Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Okulary + 0,5
PostWysłany: Śro Sty 02, 2008 3:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 02, 2008 3:24 pm
Postów: 2
Miejscowość: Warszawa
Witam! Dziś po raz pierwszy odwiedziłem okulistę, mam 17 lat, i powiedział, że mam początek krótkowzrocznośći. Dostałem zlecenie na okulary + 0,5 . Wiem, że takie okulary są głównie do czytania, pracy przy komputerze itp. Mam pytanie. Czy te okulary można nosić zawsze, czy przeszkadzają na codzień? Proszę o szybką odpowiedź na mojego e-maila, bądź na stronie forum. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie. :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 02, 2008 5:31 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Ja znam sporo osób które jak zaczęły nosić okulary przy małej wadzie to już potem stale musieli nosic, mało tego: wada się bardzo pogłębiała, A koleżanka ma bardzo małą wadę wzroku ( -0,5) i chyba jakieś dwa lata temu też dostała zalecenia od okulisty żeby stale nosić okulary, jednak nie nosiła ich i wada wcale sie do dziś ani trochę nie pogłębiła.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 11:05 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
A ja znalazlam w internecie odpowiedz okulisty na podobne pytanie:
>http://samozdrowie.interia.pl/zdrowie/slownik_zdrowia/news?inf=491727&id=11
CZY OKO KRÓTKOWIDZA MOŻE SIĘ ROZLENIWIĆ OD NOSZENIA OKULARÓW:MOŻE LEPEJ ZMUSZAĆ JE DO PRACY, NIE UŻYWAJĄC SZKIEŁ?
Nie! Zasada zmuszania oka do pracy działa tylko w wypadku dalekowzroczności (...) Krótkowidz przez taki "trening" może się nabawić zmarszczek mimicznych, bo będzie mrużył oczy i wykrzywiał twarz marszcząc przy tym skórę, żeby cokolwiek zobaczyć. A wzrok mu się przy tym nie poprawi, a wręcz przeciwnie, doprowadzi to najwyżej do powiększenia krótkowzroczności


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 10:13 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Wczoraj czytałam wypowiedz okulisty, że przy krótkowzroczności, jeśli wada jest mała i można czytać bez okularów to lepiej się wstrzymać z noszeniem okularów, ale trzeba również ćwiczyć oko dotknięte wadą.
>http://katowice.naszemiasto.pl/na_zdrowie/specjalna_artykul/532865.html?g=1617
Za to przy nadwzroczności, nawet jeżeli wynosi tylko plus 1 dioptrię, bezwarunkowo konieczne są okulary.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 6:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 02, 2008 3:24 pm
Postów: 2
Miejscowość: Warszawa
Chciałem dodać, że są to okulary DO BLIŻY? A więc czy noszenie ich cały czas pogorszy mój wzrok w dali, czy jak założę to wszystko w oddali będzie słabsze?? Proszę o odp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 4:44 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się że soczewki + stosowane są przy dalekowzroczności, a nie krotkowzrocznosci.
Zazwyczaj plusy o takiej mocy są polecane do czytania, pracy przy komputerze itp.
Moim zdaniem, przy małej wadzie wzroku warto je nosić tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne, czy to są + czy -, ale opinie okulistow na ten temat są podzielone.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 8:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 18, 2006 12:24 pm
Postów: 17
Miejscowość: Wroc
Sprawdziłam na sobie - jeśli długo noszę okulary i je zdejmę, to widzę wyraźnie słabiej. Czyli oczy się rozleniwiły.
Ogólna zasada jest taka, że okulary nie powinny być silniejsze niż potrzeba, mogą być dobrze dobrane lub ciut słabsze.
W żadnym razie nie można kupować tanich chińskich podróbek. Soczewki nie są ze szkła, a i rozstaw nie jest nigdy dobrany. takimi okularami można sobie wzrok uszkodzić.

_________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Okulary + 0,5
PostWysłany: Śro Lut 27, 2008 4:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 09, 2008 7:05 pm
Postów: 6
Miejscowość: Przemy
kubus4000 przypisano Ci okulary +0,5 a piszesz, że jesteś krótkowidzem? szkła dla krótkowidzów maja zdolność skupiajaca wiec oznacza sie jest symbolem"-". Plusy sa dla dalekowidzówi to właśnie dalekowidz potrzebuje okularów tylko do czytania. Krótkowidz widzi prawidłowo z bliska a z daleka gorzej. Tak więc jezeli potrzebujesz okularów to tylko np do patrzenia z dala np. na tablice w szkole. Czytac np. ksiazki tez w nich oczywiscie mozesz, ale bez nich tez sobie poradzisz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności