Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 2:07 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uczulenie na lateks lub srodek chemiczny?
PostWysłany: Nie Lip 26, 2020 6:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 26, 2020 6:20 pm
Postów: 1
Witam.
Tydzien temu odbywałem stosunek w prezerwatywie, po kilku dniach zaczęły się pojawiać zaczerwienienia i świąd. Moje pytanie jest taki czy to może być spowodowane uczuleniem na lateks? Generalnie nie mam problemu z rękawiczkami lateksowymi (nie występują u mnie żadne skutki po ich użyciu), więc bardziej skłaniałbym się ku uczuleniu na jakiś środek chemiczny prezerwatywy lub środek plemnikobójczy. Tak więc czy alergia na lateks moze pojawiać się tylko na penisie czy gdybym miał tą alergie to występowałaby za każdym razem gdzie uzyłbym tylko lateksu?

Drugie pytanie jeszcze, jak leczyć tego typu zmiany w miejscu intymnym? Przemywać i wysuszać, zejdzie samo jeżeli nie będę uzywać prezerwatyw czy jednak udać się za kilka dni do lekarza jezeli nie przejdzie?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Uczulenie na lateks lub srodek chemiczny?
PostWysłany: Pon Lip 27, 2020 6:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Maj 10, 2020 2:43 pm
Postów: 32
Witam.
Należy umyć kilka razy ciepłą wodą z mydłem i powinno być Ok. To podrażnienie jest najprawdopodobniej od środka chemicznego - składnika lateksu lub tego, czym był nawilżony. Ta chemia weszła w skórę i drażni - woda z mydłem powinna wymyć to coś ze skóry. Tak uważam. Kiedyś lekarze na tego typu podrażnienia zalecali maść Hydrokortyzon. Generalnie dużo jest niezdrowej chemii w jedzeniu, piciu, barwnikach ubrań itp. Od tego chorujemy, źle się czujemy. Zajmuję się wykrywaniem szkodliwej chemii w sposób radiestezyjny. Jeśli jesteś zainteresowany czy to, czego używasz jest szkodliwe daj znać na adres: majki@helnet.pl.
Pozdrawiam,
Zbyszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uczulenie na lateks lub srodek chemiczny?
PostWysłany: Wto Sie 04, 2020 10:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sie 04, 2020 10:47 am
Postów: 11
uczulenie na lateks jest wbrew pozorom bardzo powszechne, niekoniecznie musi się ono objawiać też na rękach choć nie jestem lekarzem i opieram się na doświadczeniu mojego byłego ;) możesz z partnerką szukać innej antykoncepcji żeby nie musieć używać prezerwatyk co byłoby najłatwiejsze albo poszukać takich które nie uczulają (nie wiem czy w ogóle istnieją ale można się rozejrzeć)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności