Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:09 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: substancje antydepresyjne
PostWysłany: Pią Lut 05, 2021 3:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 31, 2020 4:33 pm
Postów: 3
Jakie środki można brać - albo mieć przepisane - w stanach depresyjnych?
Podobno większość substancji zawiera jakąś formę serotoniny albo innego hormonu szczęścia. Nie wiem czy to prawda, chcę to zweryfikować. W tym kontekście jeszcze ciekawiej brzmi informacja, według której w konopne CBD również wykazuje właściwości antydepresyjne. Olejek z "maryśki" ma poprawiać nastrój, stabilizować samopoczucie... To też chodzi o aktywację wytwarzania serotoniny, czy też zupełnie inne mechanizmy wchodzą w grę?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: substancje antydepresyjne
PostWysłany: Śro Lut 10, 2021 9:26 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 31, 2020 4:33 pm
Postów: 3
UPDATE
Informację o CBD w kontekście przeciwdziałaniu depresji czerpię ze strony https://konopnezrodlozdrowia.pl/ - miło by było, gdyby ktoś zechciał się do nich odnieść. A także ew. wytłumaczyć sposób działania takich środków. Zawsze lepiej dokładnie wiedzieć, czego można się spodziewać, zanim się cokolwiek kupi i zażyje :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: substancje antydepresyjne
PostWysłany: Śro Lut 10, 2021 9:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Najważniejszy jest wysoki dość poziom witaminy D3 czyli metabolit 25(OH)... min. 50 a najlepiej pewnie koło setki... poza tym wit C... inne witaminy i minerały olej CBD też... ja nie musiałam próbować, ale Jerzy Zięba mówił i potwierdzały to komentarze, że działa, że trzeba od najsłabszego i najmniejszej ilości próbować, stopniowo zwiększając i obserwując organizm... może Ci ktoś odpowie, kto brał... człowiek wytwarza sobie sam za małe ilości... a witaminy C chyba w ogóle, a potrzeba u zdrowego 1-2g dziennie, gdy za dużo się weźmie robi się rozwolnienie... gdy są jakieś ukryte zapalenia to czasem nawet parę gram wit C rozwolnienia nie daje...(1g co godzinę i obserwacja)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: substancje antydepresyjne
PostWysłany: Wto Lut 16, 2021 2:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 16, 2021 2:44 pm
Postów: 1
Mehul napisał(a):
Jakie środki można brać - albo mieć przepisane - w stanach depresyjnych?
Podobno większość substancji zawiera jakąś formę serotoniny albo innego hormonu szczęścia. Nie wiem czy to prawda, chcę to zweryfikować. W tym kontekście jeszcze ciekawiej brzmi informacja, według której w konopne CBD również wykazuje właściwości antydepresyjne. Olejek z "maryśki" ma poprawiać nastrój, stabilizować samopoczucie... To też chodzi o aktywację wytwarzania serotoniny, czy też zupełnie inne mechanizmy wchodzą w grę?



Na mnie przy stanach lękowych cbd działało, ale krótko i okazało się,że to jednak musi być CBG w tej chwili biore 10 % - https://konopiafarmacja.pl/krople-cbg/131-olejek-konopny-z-ekstraktem-cbg-10-10ml.html ale pewnie mógłbyś zaczać od piątki. Po tym się lepiej czuje w ciągu dnia, nie mam takiego spiecia jak mam coś iść załątwić, a mam pracę gdzie non stop kontakt z ludźmi. Wróciła motywacja do teog,zeby wstać i coś robić, trochę moze i nadmiar, ale wolę to niż depresję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: substancje antydepresyjne
PostWysłany: Pon Mar 01, 2021 5:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 01, 2021 5:41 pm
Postów: 1
Mi bardzo CBD pomogło przy stanach depresyjnych, leczyłem się kilka lat przy pomocy antydepresantów, nie dawno udało mi się zejść z nich całkowicie, jednak ponieważ dalej nie zostały one w pełni wyleczone zacząłem suplementować się olejkiem 15%, biorę dosyć sporo bo 3 krople 2x dziennie. Czuję na prawdę dużą poprawę, szczególnie jeśli chodzi o wyciszenie monologu wewnętrznego i już na pewno nie czuję potrzeby wracać do antydepresantów. Jeśli chodzi o firmę to ja szukałem takiej z ekstrakcją alkoholową z polecenia mojej Pani psycholog, i polecam tą firmę https://uniqcbd.pl/ z całego serca.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: substancje antydepresyjne
PostWysłany: Czw Cze 30, 2022 6:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 30, 2022 6:06 pm
Postów: 1
Tak, jak najbardziej olejki cbd poprawiają nastrój i są w 100% bezpieczne. Ja osobiście polecam tą stronę https://goldenfoxcbd.pl/olej-cbd stosuję już jakiś czas i zauważyłam znaczą różnicę w samopoczuciu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności