Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 3:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pęknięty ząb
PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 11:09 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 28, 2017 11:50 am
Postów: 11
Zaczęło sie od tego że nie mogłem jeść ani zimnych ani gorących rzeczy i nawet przy wciąganiu powietrza bolał mnie ząb. Nie cały czas tylko własnie w tych sytuacjach. Stało sie to tak uciążliwe że poszedłem wreszcie do dentysty. Nic tam nie widział więc zrobil rentgena no i okazało sie że mam pęknięty ząb. Nie mam pojęcia skąd i dlaczego, nie kojarze żadnej sytuacji w której sie to mogło stać no ale stało sie. I to podobno tak konkretnie ze trzeba leczyć kanałowo… Powiedzcie mi prosze czy nie ma innych sposobów? Stary chłop jestem a boje sie leczenia jak dziecko


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 4:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Aby wapń z pożywienia trafiał do kości i zębów (by były mocne)... a nie do tętnic (miażdżyca... to jest jej prawdziwa przyczyna) trzeba jeść wit K2 MK7 z wit D3. Poziom wit D3 mierzony metabolitem 25(OH) powinien być min 50 (wg Jerzego Zięby)... to badanie krwi płatne. Jeśli Cię nie boli bardzo możesz spróbować uzupełnić braki K2... nie wiem czy to nie za późno... K2 w postaci MK4 mają żółtka, ale potrzeba ich 5 dziennie... O takiej też roli wit K pierwszy raz czytałam w "Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" Dr Petera J.D'Adamo. Teraz u nas od 3 lat o tym "trąbi" p. Jerzy Zięba i już są nawet reklamy...
Zauważyłam, że poprawiają się też włosy i paznokcie.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 20, 2015 1:25 pm
Postów: 23
Tu nie ma co się bawić w chałupnicze metody. Można sobie tylko zaszkodzić. Skoro masz diagnozę, to nie pozostaje nic innego jak poddać się leczeniu. Co do strachu, to też mam wrodzony lek przed dentystami, który dopiero po przetesotowaniu kilkunastu klinik dentystycznych udało się znacznie opanowąc w New Dent. Tak to jest, że się musi w jedno połączyć kilka czynników, aby wizyta u dentysty była znośna - mi się na szczeście udało. Odwagi życzę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 12:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:04 pm
Postów: 7
no skoro ci dentysta powiedział to czego tu jeszcze szukasz? błogosławienstwa? ;p leczenie kanałowe robi sie pod znieczuleniem więc bez spiny. Od razu sie zapisz i miej to za sobą, samo sie nie naprawi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 8:44 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 15, 2017 8:43 am
Postów: 4
Przede wszystkim proszę nie zwlekać. Pęknięty ząb trzeba jak najszybciej naprawić, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Mój przedmówca ma rację - skoro dentysta orzekł konieczność leczenia kanałowego, nie ma rady i trzeba mu się poddać. Prawdą jest też, że większość zabiegów tego typu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa więc bólu w trakcie leczenia, jednak kilka dni po nim może towarzyszyć mu dyskomfort związany ze zwiększoną wrażliwością zęba. W naszym Studiu Stomatologicznym Agmadent do leczenia kanałowego wykorzystujemy nowoczesny mikroskop zabiegowy, endometr mierzący długość kanałów korzeniowych, systemy do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką oraz radiowizję, umożliwiającą dokładną kontrolę leczenia. Dzięki temu podejmujemy się leczenia zębów skazanych wcześniej na usunięcie. Jeżeli jest Pan z Krakowa lub okolic i chciałby Pan skorzystać z dodatkowej konsultacji, zapraszamy na Dobrego Pasterza 16.

_________________
Ekspert Studia Stomatologicznego Agmadent, Dobrego Pasterza 16, 31-416 Krak


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 10:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 28, 2017 11:50 am
Postów: 11
Dziekuje za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie czy to leczenie kanałowe jest bezpieczne i czy może miec jakies powikłania? Wybaczcie tyle pytań ale jakoś źle mi sie to kojarzy, chyba złą sławą sie cieszy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 9:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 15, 2017 8:43 am
Postów: 4
Jak każdy zabieg medyczny, leczenie kanałowe obarczone jest pewnym ryzykiem, jednak jeżeli lekarz stomatolog orzekł, że jest konieczne, dużo większym niebezpieczeństwem jest jego zaniechanie. Wśród działań niepożądanych wskazuje się przede wszystkim ów dyskomfort, o którym wspomniałam powyżej. Łagodzi się go, stosując leki przeciwbólowe; przechodzi zwykle po kilku dniach. W Agmadent każdy zabieg poprzedzamy rozmową, w czasie której informujemy pacjenta o potencjalnych powikłaniach. Stawiamy też na przyjazną atmosferę, aby zminimalizować stres związany z leczeniem.

_________________
Ekspert Studia Stomatologicznego Agmadent, Dobrego Pasterza 16, 31-416 Krak


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Śro Gru 20, 2017 12:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 09, 2017 3:41 pm
Postów: 12
Ja juz dobrych pare lat temu miałam kanałowe przez jakies zakażenie, a niedawno okazało sie ze mam takie samo zakażenie na sąsiednim zębie. Podobno jest ryzyko że sie to zakażenie przeniesie na tamtego wyleczonego już zęba? Czy to prawda? W razie czego czy można tego samego zęba leczyc kanałowo 2 razy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Czw Gru 21, 2017 8:39 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 15, 2017 8:43 am
Postów: 4
Próchnica jest chorobą bakteryjną, nieleczona może przenosić się na kolejne zęby, dlatego tak ważne jest wczesne reagowanie i usuwanie ubytków. W przypadku niewłaściwej diety i nieprawidłowej higieny próchnica może pojawić się na dotychczas zdrowych tkankach zębów (również leczonych kanałowo), szczególnie, gdy nie zostanie wyleczona i usunięta z pozostałych zębów w jamie ustnej. Nieleczona próchnica powoduje stany zapalne miazgi zęba i jej obumarcie, a w konsekwencji konieczność leczenia kanałowego. Brak leczenia kanałowego w takiej sytuacji doprowadza do powstania stanów zapalnych tkanek okołowierzchołkowych (w tym ozębnej, okostnej oraz kość wyrostka zębodołowego) oraz do dalszego postępowania zapalenia. Niekiedy powtórnie występująca próchnica lub zapalenie tkanek okołowierzchołkowych jest zaleceniem do ponownego leczenia kanałowego.

_________________
Ekspert Studia Stomatologicznego Agmadent, Dobrego Pasterza 16, 31-416 Krak


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Sob Sty 20, 2018 5:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 20, 2018 5:30 pm
Postów: 34
Akurat w tym przypadku porada może być tylko jedna: czym prędzej udaj się do stomatologa, żadne domowe metody tutaj nie pomogą, a wraz z upływem czasu może być tym gorzej w kwestii bólu i dyskomfortu.

_________________
www.Optyk.Lublin.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Śro Kwi 25, 2018 7:41 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2018 7:25 am
Postów: 5
Zgadzam się, należy się udać do stomatologa. Ja w takiej sytuacji finalnie musiałam założyć koronę. Na szczęście trafiłam do świetnej pani protetyk - Ewa Jakubowska w Dent SM przyjmuje, to jest prywatny gabinet na Bemowie :) Polecam szybko iść na wizytę i póki jest szansa - ratować ząb.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Śro Kwi 25, 2018 8:46 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2018 8:06 am
Postów: 30
Tutaj mogę jedynie potwierdzić, ponieważ z pękniętym zębem nie ma żartów i jeżeli pozostawisz to bez wizyty u stomatologa to konsekwencje mogą być poważne, ząb może zacząć nawet obumierać.

_________________
www.Enaturalnie.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 1:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 29, 2018 7:29 pm
Postów: 6
kwiatek87 napisał(a):
Zgadzam się, należy się udać do stomatologa. Ja w takiej sytuacji finalnie musiałam założyć koronę. Na szczęście trafiłam do świetnej pani protetyk - Ewa Jakubowska w Dent SM przyjmuje, to jest prywatny gabinet na Bemowie :) Polecam szybko iść na wizytę i póki jest szansa - ratować ząb.


Leczyłam zęby w Dent SM, co prawda u dra Jasińskiego, ale z całego serca polecam ten gabinet! Ja akurat leczyłam dwa zęby kanałowo pod mikroskopem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 12:35 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 07, 2018 12:28 pm
Postów: 4
Teraz sa juz takie techniki ze nie trzeba bedzie go wyrywac. Być może korzeń jest cały więc spoko. A nawet jesli wyrwa to zawsze mozna wstawic :) No i sa znieczulenia, wiec nic nawet nie poczujesz.

_________________
Stand by me......


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pęknięty ząb
PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 6:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 11, 2018 6:05 pm
Postów: 6
Wiesz co, najlepiej znaleźć dobrego dentystę i sprawdzić to jeszcze raz, jeśli masz wątpliwości. Ja byłam leczona przez trzech, do których trafiłam przypadkiem i nic z tego dobrego nie wyszło. Prawie straciłam zęba przez ich niedopatrzenie. Ale w końcu uznałam, że poszukam gdzieś na forum, czy coś. I znalazłam na https://ranking.abczdrowie.pl/s/Dentysta . Wpisz sobie tam nazwę swojego miasta, polegaj na opiniach i wybierz się do kogoś porządnego ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności