Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:35 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Sob Cze 29, 2019 11:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 29, 2019 11:27 pm
Postów: 5
Mój syn ma 15 miesięcy i od kilku miesięcy miewa zaparcia. Stolce są suche i twarde, robienie kupy sprawia olbrzymi wysiłek.
Czy macie jakieś skuteczne sposoby na zaparcia u małych dzieci?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Czw Sie 08, 2019 1:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Myślę, że u wszystkich działa witamina C w większych ilościach... można ją podawać wraz z sokiem... co pół godziny kwas askorbinowy CZDA (troszeczkę... na czubek łyżeczki, u dorosłych 1-2g co godz)... gdy organizm ma jej dość zaczyna się lekkie rozwolnienie. Może też pomagać zwykłe nawadnianie wodą leciuteńko posoloną solą kłodawską (ona jest z minerałami).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Wto Paź 15, 2019 8:19 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Postów: 103
przy problemach jelitowych to zawsze probiotyki stosuje, flostrum już od dawna stosujemy, ma aż 2 szczepy bakterii i łatwo go podać nawet mniejszemu dziecku, nie kombinuję już z żadnymi maslankami, sliwkami bo moje dziecko to już na to patrzeć nie mogło


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Śro Paź 16, 2019 10:35 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Chyba "tylko 2 szczepy"... powinno być ich jak najwięcej... dobra naturalna wit C z wodą lub z sokiem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Śro Paź 30, 2019 12:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 29, 2019 11:15 pm
Postów: 2
Spróbój podawać więcej wody (nie soków) i błonnika. W sytuacjach przedłużającego się zaparcia trzeba koniecznie szybko zadziałać, wtedy czopki Evaqu bambini sa skuteczne. U nas się sprawdziły.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Wto Sty 14, 2020 3:59 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Postów: 103
Skąd ten pomysł że powinno być kilkanaście szczepów? Czytałam o tym trochę i wcale to nie jest zalecan, nawet u pana tabletki był artykuł na ten temat, że najlepej wybierać takie o prostym skłądzie, ze szczepami które są dobrze przebadane, byle tych dobrych bakterii było dużo a tak jst we flostrum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Sob Lut 29, 2020 5:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 29, 2019 11:27 pm
Postów: 5
Oliwia L napisał(a):
Spróbuj podawać więcej wody (nie soków) i błonnika. W sytuacjach przedłużającego się zaparcia trzeba koniecznie szybko zadziałać, wtedy czopki Evaqu bambini sa skuteczne. U nas się sprawdziły.


U mojego syna te czopki pomogły uporać się z zaparciami, są to bezpieczne czopki które można aplikować tak często jak zachodzi potrzeba. Aplikuję 1-2 czopki i po około 15 minutach syn wypróżnia się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Pon Sie 31, 2020 4:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 31, 2020 3:53 pm
Postów: 3
Marzena234 napisał(a):
Oliwia L napisał(a):
Spróbuj podawać więcej wody (nie soków) i błonnika. W sytuacjach przedłużającego się zaparcia trzeba koniecznie szybko zadziałać, wtedy czopki Evaqu bambini sa skuteczne. U nas się sprawdziły.


U mojego syna te czopki pomogły uporać się z zaparciami, są to bezpieczne czopki które można aplikować tak często jak zachodzi potrzeba. Aplikuję 1-2 czopki i po około 15 minutach syn wypróżnia się.




Mojej córce podaję te czopki i o wiele łatwiej może się wypróżnić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia u małego dziecka
PostWysłany: Wto Lis 17, 2020 2:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 19, 2020 12:09 pm
Postów: 59
Warto zadbać o odpowiednią dietę naszych pociech bo to najczęściej przez nieodpowiednie posiłki są zaparcia, wzdęcia czy też biegunki… lepiej od razu reagować, a w razie czego polecam wykonać usg jamy brzusznej, profesjonalnie i szybko wykonać je można w warszawskiej przychodni Multimed Dodatkowy plus to to, że badania u nich wykonywane nie kosztują dużo i szybko otrzymuje się wyniki


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności