Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ból brzucha
PostWysłany: Śro Sie 30, 2017 8:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Witam wszystkich!!
Od około 1,5 roku mam straszne bóle po lewej stronie brzucha; pod żebrami. Poniżej opisuję inne objawy, mam nadzieję na odzew osób z podobnymi bo już naprawdę brak mi sił do walki z chorobą, której nazwy nie znam...
Zaczęło się od mrowienia w jednym miejscu (lewa strona, pod żebrem), potem doszły do tego wzdęcia, gazy, bóle po obfitym posiłku. Ból również nasila się w sytuacjach stresowych, gdy się spieszę lub czymś stresuje. Pewnego czasu, wyczuwałam również ''przechodzenie" jedzenia przez jelita.

Jeżeli chodzi o badania, to zrobiłam chyba wszelkie możliwe. Morfologia w porządku, mocz + kał na pasożyty (posiew) nic nie wyszło, żadnej krwi utajonej.
Gastroskopia - wykazała trochę ponad normę żółci w żołądku, która cofa się z jelit (p. lekarz powiedział że to nic groźnego).
Kolonoskopia - żadnych zmian, jedynie po lewej stronie spastyczne jelito, zwężone, nadwrażliwe.
Jednak to cały czas nie daje mi spokoju, czy stąd mogą brać się silne bóle, które miewam?
Jak sobie pomagacie? Odechciewa mi się już chodzić po lekarzach, którzy odsyłają mnie z "kwitkiem" do apteki po kolejne leki, które i tak nie przynoszą żadnych dłuższych korzyści.

Co o tym myślicie, czy ktoś ma podobne objawy? Błagam poradźcie coś. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Śro Sie 30, 2017 8:47 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
z takimi objawami byłaś może już u lekarza?? jak nie to jestem zdania że tutaj nie ma na co czekać liczy sie każda chwila nie chcę cię tutaj straszyć ale poczytaj to *** możliwe przyczyny bólu brzucha i jak najszybciej udaj się do specjalisty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Czw Sie 31, 2017 2:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ja bym optował za tą wymienioną przez Ciebie spastycznością jelita. Otóż na poziomie wnęki śledziony hylus lienis okrężnica poprzeczna (colon transversus) jako odcinek jelita grubego (intestinum crassum) przechodzi w okrężnicę zstępującą (colon descendens) tworząc zgięcie śledzionowe okrężnicy (flexura lienalis colon). W tym miejscu jelito grube może się zwężać także patologicznie. W zasadzie trudno mi jest powiedzieć co jest tego przyczyną. Mówi się ogólnie o tzw sympatykotonii, czyli pobudzeniu części współczulnej autonomicznego układu nerwowego (pars sympatica systeme nervosa autonomica). Jest to na ogół reakcja na stres. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale jeśli masz stresujące życie, może warto nauczyć się jakiś technik relaksacyjnych.
Pisze się że dieta bogata w błonnik rozpuszczalny tj pektyny, czy nierozpuszczalny jak celuloza, czy hemiceluloza wpływa dobroczynnie na pracę jelita grubego. Może więc warto uzupełniać go w diecie. Dobry jest w tym przypadku preparat gotowy Colon C, który oprócz błonnika uzupełnia jeszcze dozę bakterii probiotycznych oraz inuliny jako prebiotyku.
Pomogą też spacery i głębokie oddychanie.
I to tyle w temacie. Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Czw Sie 31, 2017 4:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 12, 2017 1:01 pm
Postów: 60
Na bardzo silne bóle brzucha pomaga trilac IBS. Jest niezastąpiony przy tego typu objawach. Ja zażywam jak mam problem. Spróbuj.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 5:20 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lip 31, 2017 9:29 am
Postów: 42
Spacery, zdrowy oraz aktywny tryb życia i dobra dieta z całą pewnością będą wskazane, natomiast jeżeli są to notoryczne i bardzo silne bóle brzucha, wówczas polecam wykonać badanie usg i udać się z tym do lekarza specjalisty.

_________________
www.MocAntyoksydantow.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pią Wrz 29, 2017 7:46 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 3:23 pm
Postów: 31
Sprawdzić i może zastosować jakąś dobrą dietę, może to tez być zespół jelita nadwrażliwego proponuję poczytać o tym spytać lekarza. Mój tata, który ma podobny problem stosuje środek trilac IBS który można włączyć do diety jest poprawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Śro Paź 04, 2017 12:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lis 27, 2015 3:54 pm
Postów: 39
Ja ostatnio miałem silny ból brzucha po lewej stronie i masakra była jakaś, nie wiedziałem co robić, okazało się, że to trzustka. Poczytajcie ten tekst *** dużo jest napisane jakie mogą być przyczyny takiego bólu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 8:10 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2016 2:14 pm
Postów: 94
Akurat tutaj również proponuję udać się do lekarza na konsultację, szczególnie jeżeli ból brzucha jest bardzo dokuczliwy nic nie pomaga. Dieta swoją drogą, natomiast takich objawów nie można lekceważyć.

_________________
https://grandel.pl/ - najlepsze kosmetyki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 11:12 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 09, 2017 10:34 am
Postów: 90
ja miałam bardzo silne brzucha spowodowane gospodarką hormonalną. tydzien przed okresem, a pozniej przez kolejny tydzien byly kompletna katastrofa, a przy 3 pierwszych dniach okresu doslownie zwijałam sie z bolu ;/ przeszlo dopiero gdy ginekolog zasugerowala zajecie sie tematem na dobre bo to raczej normalne nie jest - 4 lata temu założyłam wkładkę hormonalną levosert. bole bodbrzusza minely no i cykle sa juz regularne regularne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Śro Paź 18, 2017 10:12 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
Mnnie kilka dni bolał mocno , miałam taki silny ból brzucha z lewej strony, ale przeszło nie wiem co to mogło byc może coś z jelitami, poczytalam trochę tutaj o tym *** i możliwe, że to jelita, biegunki nie miałam i trochę dziwna sprawa dla mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Śro Paź 25, 2017 4:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
Ewelia napisał(a):
Mnnie kilka dni bolał mocno , miałam taki silny ból brzucha z lewej strony, ale przeszło nie wiem co to mogło byc może coś z jelitami, poczytalam trochę tutaj o tym *** i możliwe, że to jelita, biegunki nie miałam i trochę dziwna sprawa dla mnie


Ewelina ja również kiedyś miałam takie niespodziewane bóle brzucha jak jest to właśnie opisane na adamed expert robiłam wiele badań także dobrze, że nic poważnego nie wyszło tylko jakieś zapalenie, ale jestem zdania że warto czytać tego typu portale bo naprawdę sporo można się dowiedzieć na temat naszego organizmu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 10:53 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 18, 2014 1:53 pm
Postów: 5
A nie denerwujesz się czymś ? Czasami takie bóle mogą pojawiać się pod wpływem stresu.

_________________
https://drzeweczkaa.sklepna5.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pią Lis 10, 2017 7:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 12, 2017 8:13 pm
Postów: 3
Powodow takiego bolu moze byc wiele.. ale moze to zwykle zaparcia od nietolerancji jakiegos produktu przez powolny metabolizm po zbyt duza ilosc blonnika w diecie.. wypij sobie dicopeg 10g to powinno Ci przejsc.. przeanalizuj tez swoje menu bo moze jest cos co szczegolnie Cie drazni


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Śro Lis 29, 2017 12:44 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
Główną przyczyną bólu brzucha wynikającego z tego tekstu *** jest zapalenie woreczka żółciowego, albo wyrostek. Także na twoim miejscu nie lekceważyłabym tego i udała się natychmiast do lekarza im szybciej zaczniecie leczenie tym lepiej.Żeby óżniej się nie okazało że jest już za późno


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból brzucha
PostWysłany: Pią Lut 28, 2020 8:57 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Wrz 23, 2018 9:13 pm
Postów: 81
A ja mam pytanie do kobiet, czy ból brzucha podczas okresu macie? Jak sobie z nim radzicie? Poza ciepłymi okładami. O ile z pmsem jakoś sobie radzę, tak na ból brzucha nie wiem co stosować szybkiego i skutecznego.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności