Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:33 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 3:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 13, 2014 7:42 pm
Postów: 4
Cześć. Mam pewien problem z chrapaniem i szukam sposobu, który mógłby mi pomóc na tę dolegliwość, bez konieczności interwencji chirurga. Natknęłam się na Sissel Silencium - ponoć innowacyjny sposób, który pozwoli poprawić jakość mojego życia i wyeliminować chrapanie. Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś już korzystał z tej metody i czy ona rzeczywiście działa?

_________________
www.forumdieta.pl - najlepsze forum o zdrowym od


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 12:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Co prawda nie znam wspomnianej przez ciebie metody, ale wiem że chrapanie podczas snu jest bardzo dokuczliwe dla innych oraz niebezpieczne, szczególnie przy pozycji na wznak. Chrapanie bowiem na skutek cofania się języka może w krótkim czasie doprowadzić do tzw bezdechu, a to już bezpośrednio zagraża życiu. Ujście gardłowe (ostium pharyngei) czyli miejsce pomiędzy jamą ustną (cavum oris), a gardłem (pharynx) jest bardzo wąskie na skutek bocznej obecności tzw łuków gardłowo-podniebiennych przednich i tylnych (arci pharyngeo-pallatinae anteriores et posteriores) pomiędzy którymi spoczywają migdałki podniebienne (tonsillae pallatinae). Dodatkowo przestrzeń oddechową od trawiennej oddziela część podniebienia miękkiego zwana języczkiem (uvula). Dopóki języczek zwisa swobodnie oddychanie jest równie swobodne bo przestrzeń oddechowa jest otwarta. Gorzej jak języczek się podnosi co dzieje się podczas cofania się języka (lingua) i przestrzeń oddechowa się zamyka lub maleje. Wtedy to dochodzi do uniemożliwienia swobodnego oddychania co przejawia się chrapaniem i bezdechem. Poza tym języczek zamyka przestrzeń oddechową przy przełykaniu kęsów pokarmu co zapobiega zadławieniu. Teraz widać iż taka część podniebienia jest nam bardzo potrzebna.
Jak nadmieniłem poprzednio chrapanie występuje głównie w pozycji na wznak. Rzadziej występuje ono także w pozycji bocznej, tzw embrionalnej, która jest najlepszą pozycją do nocnego wypoczynku. Dlatego dawniej żeby nie przewracać się na plecy i tym samym nie chrapać wszywano w tylną stronę pidżamy piłeczkę pingpongową. To budziło delikwenta i uniemożliwiało ułożenie w dyskomfortowej pozycji. Był to prymitywny ale jakiś sposób, stosowany przez niektórych po dziś dzień.
Drugi sposób to np stosowanie specjalnego inhalatora tlenowego podczas spania (aerozoloterapia?). To również bardziej medyczna metoda zapobiegania chrapaniu i bezdechom. Ale aby korzystać z inhalatora trzeba przejść specjalne testy i badania najczęściej w klinikach somnologicznych. Polecam zajrzenie do specjalistycznych publikacji na temat somnologii np Alexander Barbely - Tajemnice snu.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 7:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 16, 2015 11:30 am
Postów: 15
carolline19 napisał(a):
Cześć. Mam pewien problem z chrapaniem i szukam sposobu, który mógłby mi pomóc na tę dolegliwość, bez konieczności interwencji chirurga. Natknęłam się na Sissel Silencium - ponoć innowacyjny sposób, który pozwoli poprawić jakość mojego życia i wyeliminować chrapanie. Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś już korzystał z tej metody i czy ona rzeczywiście działa?

Szkoda, że koleżanka nie opisała tutaj działania powyższej metody, bo musiałem szukać w necie trochę na czuja. Ale o ile się nie pomyliłem, to chodziło o taką poduszkę:
Image
źródło: http://www.sissel.com.pl/sissel-silencium-poduszka-zapobiegajaca-chrapaniu.html

Poczytałem o jej funkcjonowaniu i brzmi to zachęcająco. Generalnie "sekret" wydaje się prosty, tzn. zaczynasz chrapać i wtedy w poduszce wypełniają się powietrzem kanaliki, które leciutko przemieszczają ułożenie głowy, w konsekwencji czego język oddala się od gardła, drogi oddechowe się udrożniają, no i przestajesz chrapać. Sądząc po testach i opiniach to naprawdę działa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 22, 2015 8:58 am
Postów: 20
Oglądałam kiedyś w telewizji zestawienie takich gadżetów na chrapanie i raczej nie były one zbyt skuteczne według prowadzącego program.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:39 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Nie dziwie się,bo dla mnie osobiście taki zestaw który może skutecznie zapobiec chrapaniu nie istnieje,wynika ono z kilku czynników w tym nawet kataru który może być jego przyczyną.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 12:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 16, 2015 11:30 am
Postów: 15
A ja bym nie był wcale tak sceptycznie nastawiony, ponieważ tego typu sprzęty do domowego użytku stają się coraz skuteczniejsze. Technika w tym zakresie niebywale idzie do przodu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Śro Sie 05, 2015 9:49 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
stosował ktoś to? jakaś pewna opinia że to działa? mi dziewczyna każe iść z tym do chirurga, a ja nie będę nic operował


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 3:21 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
ja nie stosowalem ale mam ten sam problem ;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Pią Sie 21, 2015 7:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sie 21, 2015 7:09 pm
Postów: 33
Również jakos jestem do tego sceptycznie nastawiona. Chrapanie to podbno oznaka problemów z sercem, więc może trzeba bardziej zadbać o zdrowie i ruch ? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:45 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Akurat pierwsze słyszę o tym,że chrapanie to oznaka problemów z sercem,może bardziej jest to układ oddechowy i ewentualnie migdałki,problemu z nimi? Z domowych sposobów walki z chrapaniem nie korzystałam więc ciężko mi stwierdzić czy faktycznie są skuteczne.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 6:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
Mój mąż mial zabieg laserowy na chrapanie w Esteticenter w Lublinie. Pojechalismy razem, j tradzik, on chrapanie. W sumie ja wygralam najwiecej, bo i mam ladna buzie, i mogę spać, bo mój Tomek o chrapal jak dosc spory traktor :D
mam wrazenie, ze teraz laserem sie da duzo zrobic :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Śro Lis 18, 2015 12:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 18, 2015 12:06 am
Postów: 2
Czytałem że wpływ na chrapanie może mieć bezdech senny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Wto Lut 07, 2017 12:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 26, 2017 11:56 am
Postów: 38
U mnie niestety jest tak że chrapanie występuję prawdopodobnie przy okazji niedoczynności tarczycy, bo żadnych innych dolegliwości nie wykryto. No i do tego palę a to też podobno sprzyja chrapaniu. Jestem senna i ospała wiecznie mi zimno i do tego w nocy chrapię ;( Ale nie zdarza mi się właśnie o dziwo zawsze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Śro Lut 08, 2017 2:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 26, 2017 12:36 pm
Postów: 24
Jak nie zawsze to szczęściara z ciebie. Pelenie niestety sprzyja jak widać nie tylkoo nowotworom ale też szeregowi "pobocznych" dolegliwości. Próbowałaś coś z tym już robić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak nie chrapać?
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 3:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 26, 2017 11:56 am
Postów: 38
Szczerze? Niezbyt. Lekarz mnie badał i stwierdził, że jeszcze nie jest niezbędna interwencja bo poluźnienie tych tkanek nie jest duże a chrapanie zdarza się sporadycznie przeważnie wtedy gdy jestem bardzo zmęczona. No i tak to jest.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności