Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 9:11 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 22, 2018 8:57 am
Postów: 3
Cześć! Na wstępie chciałabym się przedstawić. Jestem Nina, mam 35 lat. Bardzo mi miło Was powitać :)

Piszę, bo mam problem zdrowotny, z którym nie potrafię sobie już poradzić :|

Chodzi o kamicę nerkową. Z jej powodu leczę się od lat. Robiłam najróżniejsze badania, analizę chemiczną i nic. Tkwię w martwym punkcie. Nie wiem już, co mam robić.

Dodam, że miałam 2 nawroty.

Co byście zrobiły na moim miejscu? Z góry dziękuję za wszelkie rady.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Czw Maj 24, 2018 9:01 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Sprawdziłabym u Jerzego Zięby w zakładce pomogło czy ktoś nie opisał takiego przypadku... Sprawdzałaś metabolit 25(OH)?... trzeba go trzymać na wysokim poziomie (min 50). Z niskim się choruje, to mówi statystyka. Trzeba poza tym jeść zgodnie z grupą krwi. Od koleżanki wiem, której powiedzieli to pacjenci, którzy sie wyleczyli... że jest chiński preparat szilingtonpian (na kamienie nerkowe) a także ukraiński urolesan. Ważne by pić dobrą wodę (lekko osoloną).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 12:37 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 07, 2018 12:28 pm
Postów: 4
Nie raczej takie sposoby jak leki czy rozne specyfiki nie pomoga. Moze je wydalisz?
A jesli nie to chyba mozna je jakos usunac czy nie?
Wspolczuje bolu strasznie, a nigdy nie mialam to nawet nie wiem jak jest.

_________________
Stand by me......


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Śro Cze 13, 2018 3:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 13, 2018 3:24 pm
Postów: 4
Cześć, Nina! :)

Myślę, że jestem w stanie Ci pomóc, bo sama przez dłuższy czas się z tym męczyłam.
Ja skorzystałam z polskiego Instytutu Euksi. Wysłałam tam swoje kamienie. Po czym oni wysłali mi pełną analizę kamieni, przyczynę problemu oraz wskazówki, co powinnam z diety wykluczyć.
Po zmianie diety czuję się świetnie :) i mam nadzieję, że nie będę musiała jeszcze raz tego przechodzić. Dodam jeszcze, że dużo piję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Śro Sie 29, 2018 4:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Sie 27, 2017 7:48 pm
Postów: 40
Warto też stosować jakieś wspomagacze, któe zapobiegną powstawaniu nowych kamieni. Ja kupiłam w aptece takie saszetki Hitaxa Fast. Bez recepty i nie kosztowały jakoś dużo, a lekarka powiedziała że bardzo dobrze zrobiłam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 12:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 12, 2018 9:47 am
Postów: 11
Jeżeli ból jest o łagodnym nasileniu to powyższe tabletki jak Urofuraginum oraz Nsospa mogą faktycznie pomóc, co innego natomiast jeżeli objawy się nasilają i dodatkowo występuje większy dyskomfort czy krew w moczu. Wówczas polecam konsultację urologiczną.

_________________
www.Pemodelan.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Czw Paź 18, 2018 11:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 18, 2017 11:17 am
Postów: 25
Jeżeli ataki kolki nerwowej są częste i bardzo bolesne to trzeba udać się do lekarza, a co za tym idzie potrzebna będzie również odpowiednia dieta. Ja skonsultowałam się z moją zaufaną Panią dietetyk Beatą Ślebzak-Cebulą, z którą już kiedyś byłam na diecie, aczkolwiek innej. Przez Skype zrobiła ze mną wywiad i przygotowała dla mnie indywidualny jadłospis. Stosując się do tej diety kolki zdarzały się rzadziej i były mniej bolesne, a teraz nie ma ich juz w ogóle. Niestety tego nie można sobie zaniedbać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Czw Paź 18, 2018 9:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 26, 2018 8:51 pm
Postów: 44
Witaj kochana, jeśli dotąd nie miałaś okazji na poszukanie satysfakcjonującej Cię odpowiedzi to mogę polecić Ci lekarzy, którzy odpowiadają na pytania pacjentów zdalnie. Sprawdź tutaj https://lekarzpomaga.pl oczywiście jak znajdziesz chwilkę. Powodzenia i trzymaj się!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Czw Lis 01, 2018 9:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
kamica nerkowa to dość poważna sprawa i nie wolno nam tego lekceważyć. Wiem bo moja mama miała tę chorobę i niestety, ale ciężko było. Bardzo dużo w tedy pomógł nam lek Nefrostone dzięki któremu chociaż troszkę normalnie można było funkcjonować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamica nerkowa :(
PostWysłany: Nie Lis 04, 2018 11:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 26, 2018 8:51 pm
Postów: 44
Kochana, również w tego rodzaju schorzeniach, odpowiednia dieta jest bardzo ważna. Możesz na przykład skorzystać z usług gwarantowanych przez https://dietakalibra.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności