 10:14 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Moim zdaniem zamiast szukać rozwiązania na własną rękę to warto udać się do lekarza specjalisty na konsultację aby zbadał Twój wzrok oraz powiedział co w Twoim przypadku będzie najlepszą opcją, to wg mnie rozsądne wyjście.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 8:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 8:21 pm
Postów: 19
Możliwe że masz suchość oka ale to lepiej sprawdzić u okulisty polecam spectrum we Wrocławiu chodzę tam co prawda od niedawna ale jestem zadowolona :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Śro Gru 27, 2017 3:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 27, 2017 3:28 pm
Postów: 2
Moim zdaniem powinny Ci pomóc okłady na oczy z herbaty, a do tego jakieś wzmocnienie oczu od środka, ja np. biorę lutezan, a którym jest kwas omega3, a do tego luteina, na efekty musisz jednak trochę poczekać bo działa on długofalowo. Pasowałoby też się wybrać do okulisty :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Śro Sty 31, 2018 9:40 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 27, 2017 3:28 pm
Postów: 2
Wielogodzinne siedzenie przed komputerem męczy wzrok i źle działa na oczy, dlatego warto brać jakieś tabletki. Ja biorę lutezan i jest duża różnica. Oczy nie bolą, nie męczą się tak szybko. Dużo czytam książek przed komputerem, a teraz jeszcze mogę to robić nie martwiąc się o oczy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy ze wzrokiem
PostWysłany: Sob Kwi 24, 2021 2:14 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 12, 2021 4:21 pm
Postów: 43
trzeba tez myślec o regularnych wizytach u lekarza bo to zawsze jest podstawa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności