Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:03 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: odnośnie artykułu o wodach smakowych
PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 8:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 03, 2008 7:52 pm
Postów: 5
witam! hmmm.... moze nie bedzie popularne co powiem, bo sprzeciwię się artykulowi,ale nie mówi do konca prawdy. jestem zdecydowana przeciwniczką soków!!!! to dopiero jest w większości oszustwo - mnowstwo kalorii ( przeciętny 1 l soku pomarańczoego to około 500-60 kcal) no i rzeczywiście mają niewiele wspolnego z owocami. natomiast odkryłam ostatnio wody smakowe i trochę poczytałam sobie. otóż powinnismy pić co najmniej 1,5l ody dziennie - dla mnie to prawie niewykonalne, bo czysta woda po prostu mi nie wchodzi. polubiłam natomiast ostatnio wode Nestlé Aquarel o smaku truskawkowym. Nie zawiera konserwantów!Nie zawiera barwników i ma obniżoną zawartość kaloryczną - ma ponad połowę mniej kalorii niż soki czy słodkie napoje niegazowane i gazowane. wieć dla mnie to jest jakies rozwiązanie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: odnośnie artykułu o wodach smakowych
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 8:56 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 07, 2008 9:13 pm
Postów: 6
Wody smakowe z natury muszą być niezdrowe. Jeśli jest sok owocowy, to już muszą być konserwanty, bo jego trwałość byłaby kilka dni.
Ja sobie sam robie wodę smakową. Do czystej wody mineralnej wyciskam sok z cytryny lub pomarańczy. Pycha. :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odnośnie artykułu o wodach smakowych
PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 1:17 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam.
Jeszcze nigdy nie slyszalem,zeby komukolwiek zaszkodzily soki lub byly zbyt kaloryczne.
Zawsze i o kazdej porze sa najbardziej pozyteczne i przyswajalne dla ludzkiego orgabizmu,tak jak czysta woda,ktorej wypijanie dziennie 6 do 8 miu szklanek najskuteczniej oczyszcza ludzki organizm.
Jestes naprade kims wyjatkowym,komu szkodza naturalne soki,ale wyjatki sie zdarzaja lub znajdujesz sie w szponach jakies markietingowej firmy reklamujacej swoje produkty.
Zycze Ci duzo zdrowia.
Przyswajanie witamin przez ludzki organizm jeszcze opisze.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odnośnie artykułu o wodach smakowych
PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 9:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 03, 2008 7:52 pm
Postów: 5
ale sprawdźcie sobie skład dowolnego soku w kartoniku. przecież to sama chemia i kilka-kilakanaście procent przecieru z owoców . poza tym znam osobę pracującą przy sokach i oni np.do soku pomarańczowego wykorzystują całe owoce razem ze skórką! a poza tym sprawdźcie sobie kalorycznośc ( też podana na etykiecie) !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: odnośnie artykułu o wodach smakowych
PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 12:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
inteligetny i pracowity czlowiek robi sobie takie soki sam w domu,dlatego nie ma mozliwosci przeczytac co zostalo napisane przez producenta na etykietkach.
takie firmy wykorzystuja lenistwo,ktore coraz bardziej sie rozpowszechnia.
zycze zdrowia i pracowitosci.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności