Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 9:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: jak zapobiegać urazom "mechanicznym"
PostWysłany: Czw Gru 10, 2020 11:48 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 08, 2020 1:55 pm
Postów: 5
Mam tu na myśli różnego rodzaju złamania, otarcia, siniaki i tym podobne rzeczy.
Czasami po prostu się człowiek poślizgnie, straci równowagę i zaliczy twarde lądowanie. I teraz co robić, żeby minimalizować szkody: wzmocnić kości, sprawić żeby skóra nie pękała tak łatwo? Takie przyłożenie o beton, krawężnik albo żeliwną studzienkę może się skończyć bardzo boleśnie. Choć z tego co wiem, to takie rzeczy projektuje się teraz w inny sposób - ale i tak pewnych rzeczy się nie uniknie. I co zrobić, żeby takie "zderzenie z rzeczywistością" skończyło się możliwie łagodnie?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: jak zapobiegać urazom "mechanicznym"
PostWysłany: Śro Gru 16, 2020 11:49 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 08, 2020 1:55 pm
Postów: 5
syona napisał(a):
Mam tu na myśli różnego rodzaju złamania, otarcia, siniaki i tym podobne rzeczy.
Czasami po prostu się człowiek poślizgnie, straci równowagę i zaliczy twarde lądowanie. I teraz co robić, żeby minimalizować szkody: wzmocnić kości, sprawić żeby skóra nie pękała tak łatwo? Takie przyłożenie o beton, krawężnik albo żeliwną studzienkę może się skończyć bardzo boleśnie. Choć z tego co wiem, to takie rzeczy projektuje się teraz w inny sposób - ale i tak pewnych rzeczy się nie uniknie. I co zrobić, żeby takie "zderzenie z rzeczywistością" skończyło się możliwie łagodnie?


PS Co do wykonywania infrastruktury w miejscach publicznych w inny sposób, mam na myśli zastosowanie innych surowców. Beton i opisywane na https://www.standartpark.pl/wlazy-do-studzienek/wlazy-zeliwne/ stopy metalowe to nie są jedyne opcje. Są jeszcze tworzywa sztuczne w niezliczonych odmianach. Pytanie tylko, czy to akurat robi jakąkolwiek różnicę?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności