Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ból menstruacyjny
PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 2:47 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Sie 22, 2018 2:13 pm
Postów: 103
co wam dziewczyny pomaga w trudne kobiece dni?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 8:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 5:46 pm
Postów: 24
Powiem tak od kiedy zaczęłam stosować antykoncepcję to nie mam "trudnych dni" Wcześniej to była masakra i przed okresem i w trakcie. A teraz od kiedy stosuję belarę to mam spokój.Pms już mi nie dokucza miesiączki mam krótkie i bezbolesne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Śro Lut 26, 2020 11:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sty 18, 2019 10:36 am
Postów: 60
czekolada :D to najlepszy przyjaciel ;) a tak na poważnie to kupuję paczkę vemonis femi, te tabletki działają i przeciwbólowo i rozkurczowo więc nie musze robić kobinacji kilku róznych środków, są tanie i bez recpty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Czw Lut 27, 2020 11:00 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Dzień dobry,
1. Podaję inny sposób za Panią Katarzyną Bury z artykułu ”Czarnuszka siewna (Nigella sativa L.)” zamieszczonego w numerze 3-4 2017 dwumiesięcznika „Natura i Ty” (nieukazującego się już obecnie): Czarnuszka jest „Dobra dla ...Pań Reguluje (...)miesiączkowanie, łagodzi dyskomfort związany ze skurczami, a u karmiących matek wzmaga laktację...” (strona 96)

1.1. Czarnuszka zażywana dzięki działaniu przeciwgrzybiczemu i przeciwbakteryjnemu chroni drogi moczowe i rodne kobiet. Niestety może utrudniać kobietom zajście w ciążę. Uwaga: Czarnuszka nie jest środkiem antykoncepcyjnym!!! (Podaję na podstawie strony 96 wspomnianego wyżej dwumiesięcznika.)

Ryszard Roszkowski
https://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Pon Mar 16, 2020 6:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Mar 16, 2020 5:30 pm
Postów: 13
Ja zawsze stosuję olej CBD, jest bezpieczny i nie ma żadnych skutków ubocznych jak tabletki przecowbólowe. Jest mega, polecam! Poczytaj sobie: https://medimary.pl/cbd-na-bole-menstruacyjne/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Pon Mar 16, 2020 7:58 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Sty 27, 2019 5:50 pm
Postów: 65
Jak mam bardzo bolesny okres to biorę vemonis, tabletki działają bardzo szybko i nie meczę się bo wcześniej dosłownie zwijałam się z bólu, do tego dochodziły mdłości i nic tylko leżałam, zero pracy i innych obowiązków. Teraz jest znacznie lepiej także bez stresu czekam na kolejny okres ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2020 12:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 19, 2020 12:09 pm
Postów: 59
Moja córa skarżyła się na mocne bóle miesiączkowe, myślałam na początku, że trochę przesadza, ale w końcu zaprowadziłam ją go ginekologa. Córka wstydziła się i niechętnie poszła na wizytę. Jednak ja byłam pewna, że lekarz na pewno jej nie zniechęci i nie przestraszy tylko jej pomoże - zapisałam ją do Centrum Medycznego Babka Medica w Warszawie. To nowoczesna przychodnia, gdzie przyjmują doświadczeni i przemili ginekolodzy, którzy mają dobre podejście do pacjentów, sama się u nich leczę więc mogłam być spokojna. Córa musiała wykonać badania, które można zrobić na miejscu (nowoczesne wyposażenie i wysokiej jakości wyniki) Po badaniach otrzymała receptę na leki, które miała przyjmować przed miesiączką, dzięki nim bóle stały się dużo lżejsze, ponadto przepisane leki nie są inwazyjne dla jej zdrowia  Tacy lekarze to prawdziwy skarb!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Wto Wrz 22, 2020 11:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Wrz 22, 2020 11:40 am
Postów: 17
Ketonal albo przyjmowanie hormonów, przy czym po tych drugich strasznie tyje ;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Czw Paź 08, 2020 10:17 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Paź 01, 2020 6:37 pm
Postów: 64
jesli to jest taki mocny, nienaturalny bol, to to moze wskazywac na endometrioze... ja tak mialam :( u kilku lekarzy byłam, ale dopiero w szpitalu Medicover zostalam odpowiednio przebadana i zdiagnozowana. takich dolegliwosci nie mozna bagatelizowac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Wto Lis 17, 2020 2:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 19, 2020 12:09 pm
Postów: 59
Myślę, że warto udać się na badanie usg ginekologiczne, jak mieszkacie w Warszawe i to polecam umówić się do przychodni Multimed Można umawiać się telefonicznie, nie ma kolejek i wszystko przebiega sprawnie. Centrum jest nowocześnie i profesjonalnie wyposażone, a więc wynik są czytelne i precyzyjne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Wto Sty 05, 2021 8:56 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 27, 2019 6:11 pm
Postów: 30
Ja miałam kiedyś problem z bólem podczas miesiączek ale moja ginekolog zaproponowała mi tabletki vines, wyregulowały mi krwawienie a po 3 miesiącach przestałam w ogóle odczuwać ich bolesność i do dziś jest ok


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Nie Lut 14, 2021 10:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 5:46 pm
Postów: 24
Faktycznie na bole menstruacyjne świetnie sprawdza sie antykoncepcja, czesto mocne bole, moga być wywołane przerostem endometrium https://antykoncepcjanamiare.pl/nowotwory-ginekologiczne-cz-ii-rak-endometrium/ Wtedy zdecydowanie w początkowej fazie moze pomóc antykoncepcja.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Śro Kwi 21, 2021 2:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Kwi 21, 2021 2:03 pm
Postów: 13
Taki ból może też świadczyć o endometriozie.Ja bym ani chwili z tym nie zwlekała tylko poszła na diagnostykę do szpitala medicover. Tam mają odpowiednich specjalistów i sprzęt diagnostyczny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Pią Lip 28, 2023 8:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 09, 2023 9:27 pm
Postów: 10
Na pewno warto iść do lekarza jeśli jeszcze nie byłaś. Dodatkowo jeszcze zaczęłabym stosować ekologiczne produkty higieniczne jak np podpaski z Ginger Organic. Wiesz, one są bez chloru, pestycydów, GMO. Może to też w jakiś sposób pomoże.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból menstruacyjny
PostWysłany: Wto Sie 29, 2023 5:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2022 7:43 am
Postów: 40
witam, silny ból menstruacyjny nie jest normalny
Poszedłem z tym problemem do lekarza
okazało się, że to zaburzenia miesiączkowania
ten lekarz mi pomógł
    https://doktorpro.sk/bratislava/services/gynecology/treatment-of-menstrual-dysfunction


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności