Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Śro Paź 06, 2021 4:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 05, 2021 4:15 pm
Postów: 1
Hejka wszystkim. Mam pewien problem, I chciałabym was zapytać o poradę co mam zrobić. Pracuję po 10h jestem przedstawicielką handolowa i wiadomo dużo jeżdżę, stres i wgl , mało czasu Mam na wszystko. Staram się jeść zdrowo , I mieć jakiś ruch spacer albo coś. Czasami jestem w domu późno i bywam padnięta. Mój problem jest taki , że po całym dniu boli mnie brzuch i mam potworne zaparcia wgl nie mogę nic zrobić... ???? bardzo się wstydziłam tego komuś powiedzieć bo temat wstydliwy. Myślę chyba o zmianie pracy. Moje pytanie co mogę , z sobą jeszcze więcej zrobić, może jakaś dieta specjalna , albo jakieś lekarstwa , albo coś. Bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Pią Paź 08, 2021 10:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 08, 2021 10:44 pm
Postów: 1
Witam , mam podobny problem co ty , jednak oo pewnego czasu zabrałem się za siebie warto na początek dobrym wyborem będą spacery ( nie wielki wysiłek a zawsze ruch :), do tego taki spacer nawet 15-20 min odpręży i zrelaksuje. Jeśli często podróżujesz możesz zatrzymać się w jakimś fajnym miejscu i porostu pospacerować te 10-15 min. Druga sprawa to dieta i tu zależy wiele od Ciebie i tego co ludzi, na pewno nie zaleca się jeśli o późnych porach i w biegu. Może warto zrezygnować z pieczywa na rzecz błonnika. Trzecią bardzo ważna sprawą jest sen , niestety żyjemy tak szybko że lekceważymy ten najważniejszy proces życiowy tu odsyłam Cie do bardzo ciekawego artykułu na temat snu : ***

Pozdrawiam i mam nadzieje że mogłem pomóc.


PS co do pracy jeśli się meczysz pomyśl o zmianie , życie jest jedno.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Sob Paź 09, 2021 12:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Magd96

Każdą dietę warto przepuszczać przez filtr grupy krwi... skupia się wtedy na najlepszych dla siebie produktach... bez chemii i bez GMO. W rejonie 30 strony mojego wątku lub na dietach grup krwi są moje wiersze na lodówkę, z których się z grubsza zorientujesz czy jesz co Ci służy... wielu to ośmiesza bez sprawdzania... wspomagają tym sposobem farmację :) . Pamiętaj o nawodnieniu czyli o piciu między posiłkami wody z odrobiną soli kłodawskiej. Prawidłowo powinno się pić ok 2 godz. po jedzeniu lub 0,5 godziny przed... aby nie rozwadniać kwasu żołądkowego, który dla dobrego trawienia musi być mocny. Sprawdź sobie poziom wit D3 metabolit 25(OH) powinien być powyżej 50...wtedy ludzie zazwyczaj nie chorują, ważna jest też homocysteina... najlepiej jak jest 6-8. Jeśli jesteś zerówką to potrzebny Ci jest większy ruch niż innym. Pracę najlepiej mieć taką jaką się lubi (związana z hobby).
Warto pamiętać, że zdrowy człowiek powinien jadać dziennie 1-2 gramów czystej witaminy C (ona likwiduje różne zapalenia, o których nawet się nie wie... zdecydowana większość zwierząt robi ją sobie sama-i dlatego nie mają zawałów). Aby sprawdzić czy w danej chwili nie mamy większego zapotrzebowania na witaminę C należy zrobić próbę... pić 1g lub o,5g (np. Kwas-l-askorbinowy CZDA na pół szklanki wody- ja kupuję w STANLABIE) co pół godziny albo co godzinę i obserwować organizm po jakiej ilości zrobi się lekkie rozwolnienie. Wtedy zmniejszyć dawkę o połowę, potem rzadziej i pić dalej aż będzie 1-2 g na dobę... tyle potrzebuje zdrowy człowiek. Jeśli zrobi się większe rozwolnienie to nic nie szkodzi po prostu przeczyszczą się kiszki (warto raz w miesiącu to zrobić. Więcej C potrzeba przy różnych chorobach, ukąszeniach itd. Jerzy Zięba opisał to i wiele innych rzeczy w 1 cz. Ukrytych Terapii i następnych...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Śro Paź 20, 2021 11:41 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Paź 29, 2020 4:15 pm
Postów: 17
ja przygotowuję sobie zestawy z jedzeniem na kilka dni i np. mrożę te obiadowe porcje np. mięsa i dodaję do tego np. warzywa albo biorę w pojemnik jogur, przygotowuje owoce i otręby do zmieszania itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Czw Paź 21, 2021 8:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Paź 13, 2021 8:32 am
Postów: 15
Zmień diete na więcej czystej wody i owoców oraz nieprzetworzonych warzyw


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Śro Sty 19, 2022 11:25 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 19, 2022 11:04 am
Postów: 34
można też kupić specjalne zioła z których można robić napary


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Czw Sty 20, 2022 12:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 20, 2022 9:24 am
Postów: 22
Spróbuj diety bogatej w dobre tłuszcze i błonnik, może warto uderzyc też w naturalne prebiotyki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Sob Sty 22, 2022 9:18 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 5:46 pm
Postów: 24
Każdy powinien dietę dostosować do swoich potrzeb, i mnie musi być bogata w żelazo, często musze sie tez wspomagać suplementami, ostatnio na niedobory żelaza biorę actiferol https://actiferol.pl/ dobrze sie sprawdza w moim przypadku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaka dieta , albo inna porada
PostWysłany: Nie Maj 01, 2022 8:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Maj 01, 2022 7:27 pm
Postów: 14
Może spróbujesz cateringu dietetycznego? Zawsze w drodze coś możesz zjeść a obiad odgrzać w domu :) Ja od niedawna jestem na takiej diecie pudełkowej i naprawdę super mi się to sprawdza. Sama musze być na diecie z niskim IG i taką zamawiam z firmy Burak Dieta :) Jedzenie pyszne, a wygoda naprawdę nie z tej ziemi! Zero zakupów, zero gotowania, zero sprzątania po gotowaniu :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności