Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 4:38 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 11:34 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj rekmak :D

Przypomnę co przytoczyła Krystyna P:

Cytuj:
Ogólnie znane jest działanie przeczyszczające oleju rycynowego.
Tą cechę wykorzystywali bardzo skutecznie ok. 100 lat temu poszukiwacze diamentów na pustyni w Namibii, w osiedlu Pomona. Pracownicy, którzy chcieli osiedle opuścić musieli wypić solidną porcję oleju rycynowego. Ewentualnie połknięte diamenty powracały dosyć szybko na światło dzienne.

Olej rycynowy używany jest także zewnętrznie. Działa pozytywnie na skórę i tkankę podskórną. Różnego rodzaju brodawki, wypryski i plamy na skórze mają zniknąć jeżeli się będzie je nacierało rano i wieczorem olejem rycynowym.

Olej rycynowy pielęgnuje włosy, brwi i rzęsy.

Olej rycynowy jest najbardziej błyszczącym olejem roślinnym, dlatego jest głównym składnikiem szminek i błyszczyków.

Mydło z olejem rycynowym w składzie bardzo dobrze się pieni.

Olej rycynowy w kremie nadaje mu śnieżnobiały kolor.
źródło: >http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_olej_rycynowy.php
napisałeś:
Cytuj:
Od sąsiada dowiedziałem się o leczeniu trądzika różowatego olejem rycynowym. W moim przypadku jest daleko posunięty. Czerwone czoło, nos. Wypryski, wrzodziki. Ma wpływ na oczy i prawdopodobnie na układ oddechowy (duże wydzielanie flegmy z zatok nosowych i z oskrzeli). Mam uprzejme pytanie czy jest możliwe leczenie olejem rycynowym i jak powinno być przeprowadzone. Jestem po kolejnych fazach leczenia. I jeszcze jedno pytanie: jaka jest trwałość tego oleju?
Współczuję Ci, bo na pewno bardzo się męczysz. Czy przyszło Ci do głowy, że może czymś się systematycznie zatruwasz, lub raczej coś Cię zatruwa? Spróbuję coś poszukać w moich książkach...miejmy jednak nadzieję , że odezwie się Henryk... on ma bardzo pozytywne doświadczenia z olejem rycynowym i nie tylko. Może coś wymyśli. Wyleczenie tego co widać to jedno, a znalezienie przyczyny (aby się nie odnawiało) to drugie. Jeśli chodzi o kłopoty z zatokami i oskrzelami... czy jadasz zgodnie z grupą krwi? Mnie to pomogło. Wiem też, że osoby tak odżywiające się, pozbywają się kłopotów ze skórą również...w/g D'Adamo korzystne działanie na skórę właścicieli wszystkich grup krwi ma nagietek lekarski. Jest stosowany do leczenia stanów zapalnych, uczuleń i różnych zmian skórnych.

Pozdrawiam z nadzieją, że sobie pomału z tym poradzisz :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 2:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj rekmak!
Olej rycynowy nie wiele tu pomoze,mozesz oczywiscie podgrzny wcierac w twarz,u niektorych z dobrym skutkiem u innych negatywnie.Wewnetrznie mozna dziennie od pieciu do szesciu kropli brac na jezyk i przykleic do podniebienia,zostaje szybciej wchloniety,robilem tak majac problemy z ropiejacymi oczami i jeczmieniem,do dzis mam z tym spokoj.Jesli Cie to interesuje moge Ci dokladnie napisac co mowil Cayce na ten temat.Dwie wazne przyczyny to kregoslup i dieta.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 2:39 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj rekmak!
Dorazna pomoc.to zjadanie dwa razy dziennie(przed poludniowym i wieczornym posilkiem)kawalka drozdzy.Unikaj napojow gazowanych.
Unikaj ciast,ciasteczek i slodyczy,a wszczegolnosci CZEKOLADY.
To tak na szybko pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 2:54 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Drożdże trzeba zalać wodą o odpowiedniej temperaturze (nie pamiętam dokładnie ale chyba 80stopni?) i dokładnie wymieszać by sie rozpuściły. Surowe drożdże mogą być bardzo szkodliwe!!!

P.S. Przy candida drożdże, martwe też, są pożywką dla tych drożdżaków!

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 11:32 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
W przedostatnim poscie uzylem slowa negatywnie-to nie znaczy,ze byly jakies skutki negatywne tylko,ze nie przynioslo zadnej poprawy.Przepraszem nie zwrocilem na to z poczatku uwagi,a nie chcialbym byc zle zrozumiany.
Radzilbym skontaktowac sie ze znanym zielarzem,ktory ponoc skutecznie leczy tradzik.
Strona internetowa:www.lekabel.com
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 12:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 01, 2009 12:07 pm
Postów: 3
Podejrzewam, że mam zapalenie gruczołu Bartholina. Czy w tym przupadku również mogłabym stosować okłady z oleju rycynowego?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 12:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Myka1967 :D

Zanim ktoś Ci odpowie, ja nieśmiało zgadnę...Ty raczej nie odżywiasz się zgodnie ze swoją grupą krwi...może więc niezależnie od leczenia objawów spróbuj zwalczyć przyczyny, spróbuj wspomóc swe zdrowie tym właśnie sposobem. Ja pomyślałam, że jeśli przy odżywianiu w/g wskazówek D'Adamo, znikają wszelkie wypryski, pot staje się bezwonny itd. (poczytaj) ...może i Tobie coś to da (najlepiej samemu sprawdzić). Choć to niewiarygodne, ale omijanie pewnych niewskazanych produktów (indywidualnie, zgodnie z zaleceniami tej diety) ma bardzo duże znaczenie pod wieloma względami.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 1:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 01, 2009 12:07 pm
Postów: 3
Witaj TeSa :D
Spróbuję! Wszyscy mamy w domu gr B, więc nie powinno być problemu :D
Dzięki!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 3:09 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Myka1967 :D

Szkoda, że nie napisałaś czy spróbowałaś tej diety D'Adamo.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 1:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Myka1967!
Tak,mozna stosowac oklady i tym przypadku.
Zgadzam sie z TeSa,w pierwszej kolejnosci dieta masz bardzo zakwaszony organizm.
Nie wiem czy chcesz dyskutowac na ten temat na forum,moge opisac,co na ten temat mial do powiedzenia Cayce.
Jesli nie,to mozesz napisac do mnie i mozemy to przeprowadzic poczta prywatna.
Moj mail.
heinrichmis@web.de
To tak na szybko troche brak czasu.
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 5:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Sty 31, 2010 12:29 am
Postów: 10
Witam
Jestem na forum pierwszy raz i jestem naprawde zaskoczona dzialaniem tego olejku.
Pisze bo mam wielki problem :( .
Mam córke ktora ma 5 lat i ma zaparcia rozpoczely sie one od 1,5 roku jak przestalam karmic piersia. Bylam u lekaza z tym to powiedzial ze wyrosnie z tego i przepisal jej syrop Duphalac ale dzialalo tylko pierwsz butelka nastepne nie pomagaly nic.
Mam pytanie czy moge podawac jej olej rycynowy. A moze jakies inne rozwiazanie tego problemu.
Mam nadzieje ze ktos odwiedzi te stronke i pomoze mi w tym problemem.
Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 10:20 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam K19 :D

Ja mogę Ci napisać, że dla mojej prawie sześcioletniej obecnie wnuczki (i nie tylko dla niej) to jest problem nieznany. Jadając zgodnie ze swoją grupą krwi nie ma się takich problemów. Do tego nie ma się też innych zdrowotnych kłopotów... jak poczytasz trochę to forum na pewno nabierzesz ochoty, aby spróbować tego sposobu w swojej rodzinie. Kłopot w tym, że dzieci łatwo przyzwyczajają się do niewłaściwego jedzenia i trudno to potem wykorzenić... wiem coś o tym... ale warto.
Nie zaprzeczam oczywiście, że olej rycynowy w niewielkich ilościach może pomagać... ale nie sprawdzałam...wierzę Krystynie i Henrykowi, choć tu ostatnio nie bywają...zostawili wszystkim dostęp do swoich doświadczeń i chwała im za to. Jeśli znasz grupę krwi swojej córki... możesz szybko wyeliminować składniki powodujące zaparcia...tzn. zwalniające metabolizm. Pamiętaj jednak, że skuteczniejsze jest częste podsuwanie dziecku najbardziej zdrowotnych dla niego produktów... warto też mu trochę opowiedzieć o celu zmian w jedzeniu. Dzieci często są ciekawe i niejednokrotnie rozsądniejsze niż dorośli. Jeśli się nie uda za pierwszym razem... ponów próbę. Możesz też doraźnie zastosować masaże nerek, wątroby i żołądka, które opisałam na 3 stronie "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia"...poszukaj tam też mojego (odpowiedniego dla Twojej córki) wierszyka z podpowiedziami.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 12:07 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Sty 31, 2010 12:29 am
Postów: 10
Dzieki za odpowiedz.
Podalam jej 1 lyzeczke wieczorem i 1lyzeczke rano ale nic nie pomoglo nadal ma problem.
Gropę krwi niestety nie znam wiec muszę zrobić badania.
Dzieki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 17, 2010 5:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 17, 2010 5:05 pm
Postów: 1
Witam, ostatnio przeczytałam w tej http://www.empik.com/na-zdrowie-porady-dr-gornickiej-ksiazka,prod6480020,p książce, że smarując miejsce olejkiem rycynowym (podgrzanym) regularnie, kilka razy dziennie przez 3-4 miesiące sprawi, że znikną WSZYSTKIE znamiona. Co o tym sądzić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Mar 17, 2010 9:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
Przepraszam za brak czasu.
Wszystkie informacje docieraja do mnie i czytam je z nalezyta uwaga.
TeSa dobrze ze jestes i podtrzymujesz temat,moze juz w niedlugim czasie znowu bede mogl troche popisac-narazie naprawde brak czasu.
K19 dam Ci konkretna odpowiedz,ale potrzebuje troche czasu.
Twojemu dziecku moga w duzej mierze pomoc oklady z oleju rycynowego-poczytaj moje posty dotyczace okladow z rycyny.
Prosze pytac,jesli chodzi o dzeici jestem zawsze bardzo zaangazowany i w miare mozliwosci postaram sie pomoc.
Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam Henryk.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności