Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Badanie krwi....
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 2:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 12:55 pm
Postów: 7
Leczyłam zespół policystycznych jajników poprzez Diane 35. Podwyższony testoseron. Przez cały 2006 rok nie zażywałam leków hormonalnych, ponieważ czułam się dobrze, a wyniki miałam super.Od stycznia 2007 nie miesiączkowałam przez 4-5 m-cy.Ginekolog za granicą przypisała mi Diane 35, jak mój lekarz w Polsce. Podwyższone FSH. Brałam je do września 2007. Przerwałam, ponieważ strasznie się po nich czułam. Natomiast testosteron był w normie. Od grudnia 2007 roku mam regularne miesiączki. Martwi mnie jedna sprawa. Zauważyłam, że moje owłosienie stało się bardziej intensywne jak wcześniej miałam przy testosteronie. Moje pytanie: Mieszkam za granicą i mam umówioną wizytę u nowego ginekologa w Polsce, a w terminie przylotu spodziewam się miesiączki. Jaki wobec tego poziom hormonów powinnam sprawdzić i czy przy miesiączkowaniu można wykonać badania tych hormonów? Jeżeli miesiączka jest problemem to mogłabym zrobić badanie hormonów prze wylotem (kiedy nie miesiączkuje) ale muszę wiedzieć jakie mam wyszczególnić przy pobraniu krwi. Proszę o szybką odpowiedź i pomoc.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 4:05 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Zbyt wiele w tej kwestii Ci nie doradzę bo nie mam na ten temat zbyt dużej wiedzy ale dowiedziałam się, że aby stwierdzić zespół PCO wykonuje się przede wszystkim badanie hormonów: LH i FSH w trzecim dniu cyklu i oblicza ich stosunek (LH/FSH).
W zespole policystycznych jajników stosunek LH:FSH wzrasta powyżej 1,5.


Dużo przydatnych informacji na ten temat znajdziesz m.in. na forum http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=50771


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 4:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 12:55 pm
Postów: 7
Kiedy w grudniu zeszłego roku badała mnie ginekolog, stwierdziła, że nic nie wskazuje na to abym miała zespół policystycznych jajników. Od 1,5 miesiąca zaczynam odczuwać brak komfortu związany z nasilającym się owłosieniem...Już sama nie wiem gdzie szukać przyczyny. Zaczerpnęłam kilku opinii specjalistów i jak na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o moje schorzenie to nie ma żadnego podłoża. Być może jest to hirsutyzm a przyczyna jego zespół Cushinga? Czytając o swoich objawach i szukając informacji w internecie, wyszukałam właśnie to...Czy wobec tego sprawdzić profilaktycznie LH, FSH, testosteron i dodatkowo ACTH?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 5:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Moja koleżanka ma zespół policystycznych jajników, stwierdzono jej to parę lat temu. Aby stwierdzić PCOS robi się przede wszystkim USG a także badanie hormonów:
FHS, LH, testosteron, PRL

Ponadto trzeba też zbadać cukier i hormony tarczycy.

Jeśli chodzi o badanie hormonów to bardzo ważne jest w jakim dniu cyklu zrobi się te badania hormonalne:

- 1-3 dc
FSH
LH
Testosteron

- 20-22dc
Progesteron
PRL

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 9:20 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Nadmierne owłosienie czyli hirsutyzm może być ubocznym efektem przyjmowania pewnych leków, może też być spowodowane przez zaburzenia równowagi hormonalnej ustroju kobiety.

W niektórych przypadkach jednak nadmierne owłosienie może też towarzyszyć występowaniu poważnym chorób (takich jak np. guzy jajnika).

Jeśli natomiast występują zaburzenia miesiączkowania, nadciśnienie tętnicze, otyłość a także czerwone rozstępy na skórze, trądzik, to być może przyczyną jest choroba Cushinga, która jest związana z nieprawidłowym wydzielaniem hormonów tarczycy

Zwróć uwagę zarówno na to, gdzie pojawiły się niechciane włosy, a przede wszystkim czy pojawiły się nagle, jeśli tak to konieczna jest dokładna i jak najszybsza diagnoza lekarza specjalisty. W internecie widziałam taki test żeby ocenić na ile to owłosienie jest groźne, nie zaszkodzi go sobie zrobić:
http://samozdrowie.interia.pl/zdrowie/slownik_zdrowia/news?inf=536020&id=15


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 9:49 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
I jescze znalazałm, nie wiem czy to Ci się przyda ale może
objawy jakie występują jeśli chodzi o chorobę oraz zespół Cushinga są bardzo szczegółowo podane tutaj:
http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=44&typ=1


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 5:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Nadmierne owłosienie u kobiet może być spowodowane przez bardzo wiele czynników Może być skutkiem choroby, np. często towarzyszy m.in. torbielom jajników, chorobom tarczycy, guzom przysadki mózgowej. Na ogół jednak nadmierne owłosienie jest jednym z najbardziej charakterystycznych objawów przy zespole policystycznych jajników (PCO), który spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli Twój problem miałby związek z PCO, to prawdopodobnie występowałby szereg innych objawów takich jak m.in:
-nieregularne cykle miesiączkowe
-łojotok. trądzik
-przedłużony czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego
-otyłość występująca przede wszystkim w dolnej części tułowia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 12:55 pm
Postów: 7
Od 6 m-cy mam regularne miesiączki. Nie biorę leków na Zespół Policystycznych jajników od prawie roku. Ostatni raz badałam się w grudniu, zeszłego roku u nowego ginekologa, aby zaciągnąć drugiej opinii. A ponieważ mieszkam za granicą wizyta dużo mi dała. Okazało się, że nie mam problemów z jajnikami. Nie są one powiekszone, czyste, i nie ma żadnej blokady przez guzki. Moja cera nie jest łojotokowa, nie mam problemów z wagą, tylko zauważyłam nasilające sie owłosienie, które się ustabilizowało, ale nie obejdzie się bez depilacji. Nie mam też żadnych guzków, torbieli itp. spraw. Wobec powyższego nie wiem dokładnie jaki może być problem. Skoncentruje się na sprawdzeniu testosteronu, LH, FSH, progesteronu, prolaktyny.

dziękuję za post. mam nadzieję, że wszystko będzie wporządku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 8:58 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Znam dziewczyny u których problem z nadmiernym owłosieniem pojawił się pod tym jak zaczęły golić nogi Po jakimś czasie włosy, które wcześniej naprawdę nie były tak strasznie widoczne, stały się grube, mocne i co gorsze pojawiło się ich jakby więcej a przedtem tak nie miały, dlatego w niektórych przypadkach to nadmierne owłosienie w żaden sposób nie jest związane z chorobą, spowodowane zostało przez czynniki zewnętrzne (golenie, wyrywanie) i w takich przypadkach najlepszym wyjściem jest pozbycie się go laserem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:42 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja też uważam że usunięcie laserem jest najlepszym wyjściem niestety jest to drogie rozwiązanie i w wielu przypadkach trzeba powtarzać Efekty uzyskuje się tym lepsze im usuwane włosy są ciemniejsze Czytałam że lasery najskuteczniej likwidują włosy ciemne (takie, które w cebulce mają ciemny barwnik melaninę).
A co do diagnostyki hirsutyzmu to oprócz podanych wcześniej badan, rutynowym badaniem jest też ocena androstendionu we krwi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Badanie krwi....
PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 10:25 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 04, 2007 8:05 pm
Postów: 95
Miejscowość: problemy z w
Trzeba jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do zabiegu depilacji laserowej, należą do nich m.in. :
- opalenizna (nie można się poddać zabiegowi wcześniej niż co najmniej miesiąc po opalaniu)
- przyjmowanie światłouczulających leków (czyli takich, które mogą spowodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło laserowe, przykładowo do leków takich należą pewne antybiotyki m.in. Doxycyklina oraz Tetracyklina)
- u osób z nieuregulowaną cukrzycą gojenie po zabiegu może przebiegać nieprawidłowo (to samo dotyczy osób nieuregulowanym nadciśnieniem)
- bezwzględnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest ciąża ? u kobiet w ciąży nie wykonuje się zabiegów depilacji laserowej.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności