Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sposób na wypadanie włosów
PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 6:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 7:35 pm
Postów: 17
Mam "mały" problem z zakolami nad czołem, robią się coraz większe, obawiam się, że już wkrótce będę łysy :oops:
Wiem że to sprawa genów, że niektórzy szybciej łysieją, ale testuję różne sposoby na porost włosów i chciałbym zapytać się innych o opinię.
Używałem Nizoral, chyba trochę pomaga ale ponoć on uzależnia i jak przestanę go stosować to włosy będą wypadać szybciej :x
Słyszałem o różnych "ludowych" metodach:
Nacieranie skóry głowy spirytusem z sokiem aloesa i jakieś napary z ziół skrzypu.
Czy to ma sens?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 7:06 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2006 10:47 pm
Postów: 11
Nie wiem ile masz lat ale jeśli nie masz jeszcze 20 to odradzam Ci Nizoral. On wprawdzie nie uzależnia lecz efekt kuracji znika po zaprzestaniu stosowania.
W początkowym okresie łysienia lepiej zwrócić uwagę na prawidłową dietę, właściwe proporcje warzyw i owoców, zdrowy styl życia, unikanie papierosów i narkotyków :evil:
Dobrze jest też nie narażać włosów na wyrywanie, czyli regularne skracanie włosów.
Jeśli chodzi o nacieranie skóry głowy preparatami ziołowymi to nie mam co do tego przekonania, a obawiam się, że można przy okazji wyrywać włosy z cebulkami :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 6:37 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 09, 2006 11:02 pm
Postów: 52
Miejscowość: Wroc
W większości kuracji, przy różnych preparatach powtarza się zalecenie masowania skóry głowy, więc to chyba ma sens. Ponoć powoduje lepsze ukrwienie cebulek włosa. Oczywiście nie należy tego robić zbyt energicznie, bo po tym zabiegu nie będzie już czego kurować :D
U facetów problem z wypadaniem włosów spowodowany jest hormonami, Informacje na ten temat są w artykule: Łysienie androgenowe
Większość środków ma tę właściwość, że działają tylko w okresie kuracji, po jej zaprzestaniu znikają też jej pozytywne skutki :cry:


Ostatnio edytowany przez admin, Nie Maj 13, 2007 9:23 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 10:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 7:18 pm
Postów: 23
Miejscowość: Warszawa
Mój chłopak ma "wysokie czoło" i bardzo mi się to podoba. :roll:
Nie lubię facetów z bujną czupryną, zresztą teraz jest moda na bardzo krótkie włosy, to dodatkowo zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 3:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 22, 2007 3:29 pm
Postów: 2
Mi bardzo wypadały włosy. To była tragedia. Tez stosowałym skrzyp, maseczkę z jajka i nafty, ale niewiele to dało. W końcu usłyszałam o AminexiluSP94. Po kuracji tym preparatem włosy przestały mi wypadać i zrobiły się mocniejsze. Nie miałam nawrotu problemu po odstawieniu środka. Tę kurację robi się dwa razy w roku, na jesieni i na wiosnę. Może też w tym jest jakaś skuteczność, że kurację po prostu się powtrza. Jest wersja dla pań i dla panów:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 6:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 26, 2007 6:33 pm
Postów: 3
Niedawno kupiłam Aminexil i mam nadzieję, że pomoże:) Jestem dobrej myśli, bo słyszałam wiele dobrych opinii na jego temat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 10:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Mar 24, 2007 10:11 pm
Postów: 17
Miejscowość: Olkusz
też zamierzam wypróbować, co roku na wiosne mam problem z włosami, w ciagu roku jest OK, a przychodzi wiosna i zaczynaja mi strasznie wypadać :( musze je wreszcie jakoś wzmocnic, do tej pory jeszcze nie stosowalam Aminexilu a przydałaby sie w końcu jakaś skuteczna kuracja :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 28, 2007 7:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 26, 2007 6:33 pm
Postów: 3
mam do Ciebie pytanie Melodia66. Jak najlepiej stosować Aminexil? Muszę go stosować zgodnie z zaleceniami? Tzn zużywać całą ampułkę na raz? Czy mogę sobie ją zostawić na kolejny raz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 4:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 22, 2007 3:29 pm
Postów: 2
Czarka Zdecydowanie nie rób tego! Bo jeśli zostawisz otwartą ampułkę, to ona się utlenia i wtedy ponoć nie jest już skuteczna. Zużywaj całą ampułkę na jeden raz. Lepiej stosować zgodnie z zaleceniami, bo skoro kuracja ma trwać około 6-9 tygodni, to niech tyle trwa:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 1:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 26, 2007 6:33 pm
Postów: 3
aha, to dobrze wiedzieć, nie zwróciłam na to uwagi. W takim razie bede stosować zgodnie z zaleceniami, bo rzeczywiście nie ma co kombinować. Czas najwyższy rozpocząć wiosenną kurację :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 9:58 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
admin napisał(a):
W większości kuracji, przy różnych preparatach powtarza się zalecenie masowania skóry głowy, więc to chyba ma sens. Ponoć powoduje lepsze ukrwienie cebulek włosa. Oczywiście nie należy tego robić zbyt energicznie, bo po tym zabiegu nie będzie już czego kurować :D
U facetów problem z wypadaniem włosów spowodowany jest hormonami, Informacje na ten temat są w artykule: Łysienie androgenowe
Większość środków ma tę właściwość, że działają tylko w okresie kuracji, po jej zaprzestaniu znikają też jej pozytywne skutki :cry:

zalecenie masowania skory glowy,wiec to chyba ma sens.ponoc powoduje lepsze ukrwienie cebulek wlosa(potwierdzam ma to nie tylko sens,jest bardzo skuteczne.heinrich)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 7:01 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Więc tak częstrze mycie głowy, starac się wykonywać prace, które nie "kosztują" nas wiele potu, dużo pokarmów bogatych w Cynk, i różne maseczki z pokrzyw, zielonych orzechów, żółtek jaj :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
I jeszcze to :D

Może ktoś napisze jak mu się udało, lub co nie pomaga (ale proszę zawsze dopisywać jakiej grupy krwi dotyczą spostrzeżenia, to przecież może mieć kluczowe znaczenie) :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sposób na wypadanie włosów
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 8:17 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 21, 2009 6:25 pm
Postów: 3
ja polecam Foltene Pharma Kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn - 12 ampułek
Preparat ma potrójne działanie:Zmniejsza wypadanie włosów,Wspomaga ich naturalny wzrost ,Wzmacnia włosy
Zauważalna poprawa już po 30 dniach stosowania preparatu.
Kuracja uderzeniowa:3 ampułki tygodniowo przez dwa miesiące.
Kuracja podtrzymujące:2 ampułki tygodniowo przez 6 tygodni.
Terapię należy powtarzać do najmniej dwa razy w roku (wiosną i jesienią).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sposób na wypadanie włosów
PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 11:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 27, 2009 11:41 pm
Postów: 2
mnie przestaly wypadac wlosy odkad pije Floradix- to taki preparat witaminowy, ale zauwazylam, ze wlosy mi po nim zupelnie przestaly wypadac, nawet na wiosne i na jesieni nie mam tego problemu, wzmocnily się - moze dlatego, ze wczesniej bylam przemęczona i dlatego mi tak garsciami wypadaly, a teraz mam uzupelnione wszystkie niedobory witamin i po wlosach tez widac


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności