Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 6:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 7:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Maja,
To troche za malo informacji,nie napisalas gdzie to wystepuje,ktorej czesci ciala dotyczy.
Moze to byc spowodowane lekami hormonalnymi takie,jak gonadotropina,kortyzon,estrogeny.
Dotyczy to w glownej mierze gruczolow dokrewnych.
Oklady z oleju zawsze mozna stosowac na brzuch,obszar watroby.
Jesli dotyczy to piersi tez mozna stosowac oklady,wraz z drenazem limfatycznym.

Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 8:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 17, 2013 11:07 pm
Postów: 3
Witam Henryku. Bardzo dziękuje za odpowiedź. Przepraszam, ale nie wyraziłam się jasno. Chodzi o mojego chłopaka, ma on lekką ginekomastie wokół sutków. Są to wyczuwalne zgrubienia tkanki gruczołowej, tłuszczowej. Ma on 30lat, kilka lat temu robił badania, chodził do endokrynologa i wyniki były w normie, zaproponowano mu zabieg. Jest to lekkie powiększenie piersi, ja tego nie zauważam, ale jemu to przeszkadza. Kiedy natrafiłam na ten temat pomyślałam ,że może okłady z olej rycyn. mogą mu pomóc. Czy jest sens próbować okłady, a może coś innego?
Pozdrawiam serdecznie. maja


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 10:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 17, 2013 11:07 pm
Postów: 3
Przepraszam jeszcze jedno, czy polecasz olejek rycynowy na żylaki? Widziałam na forum twój zestaw ćwiczeń, czy dodatkowo olejek może zmniejszyć żylaki?
Dziękuje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 7:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Maja,
Z moich skromnych informacji wynika,ze ta choroba dotyczy glownie mezczyz.
Nic nie napisalas,jakich lekow zazywal,lub zazywa w dalszym ciagu.Nigdy sie z czys takim nie spotkalem i nie bardzo wiem ,jak Ci pomoc.Cayce nic na ten temat nie mowi.
Trzeba koniecznie znalesc przyczyne tej choroby,a moze to bayc zazywanie lekow,o ktorych wspomina medycyna konwencjonalna.
Przyko mi,ze nie umiem pomoc.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 8:07 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj Henryku :)

To bardzo miłe, że czasem tu zaglądasz... i pomagasz. Czytałam tu gdzieś wcześniej, że miałeś przymusową przerwę w dostępie do forum.Pisałeś też, że myślisz o wydaniu książki... i że uczysz kogoś tajemnic z zakresu skutecznego masażu limfatycznego. Ja też chciałabym Cię poprosić o pomoc. Czy mógłbyś, napisać parę słów na temat takiego masażu, zwłaszcza nóg... może wypróbowałabym go ma swojej mamie (86). Nie wiem czy da się zwalczyć te jej opuchlizny nóg... ale chciałabym choć trochę jej pomóc... by mogła choć jeszcze trochę pochodzić. Ona boi się iść do szpitala. Dotąd sądziłam, że opisany w chińskiej książce Kompleksowy system samoleczenia... masaż meridianów jest czymś wystarczającym... ale to chyba nie dotyczy takiego wieloletniego stanu. Kiedyś w naszym szpitalu (podczas badań przed założeniem stymulatora) lekarka powiedziała mi że to jest sprawa beznadziejna... Ostatnio kupiłam w antykwariacie Biologię Villee'ego. W niej przeczytałam, że takie klocowate nogi mogą się robić... od zakażenia nicieniami... Ona nie ma takich jak tam na zdjęciu na 908 stronie... ale od razu pomyślałam o paraproteksie... on truje wszystko... zaczęła go brać... ale to jest bardzo długa kuracja i tak naprawdę nie wiem... czy wydzielające się toksyny nie spowodują przyspieszenia pogarszania stanu. Muszę poczytać na forach... może ktoś coś na ten temat napisał. Rzecz w tym... że ona zamiast na zmianę leżeć i chodzić... najbardziej lubi siedzieć i słuchać radia... a do tego podjada niedozwolone słodycze... Głupio jest mi ze względu na Jej wiek zabraniać tych drobnych przyjemności :)


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 10:32 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Jeśli chodzi o drenaż, polecam podręcznik "drenaż limfatyczny" Adama Zborowskiego. Nie jest może najtańszy, ale jest dobry, objaśnia wszystko w przystępny sposób. Można go dostać w praktycznie każdej księgarni.

Nie wiem jak wygląda sprawa, ale puchnące nogi mogą być też od długiego trzymania ich nieruchomo opuszczonymi w dół (praca siedząca, albo stojąca, w jednym miejscu, bez możliwości pochodzenia sobie od czasu do czasu) albo od zaburzonej pracy serca (niewydolność lewo- albo prawokomorowa - nie pamiętam dokładnie, objawia się utrudnionym odpływem krwi żylnej z kończyn dolnej).
Zanim jednak zabierzesz się za masaż limfatyczny, poczytaj sobie o pozycjach drenażowych - na opuchnięte nogi najlepszą sprawą jest położenie się na plecach i podłożenie czegoś pod kolana i kostki tak, żeby kostki były nieco wyżej niż kolana. Pozwala to chłonce (limifie) pod wpływem grawitacji spływać do większych węzłów chłonnych i opuchlizna ustępuje. Co jakiś kwadrans warto wstać i przejść się po domu parę minut, żeby poprawić krążenie.
Jeśli już chodzi o sam masaż to hmm... Najpierw proponuję poczytać. Ale nie zaszkodzi, jeśli będziesz spokojnymi, ale nieco mocniejszymi ruchami masować nogi w następujący sposób:
1. Ruchy zawsze wykonujesz w kierunku tułowia (czyli w górę nóg).
2. Masujesz 'odcinkami', czyli najpierw masujesz okolice pachwin, pośladki itd, dopiero potem uda, później podudzia, na koniec śródstopie i dopiero potem palce. Zapewniasz tym udrożnienie kolejnych węzłów chłonnych.

W samym drenażu jest ważnym to, by 'podwójnie' opracowywać stawy, ale dopóki się nie wczytasz w ten masaż, najważniejszą rzeczą będzie masowanie w tej kolejności, którą podałem wyżej. Dobry efekt odniesiesz wtedy, gdy będziesz masować w tej pozycji drenażowej (czyli z kolanami i kostkami uniesionymi wyżej). Podkładając coś (poduszki, zwinięty koc) pod stawy pamiętaj o tym, by żadna z tych 'podpórek' nie uciskała na nogi, bo szkodzi to przepływowi krwi. Jeśli uniesiesz nogi do kąta 15-20 stopni względem podłoża, w zupełności to wystarczy.


Mam nadzieję, że choć trochę objaśniłem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 9:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj TeSa

Tak,czasami tu zagladam i staram sie podpowiadac w niektorych sprawach.
Mialem tez ograniczony dostep do internetu,ale byl to glownie zwiatane z przeprowadzka i nieporozumienie z firma,a dokladnie z jednym z ich przedstawicieli,zarozumialym ignorantem.
Co,do ksiazki to sam nie pisalem zadnej,ale mialem mozliwosc wznowienia dwuch pozycji Cayc `ego,do czego nie doszlo z powodow finansowych.
Praktycznie nie robie drenazu limfatycznego i nie znam calego przebiegu tego drenazu.
Praktycznie zostalem zmuszony koniecznoscia pomocy bliskiej mi osoby,do drenazu liomfatycznego piersi,ze wspanialym skutkiem,co wyprobowalym tez na innych kobietach ( rak piersi ) z dobrym skutkiem.
Juz,to opisalem w tym,czy innym temacie,ale na tym forum,moim skromnym zdaniem w duzym stopniu odpowiedzialny jest biustonosz,a szczegolnie druty .
Jesli sie temu blizej przyjzec,taki drut potrafi zablokowac przeplyw limfy w dolnej czesci piersi,naciska dwoma koncowkami w polowie wewnetrzej strony obu piersi,jak i z zewnetrznej strony bardziej miekkiej,co powoduje powstawanie cyst dosc wyraznie po stronie zewnetrznej,jak i stwardnien po stronie wewnetrznej.
Lecze tez energia,co pomoglo mi,jak do tej pory usunac u kilku pan,cysty i raka.
Trudno mi powiedziec,co jest bardziej skuteczne,ale jestem przekonany,ze drenaz limfatyczny i unikanie takich biustonoszy,pomaga w piedziesieciu procentach.
Skorzystaj z rady Beardymana widac,ze ma w tej dziedzinie doswiadczenie,byc moze stosuje to na codzien jest to zgodne z masazem klasycznym.
Przepraszam musze przerwac.
cdn.

Poz henryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 9:25 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Z masażem klasycznym ma wspólne niektóre techniki, metodyką jednak zasadniczo się różni :)
Nie stosuję może specjalnie często drenażu, ale udało mi się pomóc kilku osobom w ten sposób. Jest to oczywiście metoda do stałego stosowania - jak w znacznej części masaży, jest on jedynie narzędziem do leczenia objawów, nie przyczyny.
Mimo to, nawet przy tak pobieżnych wskazówkach powinnaś dać radę chociaż zmniejszyć opuchliznę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 9:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam,

Trudno mi cokolwiek doradzic,gdyz wiek juz nie pozwala na niektore terapie.
Beardyman i tu ma racje piszac o niewydolnosci serca.
Opisz mi nogi u mamy,czy ma bole w dolnej czesci nog,lydki, stopy,czy zbiera sie w nich woda,jakie zabarwienie maja lydki i stopy,moga byc brazowe,sine lub ciemnoniebieskie.
Ja w duzej mierze stosuje akupresure,caly przebieg nerwu ischiasowego,co przywraca zycie w nogach.
Mozna tez zastosowac goraca kapiel w fusach starej kawy,ale tez raczej nie wskazane w takim wieku.
Masaz refleksyjny stop.
Stopy utrzymywac ciagle w cieplej temperaturze,to dosc wazne,poprzez stopy zimno dostaje sie do calego ciala.
Sprobuj przez tydzien czasu zrobic mamie na noc oklad z oleju rycynowego tylko na jedna noge i zobacz,jaka bedzie reakcja.
Kobiety,ktore to stosowaly mowia,ze spia,jak dzieciatka.
TeSa,w takim wieku trudno cokolwiek doradzic,ale opisz mi nogi mamy.

Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 27, 2013 11:00 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Zawsze możesz też przejść się do lekarza i poprosić o skierowanie na fizykoterapię - zabiegi wodolecznicze, może zmiennocieplne.
Samej gorącej kąpieli nie chcę polecać, nie wiem dokładnie jak organizm mógłby zareagować - lekarz czy fizjoterapeuta powinien już mieć taką wiedzę... A jeśli masz kogoś takiego znajomego, dopytaj jakie temperatury, procedury i co możesz u mamy zastosować. Takie zabiegi wodą można spokojnie zastosować w domu, trzeba by się tylko dowiedzieć co i jak :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 9:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Henryku i Beardyman
Dzięki za wsparcie... przede wszystkim to nogi w zależności od tego czy długo siedzi... czy leży ciepło przykryta są innego koloru (jak poleży pod przykryciem są ciepłe... normalne i jasne... tylko bardzo grube ). Jak posiedzi robią się trochę sine i twarde... (opuchnięcie jest aż do palców prawie równomierne)... twierdzi, że woli to... bo lepiej Jej chodzić boso... i lepiej oddychać. Teraz przylepiam Jej na stopy też plastry oczyszczające. Dotąd nie chciała zbytnio leżeć... zwłaszcza z uniesionymi nogami. Jak wczoraj Beardyman przypomniał mi o tym uniesieniu nóg... chociażby dla poprawy krążenia chłonki dała się namówić i przekonała, że lepiej się czuje... nogi robią się trochę miękkie. Ale to tylko chwile. Rzeczywiście ma m.in. zdiagnozowaną niewydolność serca... i od 10 lat wszczpiony stymulator. Jak nie bierze leków ma za duże ciśnienie. Wszystkie leki mają działania uboczne... i najlepiej byłoby ich nie brać... ale doktor wymieniając w zeszłym roku stymulator powiedział, że jest procedura i przypisane jej leki... zresztą tylko 4. Teraz czekamy na lekarkę. Ostatnio długo nie chorowała... ale w niedzielę (tylko) dostała 38 st...i chyba stąd to pogorszenie... może to wirus grypy atakujący zerówki... zdążyłam w piątek pomyśleć... że Jej jednak nie bierze... mam nadzieję, że przetrzyma. Będę próbować stosować we własnym zakresie to co piszecie... Pozdr
TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 2:27 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Najlepiej by było, gdyby w każdej wolnej chwili unosiła nogi do góry.
A jak leży, można podłożyć pod nogi ręcznik a nogi owijać drugim, nasączonym ciepłą wodą. Woda ma duże przewodnictwo cieplne, więc ciepło szybciej przenosi się na skórę. Jak woda w ręczniku ostygnie, namoczyć znowu. A jak już skończy się okłady, to koniecznie pod koc, żeby rozszerzone powierzchowne naczynia krwionośne nie oddały ciepła z powrotem do otoczenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 12:47 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Lekarka przekonała nas... że w związku z nagłym pogorszeniem stanu niewydolności krążenia u Mamy... tylko w szpitalu mają możliwości przeprowadzić tak duże odwodnienie... zobaczymy jakie będą efekty.
Z tymi ręcznikami wydaje mi się rozsądne działanie... czy przypadkiem nie powinno się ich moczyć w słonej wodzie... choć lekarze przestrzegają przed solą, pamiętam, że chyba Nieumywakin zwracał uwagę na to, by w organizmie nie brakowało sodu... On jest wybitnym lekarzem... a stwierdził w swej książce Woda utleniona na straży zdrowia, że w przypadku 90% rad lekarzy trzeba robić na odwrót... i wyjaśnił dlaczego :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:15 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Nie, nie trzeba. Wystarczy zwykła, ciepła kranówka :)
Nie ma tu większego znaczenia skład chemiczny tej wody, najważniejszą kwestią jest przewodnictwo cieplne wody. Jest ono dość spore, dlatego na przykład sauna parowa działa dużo szybciej niż sauna sucha :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 5:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witajcie. Mama wróciła ze szpitala bardzo osłabiona... ale już widać jakieś oznaki poprawy... woda z nóg zeszła w szpitalu od silnych leków odwadniających... ale nie można ich stosować cały czas bo jest od tego okropna wysypka... i tak naprawdę za bardzo odwadniają. Niestety w tym szpitalu Mama "przyzwyczaiła" się ponad miarę do leżenia. Zwaliły ją z nóg antybiotyki. Jadła same papki... a właściwie była karmiona. Teraz już jada sama normalnie na siedząco i to co wszyscy. Jak leży nogi są już akurat i na dodatek zniknęły te stwardnienia, które miały nigdy nie zniknąć... niestety na razie nie ma siły by stanąć na nogach... ale może domowe jedzonko poprawi Jej kondycję. Niestety, gdy siedzi nogi bardzo szybko robią się sine... nie wiem czy to jest normalne. Jeden z młodych lekarzy w szpitalu zwrócił mi uwagę... że kiedyś ludzie przecież przestają chodzić... to akurat prawda... ale ja myślę, że teraz jest po prostu słaba. Bardzo też obniżyło się Jej ciśnienie...względem tego co miała wtedy jak chodziła. Pozdr


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności