Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 6:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 8:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Heinrich zaintrygowałeś mnie olejem rycynowym i za twoją inspiracją podążyłam jego "tropem". Oto co znalazłam.

Ogólnie znane jest działanie przeczyszczające oleju rycynowego.
Tą cechę wykorzystywali bardzo skutecznie ok. 100 lat temu poszukiwacze diamentów na pustyni w Namibii, w osiedlu Pomona. Pracownicy, którzy chcieli osiedle opuścić musieli wypić solidną porcję oleju rycynowego. Ewentualnie połknięte diamenty powracały dosyć szybko na światło dzienne.

Olej rycynowy używany jest także zewnętrznie. Działa pozytywnie na skórę i tkankę podskórną. Różnego rodzaju brodawki, wypryski i plamy na skórze mają zniknąć jeżeli się będzie je nacierało rano i wieczorem olejem rycynowym.

Olej rycynowy pielęgnuje włosy, brwi i rzęsy.

Olej rycynowy jest najbardziej błyszczącym olejem roślinnym, dlatego jest głownym składnikiem szminek i błyszczyków.

Mydło z olejem rycynowym w składzie bardzo dobrze się pieni.

Olej rycynowy w kremie nadaje mu śnieżnobiały kolor.
źródło: >http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_olej_rycynowy.php



W krajach trzeciego świata do dziś używany jest przeciwko chorobom skóry, ale wiedział już o tym angielski herbalista John Gerard już w 1597 roku.

Liście także znalazły zastosowanie medyczne. Rzekomo okładanie dużymi liśćmi rącznika piersi kobiet znacznie wzmaga produkcję mleka. Może ze względu na kształt liści przypominający dłonie i samą nazwę.

Najciekawsze jednak, a może obyczajowo najważniejsze, było zastosowanie olejku rycynowego w Anglii Wiktoriańskiej. Przyjął się tam zwyczaj podawania dzieciom raz w tygodniu odpowiedniej dawki rycyny (olejku rycynowego, oczywiście). Uważano, że solidne, regularne przeczyszczanie to najlepszy sposób na utrzymanie w zdrowiu ducha i ciała. Czasem był to prawie rodzinny rytuał tygodniowy i można sobie wyobrazić jak to wyglądało w rodzinach wielodzietnych, kiedy nie było łazienek.
źródło: >http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR4/C0406/04-QZD01019_Rycyna.HTM

Heinrich mam pytanie do Ciebie, czy gradówkę też można nim leczyć?

Będę zobowiązana za szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję i gorąco pozdrawiam :D.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 3:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Dopiero dzis przeczytale ten post,o oleju rycynowym napewno napisze.
Jest to z pewnoscia najbardziej fascynujacy olej jaki znam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 2:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam.
Gradowka nic mi nie mowi,napisz cos o tym dokladniej.
Olej rycynowy,dla mnie prawdziwa fascynacja.
Postaram sie was zapoznac z tym fascynujacym olejem,czesciowo przetlumaczonym na jezyk polski z ksiazki amerykanskiego lekarza,ktory w swojej praktyce stosowal oklady z oleju rycynowego.
Wiliam A.McGarey,M.D.,Edgar Cayce and the Palma Christi(virginia Beach:A.R.E Press.1967.)
Postaram sie namowic jedynego czlowieka w polsce,ktory tlumaczy i pisze na ten temat aby przetlumaczyl ta ksiazke w calosci.
W roku 1967 napisalem ksiazke o stosowaniu w klinicznej praktyce medycznej okladow z oleju rycynowego.Zawarta jest w niej analiza 81 przypadkow.Wsrod wszystkich lekow jakie stosowalem w czasie mojej praktyki medycznej nie znalazlem niczego,co przewyzszaloby olej rycynowy w jego uzytecznosci,jego wartosci leczniczej i zasiegu mozliwosci jego stosowania.
Uzywalem i zalecalem olej rycynowy do okladow,do stosowania miejscowego,w kroplach i duzych dawkach doustnych,doslownie tysiace razy i tylko w dwoch czy trzech przypadkach natknalem sie na pacjeta,u ktorego wywolal alergie.Ludzie w trudnych przypadkach uciekali sie do stosowania oleju rycynowego przy leczeniu calego szeregu chorob,od zapalenia wyrostka robaczkowego poczawszy,po skleroderme,lacznie z objawami bolu,wypadnieciem dyskow,nadpobudliwoscia,guzami,szumem w uszach,nudnosciami itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 5:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Gradowka,niewielka torbiel na brzegu powieki,powstala w wyniku przebycia zapalenia gruczolow tarczkowych Meiboma i zarosniecia przewodow gruczolowych;przewaznie wymaga operacyjnego usuniecia.Czy to jest na powiece?
Tym olejem mozna leczyc wszystko-mozna popijac kilka kropli dziennie 5 do 6ciu kropli,jak rowniez robic oklady,minimum poltorej godzny w tym wypadku na zimno po czym nalezy to zmyc,najlepiej na litr letniej wody dodac dwie lyzeczki sody i tym roztworem zmyc miejsce po okladzie,chodzi o to by toksyny wyciagniete przez oklad nie zostaly wchloniete z powrotem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 5:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam Heinrich, tak na dolnej powiece. Znajoma ma to już od dłuższego czasu, nie jest bolesne, ale "denerwujące".

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam nadzieję, że znajoma zechce skorzystać z rady.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 7:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
heinrich napisał(a):
Witam.
Gradowka nic mi nie mowi,napisz cos o tym dokladniej.
Olej rycynowy,dla mnie prawdziwa fascynacja.
Postaram sie was zapoznac z tym fascynujacym olejem,czesciowo przetlumaczonym na jezyk polski z ksiazki amerykanskiego lekarza,ktory w swojej praktyce stosowal oklady z oleju rycynowego.
Wiliam A.McGarey,M.D.,Edgar Cayce and the Palma Christi(virginia Beach:A.R.E Press.1967.)
Postaram sie namowic jedynego czlowieka w polsce,ktory tlumaczy i pisze na ten temat aby przetlumaczyl ta ksiazke w calosci.
W roku 1967 napisalem ksiazke o stosowaniu w klinicznej praktyce medycznej okladow z oleju rycynowego.Zawarta jest w niej analiza 81 przypadkow.Wsrod wszystkich lekow jakie stosowalem w czasie mojej praktyki medycznej nie znalazlem niczego,co przewyzszaloby olej rycynowy w jego uzytecznosci,jego wartosci leczniczej i zasiegu mozliwosci jego stosowania.
Uzywalem i zalecalem olej rycynowy do okladow,do stosowania miejscowego,w kroplach i duzych dawkach doustnych,doslownie tysiace razy i tylko w dwoch czy trzech przypadkach natknalem sie na pacjeta,u ktorego wywolal alergie.Ludzie w trudnych przypadkach uciekali sie do stosowania oleju rycynowego przy leczeniu calego szeregu chorob,od zapalenia wyrostka robaczkowego poczawszy,po skleroderme,lacznie z objawami bolu,wypadnieciem dyskow,nadpobudliwoscia,guzami,szumem w uszach,nudnosciami itp.


Z Twojej wypowiedzi wnoszę, że jesteś już baaaaardzo doświadczonym człowiekiem, mam nadzieję, że nie forsuję Cię zbyt mocno, swoimi dociekliwymi pytaniami.

Jeszcze raz pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 7:42 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Może nie na temat, ale w związku z tematem.

Kiedy dostałam od znajomej kilka fasolek rącznika
poczytałam trochę o tej roślinie. Okazuje się, że właśnie nasiona, z których produkuje się olej, są silną trucizną. Zjedzenie 10-20 szt nasion może spowodować śmierć, a 3 szt - biegunkę. I dlatego olej rycynowy jest przeczyszczający , bo to trucizna.

Ale na działeczce roślinki wyglądały bardzo ładnie.
Nie osiągnęły imponujących rozmiarów,
ale jeden m i owszem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dziękuje Krzysiu za głos w dyskusji, dobrze, że ostrzegasz!!!!!!!!!!!!!
Świat roślin, to również trucizny!!!!!!!!!!!!
Zasięgnęłam wiedzy encyklopedycznej, masz wiele racji. Tylko jedna odmiana ma zastosowanie lecznicze: nasiona rącznika ? Semen Ricini

Rącznik pospolity[edytuj]Z Wikipedii


Rącznik pospolity (Ricinus communis L.), zwyczajowo nazywany także kleszczowiną pospolitą lub rycynusem ? gatunek rośliny należący do rodziny wilczomleczowatych (Euphorbiaceae Juss.). Pochodzi z Afryki, obecnie rośnie dziko w całej północnej Afryce i Sardynii.


W klimacie tropikalnym jest rosliną wieloletnią - krzewem lub małym drzewem. W klimacie śródziemnomorskim rącznik często zachowuje się jak bylina tracąca część nadziemną. Zimuje tylko korzeń. W Polsce przemarza zimą.
Roślina trująca. Należy do silnie trujących. Jej nasiona zawierają rycynę ? spożycie 10-20 nasion rącznika może spowodować śmierć człowieka, a już 3 ? biegunkę i wymioty.

Podgatunki najbardziej rozpowszechnione w uprawie:

chiński ? R. c. ssp. chinensis Pop.
indyjski ? R. c. ssp. indicus Pop.
krwistoczerwony ? R. c. ssp. sanguineus Pop.
perski ? R. c. ssp. persica Pop.
zanzibarski ? R. c. ssp. zanzibarinus Pop.

Zastosowanie

Roślina lecznicza

Surowiec zielarski: Nasiona rącznika ? Semen Ricini. Wytwarza się z nich olej rycynowy, rącznikowy ? Oleum Ricini. Nasiona zawierają 35?58% tłuszczu, a także około 20% białka oraz trujące związki ? alkaloid rycyninę i białko rycynę.
Zastosowanie medyczne: Olej rycynowy stosowany w medycynie, w przeciwieństwie do technicznego otrzymuje się tylko przez tłoczenie na zimno. Działa on drażniąco na błonę śluzową jelita cienkiego, pobudzając jego perystaltykę i dlatego działa rozwalniająco i przeczyszczająco (laxativum). Olej rycynowy będący składnikiem maści i past jest środkiem leczniczym przy leczeniu wrzodów skóry, oparzeń, leiszmaniozy skórnej, chorób pochwy i szyjki macicy oraz okulistyce, przy złuszczającym zapaleniu powiek rogówki.
Zastosowanie przemysłowe: Z nasion tłoczonych na ciepło otrzymuje się do 60% procent oleju nieschnącego, z którego po dehyratacji otrzymuje się olej schnący w zależności od przyszłego zastosowania.
Roślina ozdobna. Roślina uprawiana na całym świecie w celach ozdobnych, głównie ze względu na ładny pokrój, duże i zdrowo wyglądające liście, bujny wzrost oraz ładne owoce. Jej uprawa jest jednak niebezpieczna ze względu na silnie truące właściwości.
W ogrodzie używany jest jako naturalny repelent przeciw kretom i turkuciom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam.
To nie ja napisalem ta ksiazke prosze mnie zle nie zrozumiec,to sa wypowiedzi amerykanskiego lekarza z dlugoletnia praktyka i mam nadzieje,ze uda mi sie namowic mojego dobrego znajomego aby ta ksiazka zostala w calosci przetlumaczona na jezyk polski.
Palma Christi-Dlon Chrystusa-jest nazwa nadana w sredniowieczu roslinie znanej jako racznik pospolity(Ricinus communis)Nikt dokladnie nie wie dlaczego ja tak nazwano.Jest to jednak ciekawe,jesli wezmiemy pod uwage znaczenie symboli i miejsce jakie zawsze zajmowala symbolika w zyciu ludzi na Ziemi.Czy byl to prosty przypadek,gdy nasz osmioletni syn Dawid,powiedzial nam pewnego ranka,gdy tylko sie przebudzil,ze mial sen,w ktorym Jezus polozyl reke na jego plecach,a one przestaly go bolec?Przed pojsciem spac Dawid potlukl sie bolesnie,upadajac na ostra krawedz wylozonych dywanem schodow,tak ze lekalismy sie powaznie mozliwosci uszkodzenia kregoslupa.Bolalo go tak bardzo,ze nic nie mozna bylo zrobic,aby go uspokoic.Przylozylismy oklad z oleju rycynowego w miejsce urazu i tej nocy polozylismy go spac na podlodze pomiedzy nami.Byl bardzo niespokojny az do czwartej nad ranem,kiedy to nagle uspokoil sie i zasnal pochrapujac.Gdy sie obudzil,opowiedzial nam ten sen,a my obejrzelismy jego plecy.Byly calkowicie normalne pod kazdym wzgledem.Nie bylo ostrego bolu,ani obolalych miejsc,zadnych oznak urazu.Co spowodowalo to uleczenie?Czy byla to wyobraznia?Czy bol usmierzyl tylko oklad z rycyny?Czy byl to efekt wibracji?A moze balo to uzdrowienie za pomoca ducha?Oczywiscie moje ponad dwudziestoletnie doswiadczenie lekarskie w tych sprawach mowilo mi,ze rano powinien tam pozostac conajmniej jakis wyraznie bolacy miesien czy kosc.Ale nie bylo.Tego dnia Dawid odbyl z nami piecset milowa podroz i zostal przebadany prze innego lekarza.Nie znalazl on nawet sladu jakiegokolwiek urazu.
cdn.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Dobrze, że wyjaśniłeś sprawę książki, bo już trochę się zaniepokoiłam, czy to nie są jakieś niefortunne żarty.
Rozumiem, że to przejęzyczenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Opisze teraz jeden z osobistych kontaktow z tym fantastycznym olejem.
Pracujac przed laty w fabryce papieru zostalem przejechany doslownie moja pieta przez wozek widlowy.Natychmiast zostalem przewieziony do szpitala,gdzie na szczescie nie stwierdzono zadnego zlamania,ale moja stopa byla doslownie cala czarna od krwiaka.Po dotarciu do domu sprubowalem sie troche przespac.Po godzinie moj sen zostal przerwany przez niesamowity pulsujacy bol,nie pomogly tabletki przeciw bolowe,ktore otrzymalem w szpitalu.Wtedy przyszedl mi do glowy olej rycynowy.Wyjalem z szafy koszule robocza z flanelli i zrobilem sobie oklad.
Doslownie po godzinie bol zaczal znikac,az calkiem ustapil.Tak udalo mi sie przespac cala noc bez bolu a kiedy rano sciagnalem oklad okazalo sie,ze po krwiaku nie ma prawie zadnego sladu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 9:05 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Co do ksiazki odnosi sie to do wyzej wymienionego lekarza Dr.Wiliama A McGarey.
Przepraszam,ze nie zaznaczylem tego wyrazniej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 8:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Sa to w dalszym ciagu relacje Dr.McGareya,moimi podziele sie na samym koncu.
Innym razem jeden z naszych chlopcow nastapil na trojzebny metalowy zaczep(sluzacy do spinania deski) i dosc gleboko przebil sobie stope w dwoch miejscach.Gdy krwawienie zostalo zatamowane,przylozylismy oklad z oleju rycynowego,ktorego nie zdejmowalismy az do czasu prawie calkowitego wyleczenia-co bylo sprawa kilku dni.Bol ustapil prawie natychmiast po przylozeniu okladu,a zranionej nogi uzywal juz na drugi dzien.Leczenie postepowalo bez zaklocen,a czas powrotu do zdrowia byl nad wyraz szybki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 8:23 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Dzialanie lecznicze okladow z rycyny na brzuch,opisala pewna kobieta.

Stosowalam oklady z rycyny leczac nimi wlokniaka macicy.
Uzywalam nasaczonej olejem flaneli zlozonej w trzy warstwy oraz poduszki elektrycznej przez trzy lub cztery noce w tygodniu.Zaczynalam okolo 21.30 wieczorem i cos czytalam dopoki nie zrobilam sie bardzo senna,a wowczas wylaczalam swiatlo i poduszke pozostawiajac oklad z poduszka na miejscu i spalam do momentu,gdy chcialam sie obrocic na drugi bok(okolo 1.00 w nocy).Wtedy zdejmowalam to wszystko.Kontynuowalam te terapie przez okolo szesc miesiecy.Podczas mojej nastepnej corocznej kontroli lekarz powiedzial mi,ze on(wlokniak)zniknal


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 8:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Jakis czas temu otrzymalem list od innej kobiety,ktora zastosowala te sama kuracje:Mysle,ze moze zainteresuje Pana fakt,ze u mojej matki wykryto guza w okolicy pochwy.Uzylysmy oleju rycynowego i kamforowego.W ciagu trzech tygodni rozmiar guza zmniejszyl sie z wielkosci orzecha wloskiego do wymiaru ziarnka grochu,a po pieciu tygodniach zniknal bezpowrotnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności