Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 12:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 4:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Myślę, że przy wszystkim...warto uwzględniać filtr grup krwi i będzie najlepiej jak może być w danych warunkach :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Co wolno jeść przy cukrzycy ?
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 7:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 24, 2009 9:55 pm
Postów: 14
z pewnością dieta zgodna z grupa krwi jest w wielu przypadkach skuteczna ale przy cukrzycy nie może być jedynym wyznacznikiem zdrowego odżywiania. Osoby chorujące na cukrzyce z pewnością zdają sposobie sprawę z duzej liczby ograniczeń. To nie jest ta sama dieta jak w przypadku osób zdrowych. Owszem za postawę można brać produkty "dla grup krwi" niemniej zjadane porcje i liczba posiłków powinny uwzględniać schorzenie. Zatem najlepiej jednak dietę skonsultować z diabetologiem, a na początek po prostu przejrzeć informatory, książki- dużo przecież tego na rynku literatury medycznej w księgarniach typu medibooks.pl czy innych medycznych. Co do słodzików to zgadzam się że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Fruktoza w niewielkich ilościach może być formą spożywanego cukru.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co wolno jeść przy cukrzycy ?
PostWysłany: Wto Wrz 14, 2010 3:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam. Dużo było o diecie, to może teraz o terapii cukrzycy (Diabetes melitus). Wspomagającym do podstawowego leczenia może być ziołolecznictwo. A oto mieszanka ziołowa obniżająca poziom cukru we krwi, bardzo skuteczna przy granicznym jego podwyższeniu:

Naowocnia fasoli 20g
Ziele rutwicy lekarskiej 30g
Korzeń mniszka lekarskiego 30g
Liść pokrzywy zwyczajnej 20g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szlankę wrzątku. Odstawić do naciągnięcia. Pić ciepły napar po posiłku głównym.
Rutwica lekarska (Galagea oficinalis) posiada silne właściwości obniżające poziom cukru w organizmie, dlatego można ją stosować samą sporządzając napary.
Zamiennie do podanych fitoleków można stosować gotowe mieszanki ziołowe jak Diabetosan, czy Diabetofix.
Pomagają również napary z tysiącznika (Centaurum umbelatum).
Tyle ode mnie. Życzę Zdrowia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co wolno jeść przy cukrzycy ?
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 10:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 15, 2016 10:37 pm
Postów: 4
Zdrowe odżywianie (najlepiej skonsultować się z diabetologiem), trochę ruchu, ograniczenie używek, leki to podstawa, jednak nie w każdym przypadku to daje jakieś rezultaty (tzn zahamowuje proces powikłań). Trzeba pamiętać o tym, że stosując dietę i spożywając leki, często dochodzi do niedoborów odżywczych. Szczególnie w deficycie może wystąpić tiamina, czyli witamina B1 i to właśnie jej niedobór doprowadza pacjenta do uszkodzenia nerwów (neuropatii) oraz naczyń krwionośnych. Swoją drogą, warto poczytać o leczeniu cukrzycy: http://benfogamma.info/jak-leczyc-cukrzyce/, bo jak widać w artykule, witamina B1 jednak nie należy do substancji, która dobrze by się wchłaniała drogą przewodu pokarmowego. Dlatego na rynek została wypuszczona benfiotamina (w postaci preparatu Benfogamma), a jest to ulepszona pochodna tiaminy (której wchłanialność jest wielokrotnie większa). Badania wykazały (zresztą preparat ten jest stosowany w wielu krajach już od lat), że faktycznie pozwala wyeliminować negatywne skutki cukrzycy tj. neuropatię (ból i zaburzenia czucia).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co wolno jeść przy cukrzycy ?
PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 9:56 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lis 27, 2015 3:54 pm
Postów: 39
Ja mam problemy z cukrzycą i co jakiś czas konsultuje się z diabetologiem przez internet. Jest taki serwis http://medivio.pl/ , gdzie można prowadzić konsultacje online z lekarzem, syn mi pokazał kiedyś i powiem Wam, że bardzo fajna sprawa :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co wolno jeść przy cukrzycy ?
PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 11:33 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
Te konsultacje przez internet fajna sprawa, przejrzałam ten serwis medivio.pl i wygląda to ciekawie.Może faktycznie takie konsultacje z diabetologiem będą niezbędne jeżeli nie wie się co dokładnie jeść a czego nie wolno przy cukrzycy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co wolno jeść przy cukrzycy ?
PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 8:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 28, 2016 7:54 pm
Postów: 2
Ja choruję już od 3 lat na cukrzycę. Fakt trzeba uważać na siebie no ale można żyć normalnie wiadomo, że na początku trzeba się przyzwyczaić do nowej sytuacji no ale potem będzie coraz lepiej. Ja teraz bardzo często korzystam z pomocy diabetologa online przez serwis medivio. Bardzo mi to ułatwiło życie nie muszę stać w kolejkach do lekarzy wszystko mam w domu zaproponuj cioci, nawet receptę do domu dostarczają


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności