Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:34 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 9:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 19, 2011 4:57 pm
Postów: 8
maxwell dziękuję ,że nie zapomniałeś.Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 11:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 26, 2011 9:07 pm
Postów: 7
Czesc Henryk
Zastosowalem 3 calonocne oklady na calej dlugosci kregow ledzwiowych i objawy pozostaly bez zmian. Ze schorzeniem borykam sie od niemal dwoch lat, a od 3 miesiecy stosuje kolagen naturalny w tabletkach i dopiero po nim (+ cwiczenia ) widze poprawe. Pierscien wloknisty jest zbudowany z wlokien kolagenowych i wg. mojej oceny jego slaba struktura jest przyczyna "problemow dyskowych" . Oczywiscie kazdy ogranizm jak i jego schorzenie jest inne i to co komus pomaga nie zawsze drugiemu pomoze i odwrotnie.

frania - faktycznie masz racje, ze zle sie wyrazilem z tym "smieceniem" ale z drugiej strony, to tworzac osobny temat przytoczone informacje moga okazac sie przydatne rowniez dla osob nie czytajacych tegoz watku.

Pzdr
Darek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 02, 2011 7:34 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Darek22!
Z Twojego postu wynika,ze po cwiczeniach czujesz sie lepiej,a jesli uwazasz,ze to kolagen to, go zazywaj.Moim zdaniem to cwiczenia.
Napewno stosowales oklady na zimno.
Zacznij na nowo,ale na goraco minimum poltorej godziny.
Rozgrzej olej na patelni,nasacz dobrze flanelle czterokrotnie zlozona i przyloz tak,zeby obejmowala nie tylko kregi ledzwiowe,ale minimum polowe posladkow,bo moim zdaniem tam bedzie cala przyczyna.Na to przyloz jeszcze poduszke elektrycza.Oklad powinien byc caly czas tak cieply,jak tylko cialo moze wytrzymac.
Czas od 1,5 godz. do 3 godz.
Jeszcze nigdy tego nie stosowalem tak,ze nie moge napisac w jakim stopniu to pomoze,najwazniejsze,ze nie zaszkodzi.
Musialbys mi dokladniej opisac Twoje objawy ,gdzie wystepuja promieniowania.
Moga to byc nogi,nerki lub podbrzusze i gdzie wystepuje bol.
Diagnoza lekarska nie wiele mi mowi.
Moze ktos naciskac na posladki i wtedy sie zorietujesz,w ktorym miejscu najbardziej boli i powinno promieniowac do nogi.
Opisz mi to dokladnie.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 9:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj merry!
Rak,napewno nie bedzie latwo wszystkiego opisac,to temat troche rozlegly i bede sie poslugiwal zaleceniami E.Cayc `ego.
Jest to w/g mnie w duzym stopniu sprawa indywidualna,kazdego czlowieka.
Ludziom,ktorym udalo mi sie pomoc dotychczas na przestrzeni kilu lat jest nie wielu,jesli dobrze pamietam 11-12,glowmie rak piersi,a u szwagierki rak macicy.
Pijany lekarz i pielegniarka na dyzurze!!!.
Pozostawili czesc lozyska,powodujac tym raka macicy.
Dla mnie jest to liczba ogromna,nigdy sie tego nie spodziewalm,ale pomoglo za,co dziekuje Bogu do,ktorego zawsze sie zwracm,gdyz takie uzdrowienie pochodzi tylko od Niego i przez Niego,
Ci,ktorzy wspolpracuja ze mna i modla sie o zdrowie zdrowieja,ale zawsze zaznaczam,ze ich wyzdrowienie zawdzieczaja samym SOBIE i Bogu!!!
Pozbycie sie strachu... zyj tu i teraz,bardzo pomaga.

Rozum potrzebuje Ducha,ktory wszystko ozywia.
Z koleji Duch potrzebuje Rozumu!!! zeby ozywic TO,co Rozum stworzy!!!!!

Merry,zawsze mozesz sie do mnie zwracac w miare mozliwosci postaram sie Ci pomoc.
Wiem tez,ze czytajac ten post bedziesz odczuwac,takie mile cieplo,potrafie Cie pomalu odbierac.Badz dobrej mysli,a wszystko sie ulozy.


Temat raka w pozniejszym terminie.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 12:04 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 26, 2011 9:07 pm
Postów: 7
Witaj Henryk
Oklady, ktore robilem byly wykonane przy udziale poduszki elektrycznej ( min 2 godz ) wiec byly robione na cieplo. Jednak nie obejmowaly one posladkow, zatem w sobote rozpoczne oklady wg. Twoich wskazowek. Wracajac do cwiczen i kolagenu, to cwiczenia z przerwami wykonuje od niemal dwoch lat i dopiero jak zaczalem stosowac ten kolagen zauwazylem poprawe tj: mniejsze dolegliwosci bolowe, wiecej sily w kregosupie ledzwiowym, mozliowsc biegania - poczulem sie niemal jak Forrest Gump :)
Moje objawy: niewielkie i stosunkowo rzadkie bole i dyskomfort w okolicy ledziowej. Czeste bole w prawej nodze wystepujace czasami razem i czasami osobno we wszystkich czesciach nogi tj. biodro, udo, kolano, lydka, piszczel, stopa. Bolotworcze siedzenie bez podparcia kregoslupa ledzwiowego i siedzenie pod katem wiekszym niz 120-130%. Podczas plywania bole w 99% ustepuja. Rowniez podczas delikatnego biegu truchtem bole ustepuja.
Podczas naciskania na posladki nie odczuwam zadnych zmian ani dodatkowych boli. Podczas ucisku na okolie dyskow L4/L5/S1 odczuwam niewielkie dolegliowsci bolowe w tych rejonach po prawej stronie bez zadego wplywu na dolegliwosci bolowe w prawej nodze.
Pozdr
Darek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 6:10 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 26, 2011 9:07 pm
Postów: 7
czas wystepowania boli wyglada nastepujaco:
- bole w ledzwiach po prawej stronie wystepuja w ok 50 % czasu
- bole w prawej nodze utrzymuja sie niemal bez przerwy - czasami mocniej, czasami sa odczuwalne w bardzo malym stopniu, rzadko nie sa odczuwalne w ogole.
Spie i zasypiam normalnie. Lezec moge tylko na wznak i na lewym boku ma twardym materacu. Praktycznie zawsze podczas podczas lezenia na wznak bol jest odczuwalny w mnieszym stopniu.
Zle napisalem, ze bol ustepuje podczas truchtu. Podczas biegu bol sie nie nasila i odczuwam go jakby byl mniejszy.
W tamtym roku robilem rezonans i tomograf L/S. Wyniki obu badan mam zachowane.
Pozdr
Darek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 11:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 19, 2011 4:57 pm
Postów: 8
Witam Cie Henryku i dziękuje .Ja jestem osoba wierzącą ,praktykującą i modlę się do Boga.Jak będziesz miał czas to napisz mi więcej o tych paniach które chorowały na raka.Interesuje mnie wszystko ,co im pomoglo.Podam Ci moja skrzynkę ,żeby nie zaśmiecać forum. misia0027@interia.pl :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 10:10 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Darek22!
Z tego,co piszesz nie powinno byc duzego problemu,zeby Cie uwolnic od tych dolegliwosci.
Gdybym mogl Cie kilka minut podotykac,nie byloby problemu ze zdiagnozowaniem Twoich boli i uwolnienia od nich.Ty przynajmniej mozesz spac,inni nie maja tego komfortu,dla nich przespanie pol godziny jest rarytasem,ale ich uwalniam.
Bol zlokalizowany L-4,L-5 i S-1.
Spruboj naciskac z boku na wyrostek palczysty tych kregow z obu stron,powinien powstac klujacy bol,jakby Ci ktos tam igle wpychal,lub przyniesc lekka ulge z promieniowaniem do nogi.
Byloby dobrze porozmawiac.
Podaj skypa.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 10:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Merry,forum nie zasmiecasz,kazdy moze pytac i szukac wsparcia.
Dobrze jest wymieniac sie roznymi formami leczenia,naturalnego i wsparcia psychicznego,co bardzo podbudowuje.
W temacie " Rak ",moze bardziej przyblize,takie metody.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 9:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 05, 2011 8:44 pm
Postów: 5
Witajcie.Zarejestrowałam się na forum głównie przez temat oleju rycynowego i jego szerokiego spektrum działania.

Mam problem,który olej podobno leczy.
Kilka dni przed wigilią 2010 r zdiagnozowano u mnie suche zapalenie pochewek ścięgnistych i prostowników palców stopy.
W moim przypadku przynajmniej objawy były straszne,to co przeżyłam to koszmar.
Nie spałam przez 6 tygodni,co kilka nieprzespanych dni i nocy padałam na 3-4 godziny i tak w kółko.
Ból olbrzymi,zero rotacji w jakąkolwiek stronę,obrzęk palców (szczególnie I-II),podeszwy i podbicia stopy.Palenie,szczypanie,kłucie,"ciupanie",rwący ból,czasem jakby ktoś rozrywał mi kości i ścięgna od środka w obrębie podeszwy,podbicia i wszystkich palców oraz haluksa.
Choroby reumatologiczne zostały wykluczone.
Tkliwość niewiarygodna,nawet przy dotyku skarpetką.Nie chodziłam przez ten okres praktycznie w ogóle.Została założona mi szyna,lecz po kilku dniach ją ściągnęłam,gdyż opuchlizna zwiększyła się i nawet leżeć nie mogłam.Ciągle płakałam z bólu,żadne leki nie pomagały.I nie mówię o lekach dostępnych bez recepty,ale zażywałam nawet sterydy tupu Meridol czy encorton.
Plus maści na receptę różnego rodzaju.
Do dziś nie wiem jak przeżyłam tamten okres,ale najgorsze dopiero przede mną jak widzę.
Po 6 tygodniach ból zelżał,a właściwie ustąpił powolutku. Przez okres 4 tygodni od ustania bólu czułam raz na kilka dni jakieś delikatne kłucie w stopie i niestety od wtorku wszystko wraca i zaczyna być coraz gorzej.Bardzo się boję,że to wszystko wróci i znów będę rwała włosy z głowy wyjąc z bólu.
Od środy do dzisiejszego południa chodziłam w opatrunkach nasączonych wodą utlenioną i faktycznie minimalnie lepiej było,ale już sztywnieją mi palce i zaczynają puchnąć poduszki pod palcami i na podeszwie stopy,dochodzi już ból.
Dodam ,że obecnie nie pracuję i jestem w domku po operacji kręgozmyku węzinowego L3/L4/L5/S1,oprócz tego założone zostały mi implanty dysków,śruby i usunięte przepukliny.
Miałam 3 operacje nie mając wypadku,a mając zaledwie 27 lat.
Więc urazy stopy są ogólnie wykluczone,bo nie przewróciłam się,nie przeciążyłam itp.

Od dziś przykładam olej rycynowy,od kilku dni również masuję stopę,ale wszystko idzie na przód i dochodzą te same objawy co poprzednio,stąd zakładam ponowną tragedię względem tego zapalenia.Bardzo proszę o pomoc lub jakąś radę,bo ja nie chcę znów tego przechodzić.
Po tamtym byłam wykończona psychicznie,fizycznie...ten ból nie pozwalał mi żyć.
Zimne okłady pomagały na parę minut i nie szło funkcjonować :(((

Pozdrawiam serdecznie i liczę na jakąś radę lub odpowiedź choć na pytanie czy to już będzie wracało co kilka tygodni?

Niki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 10:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 05, 2011 8:44 pm
Postów: 5
P.s.Od kilku dni piję też sok z owoców Noni,bo podobno dobrze oczyszcza,a w przypadku zapalenia pochewek ścięgnistych wskazane było by oczyszczanie ze złogów wapnia o ile dobrze pamiętam.
Naprawdę wielką nadzieję pokładam w rycynie i jeśli ona mi nie pomoże,sterydy nie działały,NLPZ tym bardziej to ja nie wiem co mi pomoże?
Dodam tylko,że ból był tak niewiarygodnie wielki i uciążliwy,że możecie się tylko domyślać jakie myśli przychodziły mi do głowy przez te 6 tygodni :oops:
Dlatego tak się tego boję,bo to wszystko powraca powoli.I choć miałam zawsze bardzo wysoką granice bólu to jednak ten mnie rozłożył totalnie.Mniej mnie bolało po jakiejkolwiek z moich trzech sześciogodzinnych operacji kręgosłupa :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 11:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
niki okłady na zimno są powiedzmy skuteczne, ale baaardzo mało.

kup olej rycynowy w aptece - pewność, że będzie odpowiedni. Z reszta w sklepie się z nim nie spotkałem. Wlej na patelnię i podgrzej, aby był gorący, ale tak, aby można było przyłożyć do stopy. kup flanele bawełnianą. Dużą, bo będziesz musiała stopę owinąć z min. 3-4 warstw. Zamocz w oleju flanele. Pamiętaj aby nie poparzył. Następnie owiń stopę, owiń ją kolejno folią i na to ręcznik. Najlepiej jak położysz lub w jakiś sposób owiniesz to poduszką elektryczną. I na min 1,5h, a najlepiej na całą noc.

Oleju nie wylewaj tylko kolejnym razem połóż już nasączoną flanele i uzupełnij trochę olejem. I znów to samo. W czasie tego zabiegu pij olej lniany lub oliwę z oliwe. Przeczyszcza.

Rycyna działa najskuteczniej, gdy jest ciepła. Najlepiej wchłania się i penetruje limfę.

No i moja droga kolejna rzecz i NAJWAŻNIEJSZA. Wierz w ten zabieg, jego skuteczność, jeśli tego nie zrobisz, nic Ci nie pomoże. Pomóż ten substancji sobie pomóc.

Pozdrawiam :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 11:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Mar 05, 2011 8:44 pm
Postów: 5
Dziękuję za info,ale nie napisałam właśnie,że stosuję ją na ciepło :oops:
Nim się za to wzięłam dokładnie przeczytałam co,gdzie,kiedy,czym i jak.Olej zakupiłam w aptece.
Ja wierzę w to mocno,wręcz maniakalnie i tż-et się,aż śmieje,ale skoro nawet sterydy zawiodły to nie pozostaje mi nic innego jak próbować metod naturalnych,głęboko wierzyć i modlić się by pomogło.
Stopa owinięta warstwowo,flanelką,folią,na to bandaż elastyczny i ręcznik by utrzymać ciepło.Niestety nie mam poduszki elastycznej,ale przykładam termofor.W nocy śpię szczelnie owinięta kołdrą,w pokoju wręcz gorąco.Wiem,że nie ma to jak poduszka elektryczna,ale takowej niestety nie posiadam :(
Jutro w między czasie zamierzam masować stopę używając jeszcze Biszolinu do którego mam wielkie zaufanie i przekonanie -nie raz pomógł mi w bólu kręgosłupa.Wiem,że schorzenia Biszolin raczej nie zlikwiduje,ale może ulży w bólu,a resztę nadziei pokładam w rycynie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 6:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
W takim razie jeśli po tygodniu okładów nic to nie da to niestety rycyna nie pomoże.

Mnie Henryk zlecił wcieranie w ciepłej wodzie kawy - fusów (tak około szklanki)i następnie wmasowanie olejku arachidowego ok 20 min. Skoro pomaga na ścięgna i stawy, może pomóc Tobie. Rób te okłady kilka dni. Jak nie pomoże spróbuj arachidowego. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 10:20 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 9:03 am
Postów: 83
Niki, dlaczego miałaś operacje na kręgosłup? Możliwe, że przyczyna Twoich kłopotów znajduje się w najmniej spodziewanym miejscu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności