Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:37 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, depresja...
PostWysłany: Śro Sie 14, 2019 6:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 14, 2019 6:26 pm
Postów: 2
Witam, nazywam się Patryk. Od jakiegoś odczuwam problem w normalnym chodzeniu. Podejrzewam, że jest to związane z prawdopodobną chorobą na depresję. Mam 20 lat, jestem zdrowy fizycznie i wysportowany. Niestety sęk w tym, że mam straszne wahania nastroju, i może jest to związane z brakiem codziennej aktywności fizycznej na słońcu. Mniej więcej rok temu zacząłem palić papierosy, nie ukrywam też, że spożywam alkohol (czasami częściej, a czasami rzadziej a w dużej ilości na raz). Nie czuję się uzależniony, lecz czasami potrzebuję wrócić do normalności, poczuć się pewnie i komfortowo. Mam twardą głowę i muszę przyznać, że alkohol pozwala mi tak naprawdę być sobą. Staję się całkiem innym człowiekiem i jestem bardziej otwarty na rozmowy, lecz zachowuję przy tym przyzwoitość i kulturę. Tak naprawdę, boję się oderwać z codzienności i zrobić coś z sobą, pójść do lekarza i powiedzieć, że mam problem, ale jednocześnie okażę słabość przed wszystkimi i samym sobą. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sama depresja nie paraliżuje mojego normalnego chodzenia. Gdy podnoszę wysoko nogę i zrobię powolny wymach - odczuwam ból, jakby kość udowa miała mi się zaraz oderwać od ciałą. Zachowując anonimowość poprzez forum, mogę przyznać, że lubię przesiadywać przed komputerem w wolnym czasie, ze względu na przyzwyczajenie z dzieciństwa, lecz tak naprawdę nie wyglądam na kogoś takiego. Mam dobry wzrok i nie mam żadnego skrzywienia w kręgosłupie. Chciałbym dodać, że jestem otwarty do ludzi, lecz często mam niechęć żeby wyrwać się gdzieś i znaleźć jakieś ciekawe towarzystwo, bo na każdej drodze towarzyszą mi negatywne myśli. Z dnia na dzień czuję, jak wydostaje się ze mnie pesymizm i mną manipuluje na każdym kroku. Czasami miewam dobry humor, lecz jest on tylko tymczasowy. Na każdym kroku martwię się o przyszłości, i o każdej możliwej porażce.

Jestem otwarty na wasze zdanie, zarazem jestem ciekawy, co myślicie o moim przypadku.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Problem prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, depresja...
PostWysłany: Nie Sie 18, 2019 10:19 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Patryk

Kiepskie samopoczucie często bierze się z niskiego poziomu w organizmie wit D3, napiszę Ci krótko:
1. Trzeba sprawdzić metabolit 25 (OH) powinien być >>50 . 92% Polaków ma za niski. Te osoby co nie bywają na słońcu zwłaszcza powiny się porządnie suplementować D3 biorąc też dobrej jakości witaminę K2 MK7 (albo 4 żółtka dziennie, aby nie dorobić się miażdżycy) .
2. Też homocysteinę powinna być (6-8) ... ona mówi o zagrożeniu chorobami sercowo-naczyniowymi.
3. Warto poznać swą grupę krwi i status wydzielania antygenów do płynów ustrojowych (tzw. mocne głowy ma część osób z B i AB... ale lepiej się nie przyzwyczajać, bo nałóg przychodzi niepostrzeżenie... na papierosy też moim zdaniem szkoda pieniędzy, ale do tego trzeba dojść samemu ). Warto zacząć jadać wg grupy krwi (chociaż przez tydzień-dwa) by sprawdzić czy to coś daje (produkty organiczne)... powinno poprawić się samopoczucie.
4. Warto wiedzieć, że człowiek podlega biorytmom i jak tę wiedzę wykorzystać (napisałam o tym w "Zdrowiej Polsko! Wierszem o zdrowiu
5. Rozciąganie miednicy i "kręcenie" miednicą może odblokować ten ból... ale jeśli jest on w konkretnym miejscu... warto tam porządnie nacisnąć palcem 30-100s (gdy boli aż do ustąpienia bólu... to wiem od człowieka stosującego na co dzień metody powięziowe
6. Warto zainicjować jakąś grupę gotową grać w coś boso na trawie (prawdziwej) np. w "zośkę" , ringo itp. wystarczy godzina... np. dla dzieciaków a sam poskaczesz... może się przyjmie :) Jest jeszcze tzw. Klawiterapia Ferdynanda Barbasiewicza co wszystko prawie leczy (na YT)

Powodzenia

Pozdrawiam z Wołomina :)

Możesz wejść na stronę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wołominie (aby nie szukać za dużo). Tam są właśnie wpuszczone przez Zdrowy Kanał aTVBe dwa filmy... w których mówię, co trzeba dziś wiedzieć by omijać doktorów


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, depresja...
PostWysłany: Nie Sie 18, 2019 1:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 14, 2019 6:26 pm
Postów: 2
TeSo, dziękuję ci bardzo za Twoją pomoc :)
Wraz z dniem dzisiejszym postanowiłem dostosować się do Twoich rad i zabrać się za siebie, dzięki twojej pomocy wiem teraz za co powinienem się zabrać aby zwalczyć problem w moim przypadku.

Pozdrawiam z Zatora :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, depresja...
PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 8:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Pozdrawiam z Wołomina z nadzieją, że się za parę dni odezwiesz i napiszesz jak leci :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, depresja...
PostWysłany: Czw Paź 03, 2019 9:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 30, 2019 1:34 pm
Postów: 5
Depresja może mieć fatalne skutki, jeśli jest nieleczona, więc koniecznie trzeba udać się do specjalisty. Samemu będzie ciężko normalnie funkcjonować. Klinika PsychoMedic w Łodzi ma dobre opinie i dzięki specjalistom, którzy tu pracują uda się normalnie funkcjonować. Udzielą fachowej pomocy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, depresja...
PostWysłany: Śro Lis 27, 2019 4:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 01, 2017 11:11 pm
Postów: 7
Takie wahania nastrojów, obniżone samopoczucie i do tego używki to trochę niepokojące. Moim zdaniem nie wystarczy, że "sam weźmiesz się za siebie". Po sobie wiem, że to najczęściej nie działa. Jeśli mogę coś doradzić - skorzystaj z pomocy dobrego psychoterapeuty, pomoże Ci zdiagnozować co się z Tobą dzieje i jak z tego wyjść. Moim zdaniem nie ma co czekać. Ze swojej strony mogę polecić Ci Dariusza Rudasia. Przyjmuje w Krakowie, ale skonsultować się możesz z nim niezależnie od tego gdzie mieszkasz. Mi bardzo pomógł w zwalczeniu depresji a byłam już naprawdę w złym stanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, depresja...
PostWysłany: Nie Lis 29, 2020 10:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 14, 2018 12:35 pm
Postów: 8
Według mnie tego typu objawów nie powinno się bagatelizować, warto skorzystać z pomocy psychologa. Często nie jesteśmy przekonani do wizyt w gabinecie, warto pomyśleć wtedy o wideokonsultacjach. Ja mogę polecić klinikę https://psychomedic.online/, z pomocy której sama miałam okazję korzystać. Miejsce to stale się rozwija, forma konsultacji online jest tam świetnie dopracowana, przebieg spotkania nie różni się niczym od wizyty w gabinecie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 35 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności