Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Śro Kwi 21, 2021 3:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 27, 2019 6:11 pm
Postów: 30
do lekarza najlepiej iść z takimi rzeczami


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2021 9:05 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Kwi 21, 2021 2:03 pm
Postów: 13
Zgadzam się bo nie wiadomo co to może być. U mnie była to na przykład endometrioza i zwlekanie z diagnostyka nic tu nie pomoże. Do szpitala medicover zgłosiłam się już z bardzo zaawansowaną chorobą, musiałam przejść skomplikowany zabieg jej usuwania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Czw Lip 29, 2021 7:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 15, 2021 8:28 am
Postów: 8
dobrze by było zrobić usg brzucha – zwłaszcza, jak ból utrzymuje się te kilka dni. Najszybciej wykonasz badanie prywatnie, przykładowo w Warszawie w Multimed kosztuje ono bodajże 170 zł. Ale wynik masz natychmiastowo i przynajmniej będziesz wiedzieć, czy to coś poważnego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pią Wrz 17, 2021 11:28 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 5:46 pm
Postów: 24
Ból brzucha moze mieć różne przyczyny, dlatego nie można zwlekać tylo iść do lekarza. U mnie ból był spowodowany dokuczliwym pms. Pewnie jak u większości kobiet, ale mnie pomogła antykoncepcja, od kiedy stosuję belarę to mam problem z głowy. PMS juz mi nie dokucza, nie ma bólu ani mocnych krwawień.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Nie Gru 19, 2021 4:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 09, 2017 10:34 am
Postów: 90
Też nie radzę z tym długo zwlekać. Bo bóle brzucha mogą być rózne. A każdy może być efektem albo błędem żywieniowym albo problemami natury żołądkowej albo jeszcze innej...tak czy inaczej spróbowałabym na początek włączyc do diety sanprobi ibs. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku bólu natury żołądkowo-jelitowej. Sama od kilku miesięcy przyjmuję regularnie po 2 tabletki dziennie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2022 11:41 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 05, 2021 1:16 pm
Postów: 78
To nie może być tak, że boli brzuch i nie wiadomo dlatego tak się dzieje. Trzeba działać, szybko reagować, zrobić badanie. Tutaj - *** zrobiliśmy to w kilka dni do momentu zgłoszenia potrzeby. Przecież bóle brzucha mogą oznaczać problemy z trzustką, pęcherzem, śledzioną i innymi częściami ciała. Dopiero badanie może wykazać, o co chodzi. Dlatego zamiast zwlekać i szukać rozwiązania w necie, lepiej umówić się na wizytę. Później dostaniesz opis, zalecenia, możesz się dodatkowo skonsultować. Przynajmniej będziesz wiedział, co dalej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pią Sie 26, 2022 11:53 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 05, 2021 1:16 pm
Postów: 78
Jeśli problem się powtarza, to radzę nie zwlekać, tylko załatwiać jak najszybciej badanie USG. Nie czekaj na skierowanie - tutaj nie trzeba się domyślać, że takie badanie będzie potrzebne. W Multimedzie zrobią je bez tego skierowania i może uda się w ciągu kilku dni. Mam na myśli oddziały w Warszawie. I tak od razu możesz załatwić sobie konsultację, więc rozwiejesz wątpliwości o będziecie spokojniejsi. To jedyny słuszny kierunek - tak uważam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Wto Paź 25, 2022 7:43 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2022 7:43 am
Postów: 40
Witam, wiem, że skurcze i bóle brzucha mogą być również spowodowane przez polipy odbytu. Przeczytałam ciekawy artykuł na ten temat, którym mogę się z Wami podzielić
Kod:
https://medium.com/@doktorpro/pr%C3%ADznaky-a-pr%C3%AD%C4%8Diny-an%C3%A1lnych-polypov-7e36fcaddfd4
Jakie znasz możliwe przyczyny bólu brzucha?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pią Gru 09, 2022 1:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 30, 2021 7:53 am
Postów: 17
Dokładnie, na początek też szukałabym przyczyny bo może być ich bardzo wiele, czasem to zwykły PMS który można złagodzić stosując na przykład tabletki antykoncepcyjne, a teraz są nowoczesne - drovelis, takie które nie powodują tycia


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 43 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności