Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 9:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:06 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Mumina faktem jest ze olejek rycynowy wysusza skórę nawet w stosunku 3-7 ostatnio zmniejszyłam 2-8 z tych 8 połowę to oliwa z oliwek i olej lniany, dołożyłam trochę pyłku kwiatowego , kilka kropli cytryny i pół łyżeczki soku z żyworodki i nie widzę żeby wysuszało skórę
Na wiosnę robię olej majerankowy , świeży majeranek zalewam oliwą z oliwek to jest dobre na węzły chłonne po operacji uelastycznia węzły
a na kręgosłup jest dobry olej z dziurawca świeży dziurawiec zalewamy olejem chyba 14 dni maceruje się potem przecedzamy i smarujemy kręgosłup , dobrze jak dziurawiec jest zbierany w czerwcu

sorki że trochę zboczyłam z tematu


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:27 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Aby nie wysuszał, to trzeba zastosować 1:9.
Tu masz ciekawostki, ale to tłumaczenie, eh:
http://www.theoilcleansingmethod.com/. Zaczernij link i prawym przyciskiem ,,wyszukaj..."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:38 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Dzieki frania za relacje okladow z oleju rycynowego na piers,zadna z Pan,ktorym to proponowalem nie chciala tego stosowac.
Pomagam im drenazem limfatycznym i Cysty znikaja,jak rowniez rak piersi tu moge sie pochwalic dobrymi wynikami,az boje sie o tym pisac by nie zapeszyc... dotychczas pomoglem wszystkim.
Chcialbym tu zwrocic uwage,na biustonosze,ktore w wiekszosci u dolu posiadaja dosyc gruby drut,uwierajacy i uciskajacy pod piersiami,co automatycznie blokuje nerwy i krazenie limfy.
Korzystajcie z kazdej chwili kiedy mozecie chodzic bez biustonosza.
Jest dobrze po sciagnieciu bh rozmasowac miejsce do ktorego przylegal drut.
Robi sie to lekko samymi koniuszkami palcow w gore i w dol pod piersia,a potem calymi dlonmi od dolu piersi do ramienia,gdzie znajduje sie punkt zbiorczy limfy,robcie to naprawde bardzo delikatnie nie stosowac zadnych naciskow.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 2:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Henry a możesz mi przybliżyć na czym polega ten drenaż limfatyczny? Sama jestem Amazonką i nie chcę drugi raz przez to wszystko przechodzić dlatego imam się wszystkiego


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 2:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
czy to jest ten masaż co powyżej napisałeś ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 4:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
To tylko czesc drenazu limfatycznego i wykonuje sie to bardzo delikatnie,koniuszkami palcow.
Chodzi o to by rozmasowac najbardziej obciazone miejsce przez ucisk drutu.
Jak,juz poddacie sie masazowi,to wybierzcie raczej kobiete,maja wiecej wyczucia i delikatnosci.
Polecalem to z poczatku moim Paniom,ale wracaly.Mysle,ze to blad masazy na recepte.Robi sie to...... bo sie robi,bez odpowiedniego zainteresowania pacjetem.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 26, 2011 9:07 pm
Postów: 7
heinrich napisał(a):
Witam.
Gradowka nic mi nie mowi,napisz cos o tym dokladniej.
Olej rycynowy,dla mnie prawdziwa fascynacja.
Postaram sie was zapoznac z tym fascynujacym olejem,czesciowo przetlumaczonym na jezyk polski z ksiazki amerykanskiego lekarza,ktory w swojej praktyce stosowal oklady z oleju rycynowego.
Wiliam A.McGarey,M.D.,Edgar Cayce and the Palma Christi(virginia Beach:A.R.E Press.1967.)
Postaram sie namowic jedynego czlowieka w polsce,ktory tlumaczy i pisze na ten temat aby przetlumaczyl ta ksiazke w calosci.
W roku 1967 napisalem ksiazke o stosowaniu w klinicznej praktyce medycznej okladow z oleju rycynowego.Zawarta jest w niej analiza 81 przypadkow.Wsrod wszystkich lekow jakie stosowalem w czasie mojej praktyki medycznej nie znalazlem niczego,co przewyzszaloby olej rycynowy w jego uzytecznosci,jego wartosci leczniczej i zasiegu mozliwosci jego stosowania.
Uzywalem i zalecalem olej rycynowy do okladow,do stosowania miejscowego,w kroplach i duzych dawkach doustnych,doslownie tysiace razy i tylko w dwoch czy trzech przypadkach natknalem sie na pacjeta,u ktorego wywolal alergie.Ludzie w trudnych przypadkach uciekali sie do stosowania oleju rycynowego przy leczeniu calego szeregu chorob,od zapalenia wyrostka robaczkowego poczawszy,po skleroderme,lacznie z objawami bolu,wypadnieciem dyskow,nadpobudliwoscia,guzami,szumem w uszach,nudnosciami itp.


Witam
Czy sa dostepne informacje jak stosowac olej rycynowy w przypadku wypadniecia (uwypuklenia) dysku (pierscienia wloknistego) ?
Pozdr.
Darek22


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Henry piękne dzięki za wskazówki, robię też okłady na ramię a to na pachę bo miałam zmiany w węzłach i coś jakby pobolewały, sama nie wiem czy to reumatyczne czy coś tam zostało i daje znać o sobie.
Darek chętnie poczytam jak byś coś podrzucił w temacie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
ups nie dokładnie przeczytałam Darka i przepraszam Cię Henry, skojarzyłam ze ten powyższy wpis był Darka sorki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 4:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 19, 2011 4:57 pm
Postów: 8
:roll: witam wszystkich .Ja zaczęłam stosować olejek rycynowy do okładów na okolice brzuch i czuje się dobrze.coraz bardziej przekonuje się do niego i dobroczynnych jego właściwości.Dziękuje Henryku ,franiu i mumino jesteście wspaniali.Mało kto poświęca swój czas by podzielić się z swoją wiedzą,którą nabył wieloletnim praktykowaniu.Jelito sobie oczyściłam i też czuje ,że przeziębienie które mnie brało ustąpiło.Henry obiecałeś ,że na temat raka napiszesz mi więcej .Czy twoja bratowa, o której pisałeś już 8 lat jest zdrowa stosowała jakieś metody naturalne? czy mógłbyś więcej o tym napisać?Bardzo mnie budują świadectwa ludzi, którzy pokonali raka metodami naturalnymi.Podnosi mnie to na duchu i mobilizuje ,że i ja mogę wygrać walkę.Przepraszam ,że jestem tak dociekliwa ,ale ja szukam nieustannie w śród ludzi przyjaznych i służącym pomocą z doświadczeniem.Pozdrawiam :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 5:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Frania, ja mam prawie takie same kłopoty, co i Ty, tylko z poślizgiem parudniowym. Pisałaś wyżej o nadciśnieniu, i proszę, od wczoraj ja też tak mam, eh...Czasami wydaje mi się, że to ja sama je prowokuję, wsłuchuję się w swój oddech...i serce zaczyna tańczyć, raz szybko, raz wolniej. Węzły i pierś też....ćmią.

Dzięki Henryku za porady odnośnie masaż piersi i okolic. Szkoda, że nie mam komu ich zlecić, hihi..sama więc się głaszczę...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 8:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 26, 2011 9:07 pm
Postów: 7
Aby nie zasmiecac "rycynowego" watku zalozylem nowy temat dotyczacy nadcisnienia.
http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=1078


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 10:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 05, 2011 4:21 pm
Postów: 70
Ech mumina a z tym masowaniem piersi to nie masz kogoś na oku co by Ci pomógł ? :roll: Mumina z tą Twoją piersią może to sprawy tarczycowe to znaczy hormonalne, ja bym okładała pierś i węzły chłonne olejkiem rycynowym , bo to wszystko jest połączone ze sobą , nic w organizmie nie działa samodzielnie, wszystko jest uzależnione od siebie

Darek ja nie bardzo rozumiem co to znaczy zaśmiecać?Jeśli się pytam czy okłady na nerki pomogły by mi na nadciśnienie bo wiem że chore nerki podnoszą ciśnienie , czy to już jest coś nie stosownego?
Wydaje mi się ze w dochodzeniu do zdrowia dużo jest wspólnych mianowników , jak np. dieta , grupa krwi, okłady czy zażywanie tego czy tamtego? :)
jeśli żle kumam to proszę mnie oświecić

hejka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 10:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Darek22!
Osobiscie nigdy nie stosowalem okladow z rycyny na kregoslup,pomagam ludziom w inny sposob,ustawianiem i masazem.
Mumina podala tu chyba link pewnego forum,na ktorym robia takie oklady.
Robic je zawsze mozna.
Proponowalbym,taki oklad na calej dlugosci kregoslupa tak,zeby byly objete tez najdluzsze miesnie grzbietu gdzie znajduje sie duzo blokad,a jakos nikt z masazystow nie zwraca na to uwagi.

To na,co uskarzal sie riko62 bylo wlasnie taka blokada,stluczony i twardy miesien,co stwarza duze problemy oddechowe.
Po kilku minutach rozmowy miesien doszedl do normalnego stanu... zaczal gleboko normalnie oddychac i wszystko wrocilo do normy.
Nawet,jesli ma zlamane zebra,to uwolnienie miesnia pozwala mu normalnie oddychac bez bolu.

Prosze Panie o troche cierpliwosci... juz myslalem,ze bede mial w tym tygodniu wiecej czasu,ale nic z tego.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 10:12 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
merry

Prosze o wyrozumiałość. Miałem Ci opisać zalecenie Edgara odnośnie raka. Obecnie mam mały kocioł w związku z kwitologią odnośnie budowy domku.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 83 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności