Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 7:07 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 9:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Ostatnio pojawil sie w moim gabinecie pietnastoletni chlopiec poruszajacy sie o kulach,w okolo 48 godzin po tym jak w izbie przyjec pogotowia zszyto mu zraniona kostke.Rana bala mala,dlugosci okolo centymetra,lecz bolalo go tak bardzo,ze nie mogl stapac na wlasnej nodze.Dlatego chodzil o kulach.Zbadalem rane.Goila sie ladnie,nie bylo zadnych oznak infekcji.Byla jednak nadzwyczaj czula na dotyk,wiec poniewaz sciegno bylo nietkniete,zalozylem,ze powodem tego byla glownie tkanka nerwowa.Zalecilem,by przez kilka nastepnych dni chlopiec trzymal w nocy na ranie miekka tkanine flanelowa nasaczona olejem rycynowym i przymocowana elastycznym bandazem.Po 24 godzinach bol prawie przeszedl,a po 48 godzinach zniknal calkowicie,przy czym po trzech dniach chlopiec gral juz w pilke...jeszcze przed zdjeciem szwow.
Na ogol trudno jest ustalic,dlaczego te oklady daja tak czesto widoczne efekty.Mialem pacjetow,ktorzy mowili mi,ze oklady z rycyny lepiej na nich dzialaja niz najlepsze srodki uspokajajace jakie kiedykolwiek zazywali.Wydaje sie,ze w jakis tajemniczy,a zarazem skuteczny,sposob wprowadzaja one do ciala spokoj.Mozliwe,ze to jest przyczyna,dla ktorej sa one tak efektywne w usuwaniu chorob,na ktore wszyscy zapadamy.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 9:52 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
DLACZEGO TO DZIALA?
Pewna koncepcja,ktora pomaga mi zrozumiec,dlaczego te oklady sa tak pomocne w tylu roznorodnych przypadkach,wynika z dzialania oleju rycynowego,gdy zazywa sie go wewnetrznie.Jest on srodkiem oczyszczajacym caly przewod pokarmowy,a z powodu bliskosci strumieni krwi i limfy w stosunku do przewodu jelitowego jest rowniez srodkiem oczyszczajacym te strumienie zyciowych plynow.
Limfa jest plynem podobnym do krwi,lecz nie zawiera czerwonych cialek.Limfa posiada rowniez inne cechy,ktore roznia ja od krwi.Z natury jest bardziej alkaliczna niz krew.Bierze swoj poczatek w przestrzeniach miedzykomorkowych ,ciala zbierajac sie z malutenkich strumyczkow limfy w wieksze strumienie,dopoki-glownie poprzez przewod w klatce piersiowej-nie wplynie do kanalow zylnych w srodpiersiu i nie stanie sie czescia krwi.Dziala ona jako czynnik oczyszczajacy poszczegolne komorki.poniewaz wloskowate naczynia krwionosne strumienia tetnicznego nie moga odbierac niektorych produktow odpadowych i innych czastek wytworzonych w wyniku dzialalnosci komorkowej.A limfa przechodzi przez rozne wezly,scianki jelit,watrobe i kepki Peyera.
Biorac pod uwage kliniczne obserwacje sposobu,w jaki rozne schorzenia reaguja na oklady,wydaje sie,ze olej rycynowy dziala stymulujaco na aktywnosc strumieni limfatycznych i rownoczesnie powoduje zwiekszenie eliminacji trujacych substancji z komorek w tym miejscu,gdzie olej rycynowy sie przyklada.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 10:09 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Spróbuję okłady z oleju rycynowego
na bolący od ok roku łokieć. Przedźwignięcie.
Nic do tej pory nie pomogło.
A jako, że mam działeczkę,
to z przyjemnością obcowania z przyrodą
połączony jest ból.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 10:24 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Krzysia.
Twoj bol lokcia to zablokowane nerwy w miesniu znajdujacym sie pod lokciem.
Spruboj mocno przycisnac na miesien jakis centymetr przed zgieciem lokciowym po wewnetrznej stronie,ten miesien bedzie napewno bardzo twardy.
Nacisk bedzie bardzo bolesny,ale tam jest wlasnie przyczyna tego bolu,powinno promieniowac,az do palcow.Pruboj rozmasowywac to miejsce kazdego dnia,a bol minie.
Najlepiej olejem arachidowym,czyli z orzeszkow ziemnych.
Oklad z oleju rycynowego tez pomoze.
Uzyj do tego flanelki trzykrotnie zlozonej i mozesz tak chodzic przez caly dzien.
Flanela powinna byc dobrze nasaczona.
powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 5:40 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Witaj, Heinrich. Rzeczywiście ból przy ucisku jest przeokropny i promieniuje do palców. Jako że nie kupiłam jeszcze oleju rycynowego, kupię arachidowy i będę masować. Dam znać, jak coś pozytywnego będzie się dziać.
Wielkie dzięki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 6:20 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witajcie!!!!

Heinrich jestem przyjemnie zaskoczona ilością informacji, jaką zdążyłeś nas zasypać od wczoraj 8O :D :D :D .
To bardzo miłe z twojej strony, zakładając temat, nawet nie przypuszczałam, że będzie tak zajmujący. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniesz, miło spotkać osobę taką jak Ty :)
.


Ja już dzisiaj kupiłam butelkę oleju rycynowego, na razie mam zamiar skorzystać z jego kosmetycznych właściwości. Informacje na ten temat zamieszczam w temacie traktującym o pielęgnacji ciała.

Krzysiu mam nadzieję, że porady naszego kolegi przyniosą Ci ulgę, co ja mówię, pomogą pozbyć się dokuczliwego zdrowotnego problemu. Wtedy praca na działce stanie się dla Ciebie podwójną przyjemnością. Bardzo Ci tego życzę. Kupuj ten olej i działaj.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 3:29 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam i serdecznie dziekuje,ale to jest zasluga innych ludzi,ktorzy robili te doswiadczenia.
Jesli w jkikolwiek sposob moge wam pomoc ciesze sie wasza radoscia.
To bardzo piekne co piszecie i bardzo mnie upewnilo w tym,zeby w dalszym ciagu przekazywac,tak pozyteczne informacje.
Bede z wami do konca,dlatego,ze spotkalem ludzi,ktorzy chca dla siebie cos waznego uczynic,a to jest najwazniejsze,kiedy ktos naprawde chce.
Bede was wspomagal w miare czasu.
Serdecznie pozdrawiam i zycze zdrowia,pieknosc jest i tak na drugim miejscu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 3:30 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
LICZY SIE SERCE I JEGO MILOSC:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:11 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Gdy stosujemy oklady na jakis obszar,ktory jest uszkodzony lub tam,gdzie z takiego czy innego powodu istnieje stan zapalny,tkanka komorkowa,gdy usuniete z niej zostana toksyny,moze zaczacz reagowac w tym obszarze bardziej normalnie i dzieki temu zdolna jest zajac sie infekcja czy tez zapaleniem.
Na jeden przyklad tego rodzaju aktywnosci zwrocila moja uwage pewna lekarka,ktorej syn przygniotl sobie reke kamieniem.Nie bylo zlaman,lecz reke byla"potwornie starta i stluczona".
Opowiadala:

Na przekor praktyce lekarskiej meza i mojej wlasnej przylozylismy na reke goracy oklad z rycyny.Nastepnego ranka wyniki byly pokazowe.Opuchlizna sklesla i stwierdzilismy niewiwrygodny postep w leczeniu.Na trzeci dzien stwierdzilismy calkowite wyleczenie........
Inna rzecza godna uwagi oprocz wyleczenia bylo ustapienie bolu w godzine po przylozeniu okladu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Historii zwiekszajacych liczbe dowodow na poparcie koncepcji stymulacji ukladu limfatycznego i oczyszczajacego dzialania rycyny bylo pod dostatkiem:Jakies bolace gardlo po przylozeniu okladu na brzuch,"niespodziewanie uwolnilo sie od bolu w pietnascie minut,w czasie ktorych chory czul jakby gwaltowny przeplyw wody".
Dwa duze guzki na strunach glosowych,wykryte w czasie laryngoskopii i powodujace zachrypniecie u dwunastoletniego chlopca,znikly stopniowo po trzech miesiacach okladow przykladanych na szyje w ten sposob,ze po trzech dniach okladow robiono dwa dni przerwy.
Scianka kaszaka piersi spontanicznie otworzyla sie i nastapilo wyleczenie po trzech tygodniach codziennego przykladania nan rycyny.
Znacznie wazniejsza reakcja nastapila po wypadku samochodowym,gdy stwierdzono mozliwosc pekniecia sledziony.Operacje wstrzymano i zastosowano oklady z rycyny,a po czterech dniach pacjeta wypisano-lekarz zawierzyl olejowi rycynowemu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:38 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Krzysiu.
Pruboj to miejsce naciskac i przytrzymac 3 do 5ciu sekund powoli puszczajac nacisk,rob to kilka razy dziennie,a bedzie coraz lepiej.
Mozesz to lekko rozmasowywc pociagajac najlepiej kciukiem zaczynajac od stwardnienia miesnia w gore,zawsze w kierunku serca,doraznie uzyj oleju jaki jest pod reka,nie pocieraj suchej skory.
Powinnas miec w domu oliwe z oliwek bedzie bardzo dobra.
Za kilka dni uwolnisz sie od tego.
Powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
W pierwszych latach stosowania przeze mnie takich okladow pacjeci czesto mowili:
Coz to wlasciwie sa te oklady z rycyny?.Cierpliwie wyjasnialem,lub probowalem to robic mowiac im,ze byly one zalecane przez mistyka Edgar Cayce itp.Pacjet zazwyczaj wychodzil bardzo zawiedziony,a ja mialem nie wiecej niz 50% szans,ze oklady te bedzie stosowal.
W koncu wydrukowalem kartke z informacja zawierajace wszystkie szczegoly jak robi sie te oklady i jak nalezy je stosowac.Pozniej ,gdy pacjent pytal:Coz to wlasciwie sa te oklady z rycyny?,odpowiadalem: Czy mam rozumiec,ze nigdy pan nie szlyszal o okladach z oleju rycynowego?.Po czym z wielkim zdziwieniem w glosie i na twarzy,wreczalem mu instrukcje.To byla wielka ulga.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 1:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Teraz juz najwazniejsze.
Jak robic i stosowac oklady z oleju rycynowego?
Do wykonynia okladu z oleju rycynowego potrzebne sa nastepujace materialy:
1.Flanela
2.Kawalek folii plastykowej sredniej grubosci
3.Poduszka elektryczna
4.Recznik kompielowy
5.Dwie zapinki(agrafki)
Najpierw nalezy przygotowac kawalek miekkiej flaneli,najlepiej welnianej,lecz gdy takiej nie ma,mozna uzyc flaneli bawelnianej.Kawalek ten powinien miec dwu-trzy-lub czterokrotna grubosc pojedynczej tkaniny i szerokosc okolo 25 cm.a dlugosc od 30 do 35 centymetrow po zlozeniu.Jest to wielkosc potrzebna do okladow przykladanych na brzuch;inne czesci ciala wymagaja wymiarow dostosowanych do miejsca przykladania.
Nastepnie nalezy polac flanele pewna iloscia oleju rycynowego.Mozna to wykonac bez poplamienia czegokolwiek,jezeli pod material podlozymy kawalek folii.Flanela powinna byc wilgotna,lecz nie ociekajaca olejem.Nastepnie przykladamy ja na miejsce,ktore wymaga leczenia.
Nasaczona flanele przykrywamy pozniej folia plastikowa.Na wierzchu kladziemy poduszke elektryczna i wlaczymy ja z poczatku na srednie,a potem na najmocniejsze grzanie,jesli tylko nasza skora to wytrzyma.Na koniec mozna dokladnie owinac to miejsce recznikiem zlozonym na dlugosc i zapiac recznik zapinkami.
Oklad powinien pozostac na miejscu przez godzine do poltorej.Pozniej skore nalezy oczyscic wodnym roztworem sody oczyszczonej sporzadzonym przez dodanie dwoch malych lyzeczek sody na 1 litr wody.
Flaneli uzytej do okladu nie trzeba wyrzucac po jednym uzyciu i mozna ja przechowywac w plastykowej torebce do pozniejszego wykorzystania.Zalecana czestotliwosc stosowania okladow z rycyny waha sie od od jednego do siedmiu kolejnych dni w tygodniu.Czesto zaleca sie zazywanie tolerowanego przez organizm ilosci oliwy z oliwek po kazdym trzecim zabiegu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 1:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Sam sie dziwie,ze znalazlem tyle czasu,no ale tak sie jakos ulozylo.
Napewno wroce jeszcze do tego tematu.
Zycze wszystkim cierpliwosci i wytrwalosci,a efekty beda wspaniale.
Wiem to po sobie,bo na mnie dziala to tak jak zostalo opisane!!!!!!!!!!!
Powodzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 1:31 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Tak, ta nasza mentalność :roll:, często musimy ją przełamywać.

Pozdrawiam i dziękuję :).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności