Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Nie Paź 20, 2019 4:01 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: częste wzdęcia
PostWysłany: Pią Lip 05, 2019 6:10 pm 
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 17, 2018 12:22 pm
Mam wrażenie ze po wszystkim tak reaguję :( juz nie wiem co eliminować z diety zeby nie powodowało wzdęć i gazów

zdrowie

Temat postu: Re: częste wzdęcia
PostWysłany: Śro Lip 10, 2019 10:48 pm 
Member
Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Na początek ogranicz rzeczy smażone, ciężkostrawne, może to nie konkretna dieta ci nie służy tylko jesz szybko, łykasz dużo powietrza, ja tak czasami mam, jak jem w pośpiechu to potem zawsze mam problem z gazami, mam dlatego awaryjnie w torebce ulgasim, szybko rozbija pęcherzyki powietrza i radzi sobie z problemem wzdęć i gazów. Czuję się po nim dużo bardziej komfortowo

PostWysłany: Nie Sie 18, 2019 9:06 pm 
Member
Member

Dołączenie: Nie Wrz 23, 2018 9:13 pm
Ulgasim zawiera symetykon, jest skutecznym i bezpiecznym środkiem. Wiem, że nawet w ciąży można go spokojnie brać, bo się nie wchłania, tylko przechodzi przez nasze jelita, rozbija pęcherzyki powietrza i jest wydalany. A mnie w ciąży, zwłaszcza na początku męczyły koszmarne wzdęcia, więc dobrze, że miałam się czym ratować ;)

PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 8:43 am 
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Witam majeranka

To węglowodany w diecie... lub picie podczas jedzenia lub bezpośrednio przed lub do 2 godzin po. Prawdopodobnie jesteś niewydzielaczem antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych zerówki...grupy krwi B, a nawet A, która z ww grup najlepiej znosi węglowodany, ma natomiast kłopoty z utylizacją tłuszczu... też charakteryzuje się wg Dr Petera D'Adamo niskim poziomem kwasu w żołądku. Spróbuj przez kilka dni jeść organiczne, nie przetworzone (i bez GMO) produkty wg swojej grupy krwi i napisz jaki zauważyłaś efekt :) Obejrzyj co radzę i powiedz innym .
https://www.youtube.com/watch?v=COOxaTH0Zn0
https://www.youtube.com/watch?v=U1Ukw6t-SIA

Pozdrawiam z Wołomina

PostWysłany: Czw Paź 17, 2019 8:19 pm 
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 11, 2018 10:39 pm
Z doświadczenia jeśli mogę coś doradzić to wizytę u lekarza, jeśli takie objawy się powtarzają. Dobrze jest znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. U mnie często wzdęciom towarzyszył ból brzucha i to co było najbardziej kłopotliwe to biegunki. Problem okazał się poważniejszy bo stwierdzono u mnie ibs. Żeby normalnie funkcjonować musiałam zmienić dietę, pomaga mi też Lactoral IBD. Trzeba wtedy dbać o mikroflorę jelit, uzupełniać ją odpowiednimi bakteriami.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina