Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:43 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nadwaga
PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 4:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 14, 2018 12:31 pm
Postów: 6
Hej! Mam problem, mój synek ma nadwagę, ma 9 lat i kompletnie nie chce zrozumieć, że musi przestać jeść tak dużo dla własnego dobra. Czy może mi ktoś polecić jakąś stronę, na której mogłabym poczytać coś o tym jak mogę mu pomóc? Może jakaś dieta dla takiego dziecka?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 6:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 14, 2018 12:35 pm
Postów: 8
Ja znam fajną stronkę, która podpowiada jakie produkty należy odstawić podczas diety dziecka. Ze strony https://sportbm.pl dowiedziałam się bardzo dużo przydatnych rzeczy, które bardzo pomogły. Ale wiesz, odchudzanie nie tylko polega na samej diecie, dobrze byłoby też, żeby młody uprawiał jakiś sport, częściej się ruszał. Bez tego ani rusz! Zapisz go na basen, albo pograjcie w piłkę, róbcie wycieczki rowerowe, czy piesze. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 8:50 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2018 8:39 am
Postów: 16
Pamiętaj, że syn czy generalnie dzieci jedzą w większości to co im podasz i chodzi o obiad, śniadanie czy kolacje. Zadbaj o to aby w posiłkach było więcej warzyw i owoców, unikaj napojów gazowanych i fast foodów a zobaczysz poprawę i efekty :)

_________________
www.MariMed.eu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 11:22 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 04, 2019 11:01 am
Postów: 23
Miejscowość: Kowale
Wiesz, najgorzej jak się brzuszek rozwali dużą ilością jedzenie, a później cały czas burczy jak coś się nie zje. Myślę, ze niech je po prostu częściej, ale mniejsze porcje. Dużo zdrowych warzyw, owoców, bez fast foodów. fajnie by było też zabrać dziecko na jakieś kreatywne zabawy :) Może fajnie iść na jakieś trampoliny albo basen? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 8:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 23, 2019 8:07 am
Postów: 1
Moim zdaniem chłopcy są hiperaktywni i potrzebują miejsca dla ćwiczeń, na spożytkowanie nadmiaru energii. Na przykład drabinki gimnastyczne :arrow: :arrow: :arrow: https://malpiszon.pl/sklep/kategorie/drabinki-gimnastyczne/kometa-2/ w pokoju to jest rozwiązanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 10:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Maj 20, 2019 10:30 am
Postów: 11
Miejscowość: Lidzbark
A może warto by było synowi zorganizować atrakcje? Jakieś wycieczki rowerowe? Basen wspólnie z kolegą? Może trampoliny w jakimś większym mieście jeżeli ma Pani taka okazję :) Najlepiej robić coś z kolegą, bo zawsze wtedy ma syn zajęcie i nie czuje się taki jakby na siłe Pani go chciała odchudzać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Śro Maj 29, 2019 10:36 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2018 2:12 pm
Postów: 14
Miejscowość: Kraków
Osoby mające dolegliwości związane z trawieniem czy metabolizmem, które uniemożliwiają odchudzanie, mogą wykonać badania genetyczne. Dotyczą one m.in. genów:
- związanych z metabolizmem węglowodanów, tłuszczów i witamin
- odpowiadających za tolerancję glutenu, laktozy czy używek
- związanych ze zwalczaniem wolnych rodników.

Dzięki nim można dobrać najbardziej optymalną dla siebie dietę.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Śro Maj 29, 2019 2:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 29, 2019 2:02 pm
Postów: 3
To z atrakcjami mi się podoba. Właśnie znaleźć mu takie fizyczne zajęcie, które mu się spodoba i tak kilka razy w tygodniu go pomęczyć.Nie dość, że trochę zrzuci to pewnie i samopoczucie będzie lepsze :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Śro Cze 05, 2019 8:20 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Trzeba go zainteresować jakimś sportem, który będzie lubił... Np mój wnuk (został ostatnio wybrany najlepszym bramkarzem na Pucharze Polski w Unihokeju Mężczyzn)... a kiedyś był bardzo korpulentnym chłopcem... który zaczął trenować bo zamarzyło mu się by być kiedyś najlepszym bramkarzem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Śro Lip 31, 2019 8:39 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Wrz 23, 2018 9:13 pm
Postów: 81
Dawaj mu dobry przykład.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nadwaga
PostWysłany: Śro Wrz 18, 2019 5:17 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 17, 2017 8:24 pm
Postów: 54
Jeśli jesteś z Wrocławia mogę polecić Ci Olgę Rymkiewicz . Wspaniała dietetyk ,rozpisze dla swojego synka dietę i pewnie jakiś plan aby więcej się ruszał,to na pewno ma duży wpływ na nadwagę u twojego synka. Rower czy nawet spacer dużo da w przypadku nadwagi ale tego można dowiedzieć się więcej u Pani Olgi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności