Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Śro Wrz 05, 2012 10:34 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 7:19 pm
Postów: 10
Mam pytanie. Jeśli się przeziębicie - katar lub/i kaszel, ale nie macie zbyt wysokiej gorączki, najwyżej stan podgorączkowy, to lepiej iść do lekarz czy leczyć się domowymi metodami?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Śro Wrz 05, 2012 11:16 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Napiszę tu po raz kolejny... jeśli na co dzień korzysta się ze wskazówek Dr Petera J. D'Adamo (umieszczonych w jego książkach lub w necie)... a więc jada się zgodnie ze swoją grupą krwi i zażywa ruchu... nie ma się przeważnie w ogóle takich kłopotów :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 5:27 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Ja od dwóch lat nie byłem u lekarza, odżywiam się zdrowo a od niedawna jestem weganem. Jeżeli musisz iść do pracy/szkoły i nie dasz rady pracować możesz iść do lekarza, lecz ja bym leczył się sam. Jak? Kanapka na wieczór z jajkiem i czosnkiem, dodatkowo przerzuć natkę pietruszki, aby zapachu nie było czosnku albo zjeść jabłko. Do tego na wieczór zjeść łyżkę miodu. Dodatkowo w dzień jak możesz rób 2 szklanki soku wymiesanego z jabłek, buraków, marchewki i pietruszki. Bomba witaminowa. Przejdzie Ci + do tego długo się w łóżku wygrzej.

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 6:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2012 6:10 pm
Postów: 2
to fakt, zdrowa dieta jest kluczem ale jeśli już zaatakuje orzeziębienie można je skutecznie leczyć sposobami domowymi

leczeniepro.pl/2009/07/przeziebienie.html

_________________
leczeniePRO.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 3:42 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 13, 2012 9:49 pm
Postów: 4
Ja nie idę do lekarza jeśli gorączka trwa do 2-3 dni i nie jest za wysoka (38 stopni), polecam syrop z cebuli i czosnek na kanapki.

_________________
balsanfutura.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 6:01 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2012 7:19 pm
Postów: 10
staram się zdrowo odżywiać, ale różnie z tym bywa ;) dzięki za wskazówki. ale ogólnie zarejestrowałem się do lekarza przez stronę Twój NZOZ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 3:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 15, 2012 3:33 pm
Postów: 1
Witaj, ja zdecydowanie polecam domowe sposoby, biorąc pod uwagę że do lekarza czasem trudno się dostać. Aspirynka na noc, mleko z miodem i czosnkiem no i witaminki. Na mnie to działa jeśli są to początkowe objawy:) Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 9:18 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 18, 2012 9:14 am
Postów: 3
ależ to jest głupota lecieć do lekarza jak tylko kichniesz albo w gardle zadrapie. mam taką znajomą, wstanie rano kaszlnie i leci po antybiotyki. tylko faszerowanie się lekami....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 3:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
To racja,przesadzać też nie można z wizytami u lekarza. Jeżeli faktycznie czujesz się bardzo źle i nie jest to tylko ból gardła czy też głowy- udaj sie do doktora,w przeciwnym razie większość objawów i zwykłe przeziębienie możemy wyleczyć sami.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 2:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Paź 18, 2012 12:15 pm
Postów: 45
U nas w domu bardzo rzadko chodzi się do lekarza. Stawiam na profilaktykę. Zimą sypiam pod kołdrą z owczej wełny i nie imają się mnie żadne infekcje. Córce kupiłam wełniany śpiwór z il-texu w kształcie misia. Plus codziennie wieczorem herbata z miodem i cytryną dla całej rodziny i dużo czosnku w potrawach. To nasza najskuteczniejsza domowa profilaktyka przeciwko przeziębieniu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 2:54 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Polecam domowe sposoby na przeziębienie. Gorąca herbata z malinami. Moczenie nóg w gorącej wodzie z solą do tego kubek gorącego mleka z miodem i czosnkiem i pod kołderkę, wygrzać się porządnie:)A jak to nie pomoże wtedy należało by udać się do lekarza

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 1:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Gru 29, 2012 12:49 pm
Postów: 7
od dłuższego czasu stosuje sposoby domowe. jedynie wspomagam sie "polopiryna" która jest w miare pewnym lekarstwem. Nie kupuje andybiotyków lecz stosuje ich naturalne odpowiedniki. Profilaktycznie zalecam ziółka - rdest japoński i tarczycę bajkalską, świetnie reguluje układ limfatyczny. Trzeba dbac na codzien o stan swojego zdrowia, a nie działać jak już nas coś dopada. "Jesteś tym co jesz" - rzekł kiedyś mędrzec i z tym się zgadzam. Dbanie o zdrowie polega przede wszystkim na uzupełnianiu niedoborów w naszych organizmach. U mnie od 2 lat żadnych chorób, wszyscy dookoła cherlają a ja zdrowa :)

Pozdrówka

Karol


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 1:44 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Gru 29, 2012 12:49 pm
Postów: 7
i oczywście Ci cherlający - pierwsze co to do lekarza zamiast samemu zrozumiec "zasadę działania" swojego organizmu. Ludzie troche wiary w siebie, wiedza n.t naturalnej medycyny jest ogólnodostępna, jest bardziej skuteczna, o wiele tańsza i BEZPIECZNIEJSZA. Ale przecież to jest sprzeczne z przyjętą normą a firmy farmaceutyczne zacierają ręce i tylko czekaja na stado owieczek w poczekalniach.

Pozdrawiam,

Karol


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 1:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Osobiście troszeczkę sceptycznie podchodzę do takich domowych metod leczenia. Nie mówię, że po pierwszym kaszlnięciu trzeba od razu biec do lekarza, mimo to, nawet naturalne, domowe metody dobrze wspierać konsultacjami z lekarzem.
Obie metody leczenia powinny iść w parze, nie ze sobą konkurować. Najpierw, racja, warto domowymi metodami poleczyć trochę, ale jeśli nie przejdzie przez tydzień, trzeba iść do lekarza. Powiedzieć mu co się robiło, czym się leczyło. Jeśli powie, że ok, to można leczyć się tak dalej, jeśli nie, poleci coś innego.

I przestrzegam też przed genialnymi poradami wyszukiwanymi w internecie, tak odnośnie tej ogólnodostępnej wiedzy o ciele człowieka i medycynie naturalnej. W internecie można znaleźć wszystko, a wiedzę o człowieku i jego funkcjonowaniu zdobywa się przez lata od ludzi, którzy się na tym znają. Nie można wierzyć we wszystko, co się przeczyta w internecie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przeziębienie - do lekarza czy leczenie domowe
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 2:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Gru 29, 2012 12:49 pm
Postów: 7
oczywiście, wszystko w granicach zdrowego rozsądku. naciagaczy jest wielu, ale skąd ta pewność że wialka machina nie naciąga właśnie Ciebie. Co wiecej idą za tym ogromne pieniadze aby ustanowić model leczenia w.g wzoru i szablonu. Sponsorua to wszystko firmy farmaceutyczne. Tak tak im właśnie zależy aby naturalne metody leczenia wrzucane były do jednego worka z "szamanizmem" i "narażaniem zdrowia" i ogólnie tendenca jest taka aby przypadkiem samemu nie zacząć za dużo myśleć tylko koniecznie oddać się w ręce specjalisty. Pamiętajcie, pacjent wyleczony - klient stracony. I może brzmi to tendencyjnie to co pisze ale tak właśnie jest - Poł roku temu znajomy wyleczył sie z boreliozy. Początkowo korzystał z metod farmakologicznych zaleconych przez lekarzy, to czego doświadczył to woła o pomstwe do nieba. W akcie desperacji i głębokiej wiary w siebie podjął próbe walki z chorobą samemu, studiując ziołolecznictwo. Po poł roku wrócił do zdrowia schufł 20 kilo i cieszy się życiem. A lekarze poznawszy jego przypadek .. hmm rozkładając ręce i przepisując kolejne antybiotyki chorym nie sami wierząc w ich skuteczność - już nie oficjalnie- przekazują numer telefonu do pacjenta który na ich oczach sam sie wyleczył.

Pozdrawiam,
K.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności