Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:46 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: sposób na przejedzenie
PostWysłany: Śro Gru 19, 2007 5:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:35 pm
Postów: 23
Potrzebuję skuteczny sposób na przejedzenie bo może mi się niedługo przydać Jedyne co znam na problemy żołądkowe to picie bardzo mocnej goroącej herbaty ALe może znacie lepsze sposoby


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 19, 2007 5:52 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Napar z mięty przyspiesza trawienie. Pewnie jest to sposób wszystkim znany ale napisałam tak dla przypomnienia, jak cos więcej sobie przypomne to napiszę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 19, 2007 9:11 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Napar z mięty pomaga strawić tłuste pokarmy.
Natomiast napar z kminku pomaga na bóle powstałe na skutek gromadzenia się gazów.
Poza tym kompot z suszonych jabłek i śliwek, który znajdziemy na wielu świątecznych stołach u wielu osób skutecznie reguluje trawienie i zapobiega wzdęciom.
Dobrze jest też „pogryzać” między posiłkami suszone owoce, zawarty w suszonych owocach błonnik przyspiesza perystaltykę jelit, tym samym przeciwdziała zaparciom.
Oczywiście nie na każdego to działa, niektórzy np. nie lubią kompotu z suszu, a suszone owoce nie poprawiają im trawienia, ale u większości ludzi te sposoby się sprawdzają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 9:36 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
- na problemy żołądkowe dobry jest mocny napar z rumianku
- na bóle powstałe wskutek nagromadzenia się gazów - napar z koperku i kminku.
- przeciwbiegunkowo działa napar z suszonych czarnych jagód


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 9:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Paź 10, 2007 7:40 pm
Postów: 10
Przeciwwzdęciowo działają kminek i majeranek – można zwyczajnie nasypać odrobinę na rękę, połknąć, popić wodą. Nawet jak nie pomoże to zaszkodzi, ale mi naprawdę zawsze pomaga ten sposób. Kminkiem i majerankiem można też posypywać potrawy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 7:35 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Bardzo przydatne okazują się przyprawy: nie tylko poprawiają smak potraw ale są również nieodzowne dla prawidłowego trawienia. Szczególnie cenną przyprawą jest pieprz cayenne, który przyspiesza metabolizm.
Oto lista przypraw, które pomagają uniknąć wzdęć:

majeranek
estragon
gorczyca biała
kminek
kolendra
koper
pieprz
cząber


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 11:18 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 10:15 pm
Postów: 12
Ja dorzucę przyprawy korzenne: cynamon i imbir.
Cynamon zwiększa wydzielanie insuliny, reguluje poziom cukru we krwi . Imbir dodany np. do herbatki pomaga spalić nadmiar kalorii, pomaga też na zaburzenia jelitowo-żołądkowe


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 10:49 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 04, 2007 8:05 pm
Postów: 95
Miejscowość: problemy z w
Mi przy świątecznej niestrawności pomaga ziołowa mieszanka z rumianku i melisy w proporcji pół na pół, ale może w tym roku obejdzie się bez klopotów z żoładkiem. Życzę udanych świąt i żeby nikomu nie były potrzebne te wszystkie sposoby na niestrawności :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 10:36 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
W moim przypadku na przejedzenie zawsze skuteczny okazywał się napar z dziurawca. Dziurawiec ma działanie żółciopędne i rozkurczowe, poprawia pracę wątroby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 10:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Na niestrawność spowodowaną stresem dobra jest zwykła herbatka z melisy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na przejedzenie
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 4:54 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
A przy problemach z wątrobą bardzo pomaga ostropest plamisty, ostropest wspomaga wydzielanie żółci (w ogóle pracę wątroby), jest np. pomocny w leczeniu kamicy żółciowej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na przejedzenie
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 5:37 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Wrz 30, 2007 10:03 pm
Postów: 15
Z ostropestu pozyskuje się sylimarynę. Produkty na bazie sylimaryny zalecane są zwłaszcza dla osób z dolegliwościami wątroby spowodowanymi truciznami które dostają się do krwioobiegu m.in. z nikotyną, alkoholem oraz ciężkostrawnymi posiłkami bogatymi w tłuszcze zwierzęce.
Ostropest ma dobroczynny wpływ na trawienie, stosowany jest m.in. w zaburzeniach czynności wątroby wskutek złej diety, neutralizuje toksyczne działanie wielu substancji chemicznych oraz alkoholu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na przejedzenie
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 3:17 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Faktycznie ostropest może pomóc przy dolegliwościach związanych z przejedzeniem, ale znany jest przede wszystkim z tego że wspomaga regenerację wątroby i łagodzi objawy wielu schorzeń wątroby, takich jak infekcje wirusowe (żółtaczka zakaźna) oraz marskość wątroby. Ostropest jest bardzo silnym przeciwutleniaczem i przeciwdziała uszkadzaniu komórek przez wolne rodniki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na przejedzenie
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 9:17 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ja poprę sposób "ktosia" :D

Moja mama (ponad 80) mile w młynku do kawy majeranek z kminkiem pół na pół. I robi to od dziesiątków lat.Trzeba łyknąć pół łyżeczki i popić wodą . Ona to robi bez względu na wszystko, codziennie po obiedzie. Twierdzi, że jest to najprostszy sposób by nie mieć kłopotów z trawieniem. Ja kiedyś też to zażywałam, ale po przeczytaniu książki "Kompletny system samoleczenia" zaczęłam stosować dość systematycznie masaż nerek, wątroby , żołądka i głębokie oddychanie i jakoś problemy występowały coraz rzadziej. Poza tym, gdzieś przeczytałam następujący sposób na nieprzejadanie. Trzeba pamiętać, by zawsze mieć przygotowaną szklankę wody i sprawdzać czy się jest naprawdę głodnym poprzez wypicie tej wody wówczas, gdy pomyślimy o jedzeniu. Oczywiście od razu po wypiciu trzeba sobie przygotować następną i poczekać, aż znów przyjdzie nam do głowy myśl o jedzeniu. Jeśli po wypiciu kolejnej szklanki wody "głód" nie ustąpi to znaczy że jesteśmy już na prawdę głodni i trzeba coś zjeść. Najlepiej jednak jeść zgodnie ze swoją grupą krwi.... .
O zaleceniu picia 8 i pół szklanek wody w ciągu dnia czytałam też gdzieś na tym forum

Pozdrawiam :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: sposób na przejedzenie
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 1:04 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
TeSa napisał(a):
Najlepiej jednak jeść zgodnie ze swoją grupą krwi....
O zaleceniu picia 8 i pół szklanek wody w ciągu dnia czytałam też gdzieś na tym forum



a ja popieram Ciebie TeSa :D :D :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności