Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 8:37 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 9:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
i nie owijam recznikem bo w przypadku dloni wygodniej jest zalozyc rekawiczki


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 9:54 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam!
To troche dziwne,ze nie odczuwasz zadnej ulgi.
Dotychczas jeszcze sie z czyms,takim nie spotkalem,moze raz,ale ten ktos nie uzywal flaneli.
Rob dalej te oklady.
Z opisu innych osob,nawet na tym forum wynika,ze juz po paru dniach odczuwaja ulge i poprawe.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 10:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
Witam,
i wlasnie dlatego jestem zaniepokojona tym ze u mnie nic sie nie dzieje. moze dlatego ze moje schorzenie jest juz troche zastarzale?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 8:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 17, 2011 5:37 pm
Postów: 1
Henrich
a na nużeńca/demodex na rzęsach i na blepharitis pomaga?
I jak to stosować w jakich dawkach itp.
Może zaszkodzić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 8:35 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
Milka podgrzewasz olej na patelni???

Patelni nie myj tylko w następnym dniu dolej świeżego oleju.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 6:30 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam Akuma666!
Nie wiem,czy u mnie byl,to Blepharitis?
Opisze moj osobisty przypadek.
Kilka razy w roku mialem,jakies silne zapalenie wokol oczu.Byly mocno zaczerwienione i bardzo swedzialy,a do tego raz w miesiacu robil mi sie jeczmien na prawym oku.Nie musze mowic,jakie to jest dokuczliwe.Pewnego dnia podchodzi do mnie mezczyza i mowi,zebym wypil kilka kropli oleju rycynowego i mi przejdzie,a ja w swojej madrosci go wysmialem.Popatrzyl na mnie,jak na umyslowo biednego czlowieka i powiedzial,ze zawsze sa dwie mozliwosci.
Mozesz sie dalej glupio smiac,albo wypic.
Nastepnego dnia przyniosl mi mala flaszeczke z olejem i poprosil,zebym wypil piec lub szesc kropli tego oleju,ze moge,go lyknac z cukrem,bo jest bardzo nieprzyjemny w smaku.No i wieczorem zrobilem,jak i kazal.Po trzech dniach zapelenie zniknelo,jeczmien tez!Powtorzylo sie,to jeszcze dwa,czy trzy razy i mam spokoj do dzis.
Dzis pociagam sobie od czasu do czasu,maly lyczek z butelki,bez cukru jest wspanialy,kocham go.Wlasnie,tak zaczela sie moja najwieksza przygoda w zyciu przez te kilka kropel oleju rycynowego.Zapoznalem sie z Cayc `ym,a dla mnie teraz,to jest,jak narkotyk.Jestem z nim na codzien.
Poz.Henryk.
ps.Mam malo informacji na temat Blepharitis,ale kojarzy mi sie ,to z zapaleniem wokol oczu.Bywalo tak,ze niekiedy nie moglem otworzyc oczu,byly kompletnie zaropiale.
Poz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 10:24 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 9:49 pm
Postów: 24
Maxwell-olejek podgrzewam w buteleczce i potem nasaczam nim flanelke owijam i przykladam termofor


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 6:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Henryk napisał
Cytuj:
Opisze moj osobisty przypadek.
Kilka razy w roku mialem,jakies silne zapalenie wokol oczu.Byly mocno zaczerwienione i bardzo swedzialy,a do tego raz w miesiacu robil mi sie jeczmien na prawym oku.Nie musze mowic,jakie to jest dokuczliwe.Pewnego dnia podchodzi do mnie mezczyza i mowi,zebym wypil kilka kropli oleju rycynowego i mi przejdzie,a ja w swojej madrosci go wysmialem.Popatrzyl na mnie,jak na umyslowo biednego czlowieka i powiedzial,ze zawsze sa dwie mozliwosci.
Mozesz sie dalej glupio smiac,albo wypic.
Nastepnego dnia przyniosl mi mala flaszeczke z olejem i poprosil,zebym wypil piec lub szesc kropli tego oleju,ze moge,go lyknac z cukrem,bo jest bardzo nieprzyjemny w smaku.No i wieczorem zrobilem,jak i kazal.Po trzech dniach zapelenie zniknelo,jeczmien tez!Powtorzylo sie,to jeszcze dwa,czy trzy razy i mam spokoj do dzis.
Dzis pociagam sobie od czasu do czasu,maly lyczek z butelki,bez cukru jest wspanialy,kocham go.Wlasnie,tak zaczela sie moja najwieksza przygoda w zyciu przez te kilka kropel oleju rycynowego.Zapoznalem sie z Cayc `ym,a dla mnie teraz,to jest,jak narkotyk.Jestem z nim na codzien.



Postanowiłam sprawdzić jak mój organizm zareaguje na te malutkie ilości oleju rycynowego... Wzięłam go do ust już trzeci raz ... i za każdym razem później czułam "kamień" na wątrobie.
Do próby zachęciła mnie Twoja Henryku historia z jęczmieniem... ale nie pamiętam Twojej grupy krwi (a może to ma znaczenie)
Napiszę tu też swoją historię... otóż ja w dawnych czasach używałam tuszu do kresek firmy Yardley...bo tylko ten tusz spośród innych które próbowałam... nie drażnił mi oczu. Niestety firma Yardey zniknęła w pewnym momencie z rynku... znalazłam wtedy jakiś miejscowy tusz co mi nie szkodził... ale firma produkująca ten tusz też wkrótce "padła". W pewnym momencie po prostu przestałam malować te kreski... chociaż je bardzo lubiłam. Gdy zaczęłam uczęszczać na Wołomiński Uniwersytet Trzeciego Wieku... poznałam wiele nowych... również stosujących różne tusze koleżanek... Nie dawno jedna zachęciła mnie do malowania. Niestety... ja odzwyczajona prawie dokumentnie... zatarłam sobie takim tuszem prawe oko... i jak się zorientowałam było już za późno. Robiłam okłady z rumianku... ale cały czas miałam wrażenie... że coś tam zostało... coś w rodzaju jęczmienia... który przesunął się do zewnętrznego kącika oka i tam sobie "trwa"... bo jakoś nie może pomimo białej kropeczki pęknąć... Mam nadzieję... że zniknie po zastosowaniu tego oleju rycynowego... i niech się tak stanie... bo już jakby zaczął się zmniejszać... Napiszę później co będzie dalej.

Aha... zlokalizowałam tusz... który nie drażni moich (grupa krwi zero) oczu... to konturówka Miss Claire

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 4:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj TeSa!
Mamy ta sama grupe krwi (Rh O minus).
Mnie pomoglo fantastycznie,jak juz opisalem.
Lepiej jeszcze wziasc te krople na jezyk i przykleic do podniebienia,zostaje szybciej wchloniety.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 7:55 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 12:52 pm
Postów: 2
Witajcie :)

Zainteresowały mnie właściwości lecznicze olejku rycynowego.
Do tej pory robiłem okłady na wątrobe w tygodniu poprzedzającym oczyszczanie wątroby z kamieni cholesterolowych metodą Moritz'a.
Nie wiem czy dzięki właściwościom olejku czy innych dodatków, ale oczyszczania przebiegały skutecznie i całkowicie bezstresowo i bez najmniejszych dolegliwości.

Heinrich
Stosowanie "wiekszych " ilości olejku w celach przeczyszczających nie leży w kręgu moich zainteresowań :wink: , ale te ilości kropelkowe o których wspominasz...
Swego czasu dość częstym problemem było u mnie zapalenie spojówek, notorycznie zapisywany oxykort a niewiele pomagał... problem minął, ale już wiem jakbym się go pozbył.
Gdzieś... wyczytałem, że w razie lekkich dolegliwości żołądkowo- jelitowych można jedna kropelke olejku zmieszać z wodą i wypić... mojej żonie pewnego razu pomogło.
Czy mógłbyś napisać coś więcej na temat właściwości leczniczych / profilaktycznych olejku przyjmowanego w niewielkich... kropelkowych ilościach?
Czyżby był... wiruso - bakteriobójczy? a może wspomaga oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn, zanieczyszczeń...
Cayce pisał że okłady z oleju rycynowego wspierają oczyszczanie organizmu z toksyn, pobudzają działanie naczyń limfatycznych i wzmacniają system immunologiczny.
Czy kilka kropelek dziennie będzie równie skutecznie oddziaływać na nasz organizm?

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 11:27 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam Makler001!
Zazywanie 5-6 kropelek bez ,jakichkolwiek domieszek nie jest szkodliwe.
Moge jeszcze raz potwierdzic calkowite wyleczenie z alergii.
Szkoda,ze ksiazka W.A McGarey M.D.. Edgar Cayce and the Palma Christi,nie moze byc przetlumaczona na jezyk polski.
Wszystkie zamieszczone powyzej opisy pochodza z innych ksiazek,ale w wiekszosci oparte na jego dlugoletnich doswiadczeniach.
Napisz,jakie posiadasz ksiazki na temat Cayc `ego.
Moge w pozniejszym czasie opisac,co Cayce mial do powiedzenia na temat Powiek Brzegow Zapalenie (spojowek ).
Juz nie daleko do wiosny i dlatego ostrzezenie dla alergikow.
Unikajce bezwzglednie spozywania TRUSKAWEK,tak truskawek,ktore w bardzo duzym stopniu sa przyczyna alergii.
Tez opisze dokladniej w pozniejszym czasie.
Unikac,truskawek,sliwek,brzoskwin i porow,sa bardzo alergiczne.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 2:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 29, 2011 12:52 pm
Postów: 2
Witaj Heinrich

Dziękuję za odpowiedź
Dopiero przymierzam się do kupna kilku pozycji...
Narazie posiłkuję się wrzutami znajomych którzy mają książki Caycego (dość dobra ekipa zebrała się na wątkach o urynoterapii, oczyszczaniu wątroby metodą huldy Clark i leczeniu wodą utlenioną na kafeterii http://f.kafeteria.pl/forum.php?id_f=2 ) i stroną www
http://www.edgarcayce.hg.pl/artykuly.html

Dzięki za ostrzeżenia dot. produktów alergizujących, ale mam nadzieję że jestem już tak oczyszczony że nie powinno to stanowić dla mnie probllemu, niemniej moja żonka jeszcze nie do końca ma sytuację opanowaną. Będziemy uważać :)

Właśnie skończyłem stosować nalewkę tybetańską, i tak myślę czym dalej się wspomagać :wink:


Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Śro Lut 02, 2011 11:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witam Makler001!
Mysle,ze chyba nie po,to oczysciles organizm,by na nowo go zatruwac,tylko uwazjac,a nie rezygnujac z tego,co szkodliwe.
Truskawki-rosna blisko nad ziemia,w tak zwanym zaflegmonym powietrzu i dlatego sa,tak bardzo szkodliwe.Dziwne,jak Hildegara z Bingen,mogla o tym wiedzie,co ludzkosc czeka w przyszlosci,kiedy zaczna opryskiwac ziemie srodkami chemicznymi,juz przed osmoset laty.
Grzyb i zgnile powietrze,a do tego opryski.Nigdy przedtem,nie bylo tyle zachorowan alergicznych,jak dzis,opryszczki skorne,zapalenie ucha srodkowego,zapalenie wyrostka robaczkowego,jak podczas zbiorow truskawek w maju i czerwcu.
Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 11:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Gru 30, 2010 7:55 pm
Postów: 65
Miejscowość: Wroc
Henryk nie wspominając co się dzieje obecnie z niemowlakami. Co 2 dziecko to alergik. Z resztą mój dzieciak obecnie ma skazę białkową i podejrzewamy, że na coś jeszcze ma uczulenie.

Niestety przemysłu i wygody nam się zachciało :mrgreen:

Ja w przyszłym tygodniu zamierzam kupić w końcu tą flanelę i zacząć leczyć moje Achillesy. Po lekkim wysiłku bolą, do tego stopnia że nie można ich dotknąć.

Obecnie stosuję się do zaleceń Edgara, choć zdarzają się jeszcze chwile słabości :oops:

Ciemne pieczywo, warzywa, owoce, ryby, drób, cytryna, dużo wody. Samopoczucie za pewne lepsze, waga powolutku się zmniejsza bez jakichkolwiek problemów. Przeziębienie jakoś przechodzi bokiem. Musze jeszcze dorwać kilka pozycji o Edgarze, ale póki co nie stać mnie.

Pozdrawiam Kejsejomaniaków :]]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: olej rycynowy
PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 8:33 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
Witaj Maxwell61!
Najlepiej na takie dolegliwosci pomaga masaz.
Podejrzewam,ze masz zablokowany nerw strzalkowy,lub piszczelowy,ktore rozdzielaja sie od nerwu kulszowego pod kolanem.Popros zone,zeby masowala Ci stopy,a szczegolnie wokol kostki.Tam bedzie troche wiecej bolacych miejsc i te trzeba rozmasowywac.
Inny sposob:To kapiel stop w fusach ze starej kawy.
Zbieramy stare fusy 2-3 dni,taka porzadna szklanke,cwierc litra.
Zagotowac piec litrow wody,wsypac stare fusy i gotowac 10 minut.
Przelac wraz z fusami do wiekszej miski i naturalnie ostudzic do,takiej temperatury,jaka tylko stopy moga wytrzymac i kapiemy stopy,az do kolan przez dwadziescia minut.
Osdiadle fusy bierzemy do reki i wcieramy od kostki do kolana,to samo ze stopa.
Nastepnie nogi wycieramy i wmasowujemy olej arachidowy tez 20 minut.
Robcie to na przemian z zona,a potem sie pochwal,to tez jest wspaniale.
Pomoglem juz,tak wielu ludziom.
Przyjemnosci Poz.Henryk.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 411 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności