Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plamki na brzuchu
PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 1:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sty 21, 2018 1:35 am
Postów: 1
Witam. Od prawie 2 miesięcy mam plamki na brzuchu. Jeszcze nie byłam z tym u lekarza, bo przez pierwsze kilka tygodni to olewałam z myślą, że mi przejdzie, a potem kupiłam maść z witaminą A (bo słyszałam, że może zadziałać), ale nie widzę efektów. Te plamki są czerwone i suche. One wyglądają jak jakieś ranki, bo ta skóra na nich jest sucha i sama praktycznie odchodzi. I tak jest w kółko, że gdy jest sucha i praktycznie odchodzi to smaruje maścią, ale to nic nie daje. No może troszkę pomogło, ale finalnie się nie zagoiło. Kształt tej, którą mam na środku brzucha jest okrągły i ma ona może z 1 cm, a kształt tej, którą mam mniej więcej w okolicach jajnika jest bardziej podłużny i ma mniej więcej 2,5 cm. Czy wiecie co to może być? Niestety nie umiem dodać zdjęcia.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Plamki na brzuchu
PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 2:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2018 5:49 pm
Postów: 50
Wygląda to na jakieś uczulenie /alergię ta z mojego doświadczenia najczęściej własnie pkazuje się na brzuchu. Może warto pić jakieś wapno alertec doraźnie ale nie ma co bagatelizować najlepiej skonsultowac to z lekarzem, żeby potem nie okazało się, że jest to jakiś półpasiec albo cuś :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Plamki na brzuchu
PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 8:46 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2018 8:39 am
Postów: 16
Wapno na pewno nie zaszkodzi, tym bardziej jeżeli podejrzewasz iż jest to reakcja alergiczna, uczuleniowa. Polecam tez raz jeszcze wybrać się do dermatologa celem wykonania profilaktycznych badań, na pewno warto kontrolować te plamki, nie lekceważyć ich.

_________________
www.MariMed.eu


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności