Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nie wiem co mi jest, prosze o pomoc
PostWysłany: Czw Lip 09, 2020 2:33 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 09, 2020 2:27 am
Postów: 1
Witam
Prosze o jakąkolwiek pomoc, radę. Podejrzewam niewydolne hormony. Wyniki badan wychodza dobrze. Nie robilem jeszcze tylko krzywej cukrowo-insulinowej (nie wychodze z domu), i boreliozy western blot.


Jest mi bardzo slabo, codziennie czuje sie coraz gorzej, obecnie jakbym juz konal i niejestem juz w stanie chodzic i prosic lekarzy o pomoc, juz z trudem mowie dusze sie gdy mowie, jest mi niedobrze, czesto wymiotuje po jedzeniu. Gdy jeszcze wystarczajaco dobrze sie czulem by chodzic od lekarza do lekarza bylem ignorowany i ostatecznie uznany w szpitalu za wariata, a najpierw narkomana.

Nie wiem co mam zbadac bo wyniki z wszystkiego wychodza dobrze.

Zaczelo sie 10 lat temu od zmeczenia i sennosci po posilku, otepienia umyslowego. Pozniej choroba rozwinela sie niezauwazalnie by w 2014 r czuc sie bardzo zle a w 2015 wezwalem pierwszy raz w zyciu pogotowie. Pozniej szukalem pomocy u lekarzy, w szpitalach i na pogotowiu, bez skutku. Nie dawno znow musialem wezwac pogootowie, zrobili troche badan i zostalem na noc w szpitalu, cala noc przelezalem bo przeciez w nocy nikt nie bedzie mi badan dalej robil, ew bedzie siedzial przy kawie.

Czuje sie jakbym mial silna hipoglikemie ale cukier jeest w normie. Podejrzewam chore nadnercza lub nerki. W ciagu dnia malo sikam, w nocy nawet do 3 litrow.

Tak jakby glukoza nie mogła być wykorzystana. Ciągle kombinuje jedzeniem i jem gdy się pogarsza ale coraz słabiej działa. Trochę pomaga herbata z miodem pita z chlebem z serem zoltym. Jest mi ciągle bardzo słabo na skrajutracenia przytomności.
Problem moze byc z glukagonem hormonem trzustki. Bo insulinę chyba mam . Na czczo insulina we krwi jest dobra. Cukier by siegromadzil chyba gdyby bylo za mało. A ostatnio jem dużo miodu.

Glukoza we krwijest w miarę dobra średnio 90-140, czasem są takie wynikijak 80 (bardzo słabo wtedy sieczuje) , 150, 170 (gdy wiecejcukru tym lepiej się czuje). Ale spada po jakimś czasie do 110.
po jedzeniu bananow z miodem podnosi sie do 125
Po jedzeniu cheba z serem iherbata z duza ilością miodu podnosi się do 150.

Kupiłem jakis czas temu dekstroze, bo pomyślałem ze może za mało cukru jem izeby się docukrzyc.
Spróbowałem pol łyżeczki i bardzo słabo po chwili siepoczulem, cale ciało zrobiło siebardzo lekkie, serce bilo nieregularnie ibardzo slabo, prawie trafiłem świadomość, później znów spróbowałem ito samo. Niewyobrazam sobiewypicia 50g glukozy.

Glukoza wchłania się z pominieciem watrobyi myślę ze umnie jest minimalne zasilanie ale tluszczowe i ta glukoza zablokowala paliwo z tluszczu, wlaczylsie mechanizm weglowodanowy który umnie wogole niedziala.

Moze to wątroba - nie ma enzymow potrzebnych do tworzenia i korzystania z glikogenu.

W 2015 pierwszy raz sie krytycznie poczulem (ten bardzo zly stan zaczal sie w 2014), wezwalem pogotowie

Po roku zaczely puchnac obie nogi, pozniej na jednej nodze sama otwarla sie mala rana, ktora sie rozszerzyla i do teraz nie chce sie goić, jest powierzchowna ale tylko sie sączy i nie goi. Oczyszsczanie nic nie daje - spowrotem robi sie nalot a spod niego sie sączy ropa.
Noga boli tak jakby w zylach i musze prawie ciagle siedziec, nawet krotkie chodzenie powoduje mocne zapalenie pod lydką. Prawie codziennie zmienialem opatrunek i smarowalem argosulfanem ktory przepisal lekarz. Obecnie stosuje opatrunki ze srebrem.

Zanim zaczalem zle sie czuc 10 lat temu mialem przez kilka lat ciagle stan podgoraczkowy (mialem 20 lat chyba, teraz mam 30) Pozniej mialem pewnego dnia wysokagoraczke 42 stopnie ktora minela po pol dnia, tak jakby organizm byl za slaby i puscil bakterie dalej i wylacsyl goraczke. Wczasie tej goracki poczulem sie jakbym tracil przytomnosc, z trudem ja utrzymalem pochylalem sie do przodu by naszla krew do glowy, minelo po pol godziny, a pozniej tez ta goraczka. Nastepnie temperature lata mialem dobrą ale z czasem zaczelo sie cos ze mna dziać...

Badalem borelioze igG i niema wg tego badania boreliozy.
Kortyzol w DZM 382 ug/24h 58 - 403
--moze sie nie wykorzystuje tylko wydala?
kortyzol w slinie badany w alab: w normach, w jednym punkcie tylko lekko obnizony

krew:

DHEA-S 500,90 ug/dL 85 - 690
Kortyzol 15,56 ug/dL
17-OH Progesteron 4,08 ng/mL 0,2 - 2,3
DHEA 12,8 ng/ml 1,8 - 12,5
Aldosteron 4,54 ng/dL Zakres referencyjny: Pozycja stojąca: 2,52-39,2 Pozycja leżąca: 1,76-23,2

kreatynina we krwi zawsze mi wychodzi ponizej normy
Kreatynina 0,64 mg/dl 0,72 1,25

Sód 137,00 mmol/l 135 145 N
Potas 4,30 mmol/l 3,50 5,30 N
GGTP 20,00 U/l 12 64 N
Lipaza 33 U/l 8 78 N
Amylaza 43,00 U/l 25 125 N
Bilirubina całkowita 0,40 mg/dl 0,30 1,20 N

Glukoza 94,00 mg/dl 70,00 99,00 N
APTT 28,00 sek 25,9 36,6 N
CRP 1,50 mg/l 0,00 5,00 N
TSH 1,57 µIU/ml 0,350 4,940 N
FT3 4,62 pmol/l 2,63 5,70 N

Chromogranina A 36,38 µg/l 0,00 100,00 N

Kortyzol 20,50 µg/dl
Kalcytonina <2,00 pg/ml 0,00 8,40
Hemoglobina glikowana (IFCC) 31,00 mmol/mol 20 42 N
Insulina 7,10 µIU/ml 2,0 25,0 N
CA-19,9 < 2.06 U/ml 0,00 37,00

Mocznik Mocznik 17,9 mg/dl 19,00 44,00 L
ponizej normy


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nie wiem co mi jest, prosze o pomoc
PostWysłany: Nie Lip 12, 2020 10:43 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Maj 10, 2020 2:43 pm
Postów: 32
Cześć Schorowany-89 :)
Proponuję swoją pomoc. Pomogę Ci w pozbyciu się Twoich dolegliwości ponieważ zajmuję się usuwaniem problemów zdrowotnych poprzez usuwanie ich przyczyn. Robię to skutecznie od wielu lat. Mam do Ciebie trochę pytań ale to dłuższa rozmowa na telefon, Skype lub drogą mailową.
Jeśli jesteś zainteresowany daj znać. Z całą pewnością poradzimy sobie razem z Twoim problemem.
Jeśli masz jakieś pytania - pytaj.
Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wiem co mi jest, prosze o pomoc
PostWysłany: Wto Lip 14, 2020 5:54 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Maj 10, 2020 2:43 pm
Postów: 32
Mój nr tel. 505 811 350, adres mailowy - majki@helnet.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wiem co mi jest, prosze o pomoc
PostWysłany: Czw Lip 16, 2020 8:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Moim zdaniem warto sprawdzić metabolit 25(OH) powinno być min 50 (a podczas leczenia sporo więcej)
Też ważna jest homocysteina (sprawy krążeniowe... brak wit B12, B6, Kwasu foliowego w odpowiednich stosunkach równocześnie). Praktyka mówi (Jerzy Zięba), że powinna być 6-8
Nawodnienie powinno są realizować wodą lekko posoloną solą kłodawską... i wielkie znaczenie ma jod (w towarzystwie koniecznych witamin i minerałów...
Nie wspomnę o kwasie L-askorbinowym, którego 1-2 g potrzebuje dziennie zdrowy człowiek... a chory? Jak jeszcze masz na to zdrowie poczytaj... posłuchaj... to temat rzeka... ci co chwalą JZ nie oszukują... człowiek leczy się w całości równocześnie sam...dostarczyć mu trzeba budulca... dieta moim zdaniem najlepsza to BTD wg Dr Petera D'Adamo (na YT film -2 cz., wpuszczony przez Zdrowy Kanał Dieta wg grupy krwi i inne zdrowotne wątki)
Gdy człowiek ma chore nadnercza ponoć zatacza się... gdy wstaje z leżenia na podłodze przez parę minut
Bardzo ważny jest ruch(po jedzeniu)... to jeden z głównych i skutecznych sposobów na cukrzycę

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności