Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 10:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
a ile trzeba pic tej cytryny dziennie? na poczatku lipca jak pojawily sie te problemy bylam na takiej kuracji cytrynowej ale nic mi wtedy nie pomoglo a pilam naprawde duzo soku z cytryny :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 10:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Ponieważ to drętwienie odczuwasz rano i jak pamiętam w lewej dłoni... pomyślałam, że to może być z "niedokrwienia"... zwłaszcza jeśli miałabyś z natury gęstą krew (A, AB). Ja zauważyłam... pomimo, że mam krew rzadszą niż inni (tak jest ponoć u zerówek)... pewien taki związek przyczynowo-skutkowy. Zdarza mi się, że gdy jestem czymś zajęta i wypiję za mało wody... albo zjem w ilości ponad miarę jakiegoś ulubionego ciasta... albo długo siedzę w wymuszonej pozycji... to właśnie wtedy, jeśli nie wypiję wody z cytryną (najmniej pół cytryny wyciśnięte do szklanki przegotowanej ciepłej lub chłodnej wody) przed pójściem spać... to rano nieraz przydarza mi się coś takiego podobnego do drętwienia dłoni. Nieraz myślałam, że to od kręgosłupa i może tak jest... ale jak tylko wypiję wodę z cytryną... to tego nie zauważam. Takim już jestem eksperymentatorem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 10:22 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Nie ma lepszego masazu,jak masaz stop,jesli jest solidnie wykonywany.
Trzeba go naprawde dobrze znac,z tym,ze ludzie rezygnuja juz po kilu takich masazach sami nie wiedzac czemu.Dopiero po dziesieciu,takich masazach,(w zaleznosci,jakie sa dolegliwosci),taki masaz bywa skuteczny.Stosoj go dalej milka76.Twoj problem,to siodmy kreg szyjny,spiete miesnie szyjne,barkowe,szczegolnie miedzy lopatkami i na samych lopatkach.
Podejrzewam,ze masz tez czeste bole glowy,a nawet zawroty glowy,a to wszystko z tych napietych miesni.
Ciesze sie,ze to nie reumatym-artretym.Idz do dobrego masazysty,powinien Cie od tego uwolnic.Bedac masazystka powinnas miec znajomych masazystow.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 1:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
dziekuje bardzo za odpowiedzi :) o tak spieta jestem bardzo bo raz ze ciagle przy kompie a dwa to nerwus ze mnie straszny. musze poszukac jakiegos masazysty. mieszkam w malej miescie wiec u mnie takiego nie ma. jesli chodzi o masaz stop to niestety samemu trudno go robic i ja wlasnie przy nim sobie nadwyrezylam rece i teraz to nawet nie probuje. myslalam o kupnie jakiegos masazera do stop jest tego troche na allegro. jesli chodzi o dretwienie dloni to w dzien czasami dretwieje lewa ale w nocy glownie prawa potrafi mnie wybudzic w nocy. dretwiejea kciuk palec wskazujacy srodkowy i polowa serdecznego a takze lokiec czyli dosc typowe przy ucisku na nerw srodkowy.
czytalam ostatnio o biszoficie i jego dobroczynnym wplywie na uklad kostno-stawowy i ogolnie miesnie i sciegna. czy ktos probowal tego specyfiku? na allegro znalazlam masc biszofit z zywokostem masc jest produkcji ukrainsiej bodajze.
Pozdrawiam
ps. nie jestem maszystka. probowalam tylko w oparciu o ksiazke gornickiej masowac sobie stopy i mamie rowniez masowalam:-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 11:42 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Nie wiele moge powiedziec na temat masci,bo ich nie stosuje.
Od samego poczatku do masazu uzywam oleje z bardzo dobrym skutkiem.
Oliwa z oliwek zmieszana 1do 1 z olejem arachidowym.Reke mozesz sobie sama masowac,reszte musi juz masazysta.Zacznij od dloni potem nadgarstek,dolna czesc reki cala z mocnym naciskim na miesnie z poczatku bedzie troche bolec,ale przyniesie ulge.Wokol lokcia,a szczegolnie pod,tam gdzie najbardziej boli,bo,to juz najwyzszy czas,jesli chcesz spac bez bolu.Juz samo wcieranie tej mieszanki olejowej,po trzech,czterech tygodniach przyniesie Ci ulge.
Olej Arachidowy-inna nazwa,olej z orzeszkow ziemnych.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 11:44 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Masuj zawsze od dolu w kierunku serca.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 1:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Henryku :)

Czy mógłbyś napisać w skrócie jak się najlepiej powinno masować stopy... znalazłam książkę z punktami... ale Twojego doświadczenia tam przecież nie ma :) ... myślę, że skorzystałoby z tego wiele osób... a może jest już Twoja książka... pamiętam, że się do niej przymierzałeś...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 7:22 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam TeSa!
Cayce uwazal masaz stop za najwazniejszy z masazy,bo bardzo mocno oddzialowuje na wewnetrzne organy,co jest bardzo istotne w utrzymaniu dobrego zdrowia.Zapotrzebowanie na,taki masaz jest niestety minimalne i osobiscie go nie wykonuje.Takiego masazu trzeba sie porzadnie nauczyc,tu nie wystarczy naciskac punkty refleksyjne stopy.Jest tu zachowana pewna kolejnosc,ktora trzeba dokladnie znac,a taki masaz trwa dobre czterdziesci minut.Kolezanka,ktora opiekuje sie moimi stopami,(chodzi o kosmetyke,paznokcie)wykonuje mi,taki masaz raz w miesiacu,Nie jest latwo opisac,taki masaz.Trzeba,tu skorzystac z konkretnych materialow,lub ksiazki na ten temat.Nawet nie wiem,czy cos,takiego posiadam.Mam wiele ksiazek na temat masazu,ale do wielu jeszcze nie zagladalem-brak czasu.
Co,do ksiazki,to mialem prawa autorskie do wydania dwoch ksiazek do,ktorych realizacji nie doszlo z powodow finansowych,obiecana pomoc z Belgii nie nadeszla.A,ja sam nie wiem,czy potrafilbym bez czyjes pomocy napisac ksiazke.Moze sie jeszcze ktos znajdzie,kto potrafi pisac i pomoze wypracowane techniki fachowo przelac na papier.Zalmuje sie glownie kregoslupem,jego masazem i ustawianiem.Uwalnianie zablokowanych nerwow,poprzez masaz i akupresure (czesciowo).Uwalnianie nerwow,to przywracanie zycia.To,co przez lekarzy nazywane jest slabym krazeniem krwi,to po prostu zablokowane nery,ktore mozna uwolnic,a tym samym,przywracaniem zycia w danym organie,lub czesci ciala.
Poz.henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 7:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
witam, mam pytanie czy po kazdym okladzie z rycyny trzeba wyprac te flanelke czy nastepnego dnia mozna uzyc tej samej tylko dolac swiezego olejku?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 12:01 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
Można dolać i nawet nie ma potrzeby prać. Starą flanelkę można wrzucić do świeżego oleju na patelni i ponownie w ten sposób zmoczyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 10:27 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
Witam ponownie. oklady stosuje juz 2,5 tygodnia i chyba na mnie nie dzialaja :( czy stosuje je za krotko?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 4:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam milka76!
Mozesz opisac,co i jak to robisz,jakiego materialu do tego uzywasz i przez,jaki czas masz ten oklad na ciele.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 8:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
uzywam flaneli nie wiem chyba bawelniana jakas jeszcze kupiona za "komuny" kiedy kupowalo sie co bylo w sklepie bo a noz sie przyda :lol: dlugo lezala w szafie mama cos miala kiedys z niej szyc wiec teraz jak znalazl. flanelke 2-3 warstwy nasaczone olejkiem przykladam do chorych miejsc nastepnie owijam folia spozywcza samoprzylepna i zakladam cienkie rekawiczki. ogrzewam przy termoforze do 1,5 godziny. czasami oklad zostawiam na noc i dopiero rano sciagam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 8:38 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam Milka76!
Powoli,Ty chyba naprawde jestes zbyt nerwowa,a to do niczego dobrego nie prowadzi.
Bedzie dobrze,jak sie upewnisz,ze naprawde uzywasz flaneli,to bardzo istotne.
Flanela powinna byc zlozena minimum z trzech lub czterech warstw.
Taki oklad powinien byc mocno nasaczony olejem na to folie,zeby nie przeciekal,a potem jeszcze owinac recznikem,aby utrzymac cieplo.Z takim okladem mozna isc spac,zalezy gdzie sie go robi.Poczytaj wszystko powoli i przemysl,potem stosuj.
Pytac zawsze mozna.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 9:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
material ktorego uzywam napewno jest flanela wiec wszystko robie zgodnie z przepisem :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności