Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uzdrowiska oraz Sanatoria
PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 10:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 26, 2008 9:48 pm
Postów: 1
Mam pytanko jestem chora na oczy i szukam sanatoria lub uzdrowiska ktore ma podpisana umowe z pfron :roll:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Uzdrowiska oraz Sanatoria
PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 4:58 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cieplice Zdrój ? czytałam że tam właśnie leczą choroby oczu.
W Cieplicach jest kilka szpitali uzdrowiskowych i sanatoriów, zakład przyrodoleczniczy i pijalnia wód mineralnych.
W uzdrowisku jest osiem źródeł, które zawierają czynne związki siarki a także śladowe ilości miedzi, manganu, baru, fluoru i tytanu. W Cieplicach są wody termalne (temp. do 44 stopni C) które służą do kąpieli, a także inhalacji oraz kuracji pitnej.
Do celów leczniczych wykorzystywana jest również borowina (m.in. właśnie w chorobach oczu, a ponadto nieżytach krtani).
Niestety nie znalazłam nigdzie potwierdzenia czy mają podpisana umowę z pfron


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uzdrowiska oraz Sanatoria
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 1:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 19, 2008 1:05 pm
Postów: 3
Czyzby Swiatowa Organizacja Zdrowia mylila sie stwierdzajac, ze nie ma dowodow na korzysci zdrowotne wod "leczniczych" ? Podobnie sie ma z balneologia. Idea wyjazdow "do wod" pochodzi z czasow, gdy medycyna byla w powijakach. Do dzis jednak mit w narodzie istnieje. Wszystko opiera sie na pojedynczych stwierdzeniach w rodzaju: "a mojej ciotce to pomoglo...". Bedac przy sprawie wody, to nadal panuje w spoleczenstwie mit picia duzych jej ilosci. W czasie maratonow nie stwierdzono zgonow spowodowanych odwodnieniem organizmu, ale za to bylo kilka ofiar "przewodnienia". Fachowcy zalecaja szklanke wody co 20 min dla maratonczykow, co daje 2,5 l.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności